Skocz do zawartości
bigwalker

Rozmowy kontrolowane...

Rekomendowane odpowiedzi

......inwigilacja moze nie, ale jak skrytykujesz "gore" i ktos Cie sprzeda to mozesz dostac bana :D

regulamin jest OK :kapelusz


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo wszystko już zrozumiałem...Grzechu mi wytłumaczył:D


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwijam punkt 10.

10. Osoby obrażające lub podważające autorytet ServerOpa, Moderatora lub Redaktorów w wypowiedziach na tym forum lub wobec których będą istniały dowody, że wyrażali się obraźliwie w innych miejscach, będą automatycznie i bez ostrzeżeń usuwani z Forum.

Od razu dodaje ze bardzo mi sie podoba i w pelni popieram kolege (ow), ktorzy go stworzyli. Daje mi on duzo do myslenia na temat wspanialosci wlascicieli portalu. Trzeba tepic konkurencje w zarodku. Tak trzymac! Jestem calym sercem z Wami. Zwlaszcza ze nie ma zadnego alternatywnego forum poswieconego akwarystyce morskiej, a nawet jesli by takowe byly to sa badziewne i podaja szkodliwe informacje.

Demokracja i wolnosc Tak! ale racja po naszej znaczy ServerOpa, Moderatora lub Redaktorów musi byc.

Tak trzymaj wlasnie podjalem decyzje co do sporych zakupow do mojego baniaczka i po ostatniej wizycie kiedy moja zona byla przeganiana przez goscia ze szmata z jednego ze sklepow na pewne zakupy mi nie pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak wczytuję, to jeszcze nie kumamtego podważania autorytetów:)Czyli zgadzać się w 100%,nawet jak bzdury prawią?


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi sie zwrot tu cytuje "lub wobec których będą istniały dowody, że wyrażali się obraźliwie w innych miejscach"

Normalnie komunizm w NRD to byla pelna wolnosc slowa przy tym zapisie. I prawidlowo trzeba chamstwo krytykujace zwierzchnosc tepic. Zeby nie bylo ze sie z tym nie zgadzam, bo zgadzam sie w calej rozciaglosci, a nawet poprzecznosci. Ale jak to mowia nikt Ci nie zrobi lepiej na poprzek jak Ty sam.

Z proletariackim pozdrowieniem ZHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bigwalker

"Jak się tak wczytuję, to jeszcze nie kumam tego podważania autorytetów Czyli zgadzać się w 100%,nawet jak bzdury prawią? "

Ladnie to ujales :D Widocznie niektorych "autorytet" musi byc podparty takimi zapisami.

@Przemek

Nie zauwazylem punktu, w ktorym zakazuje sie moderatorom obrazania forumowiczow.

Do tego ten chyba nieszczesny pkt.16.

To moze niezle wygladac, gdy ktorys z moderatorow bedzie chcial podniesc swoj autorytet i przerobic lub skasowac czyjs post bez uzasadnienia.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt 16 regulaminu nie tylko jest ale bardzo dobrze działa był kilka minut temu post i nie ma posta ... bo czarne jest białe ... sorki mój błąd to nie punkt 16 zadziałał ... ale i tak białe jest czarne ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@synek obawiam się ze nie masz racji-tamto forum jest duzo mniejsze, fakt ma więcej merytorycznych wątków i sporo informacji i recenzji o sklepach, ale to nie ta wielkość....

Natomiast w regulaminie nie podoba mi się kilka rzeczy:

4.Pogaduszki mile widziane, ale na priv, nie na forum.

Dlaczego? istnieje przecież dział off-topic- doskonałe miejsce na pogaduszki. A sprawy dotyczace działania forum powinny mieć osobny dział lub byc poruszane w ogólnym.

7. Posty w stylu "popieram", "masz rację" itd. nic nie wnoszące do dyskusji będą automatycznie usuwane z forum.

Rozumiem intencję, niektórzy lubia nabijać posty, ale słowo popieram wychodzace od odpowiedniej osoby- moze bardzo dużo wnieść do watku

10. Osoby obrażające lub podważające autorytet ServerOpa, Moderatora lub Redaktorów w wypowiedziach na tym forum lub wobec których będą istniały dowody, że wyrażali się obraźliwie w innych miejscach, będą automatycznie i bez ostrzeżeń usuwani z Forum.

Awanturnicy i tak są usuwani z forum przy poparciu forumowiczów, ale jak ktoś ma autorytet to na pewno go nie straci przez jakiegoś przypadkowego idiotę. Psy szczekają karawana idzie dalej. Mimo wszystko ten zapis w regulaminie brzmi dla mnie okropnie totalitarnie.

15. Zakazane jest Jakakolwiek działalność na niekorzyść tego forum. A w szczególności nawoływanie, nakłanianie lub nagabywanie uzytkowników forum do jego opuszczenia. Oraz dokonywanie antyreklam tak na tym jak i na innych forach lub stronach internetowych.

To samo Zaczynam się bać... a jak ktoś uzna, ze to co piszę to antyreklama? albo bedzie sprawdzał wszystkie miesjaca w internacie cczy z mojego IP nie wyszła jakaś krytyka? po ilu latach bedzie przedawnienie? Nie daj boze wspomnę o innym forum czy wątku na grupie dyskusyjnej?

Przemku- rozumiem ze jest to Twoje forum i masz prawo wprowadzić regulamin jaki zechcesz. z Prawem jest jednak mały kłopot.Najlepiej jak jest mało restrykcyjne i precyzyjne, ale egzekwowane w 100%.

A tu raczej bedzie samowolka...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wcześniejszy post usunąłem ponieważ, źle odebrałem intencje zho. Wyjaśniliśmy już sobie wszystko na priv:) A co do drugiego forum, TMK nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie zawsze liczy się jakość a niie ilość:D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego rozumiem Przemka i popieram jesli chodzi o inne punkty regulaminu. Wątków nic nie wnoszacych i powielajacych pytania jest bardzo dużo. Wyszukiwarka działa bardzo kiepsko, chociaż pewnie to nie jest tego powód.

Moim zdaniem dział dla nowicjuszy był dobrym pomysłem, ale w innych działach tez jest mnóstwo pustych (w sensie informacji) postów.

Z drugiej strony rozumiem, ze dużo osób pyta i prosi o potwierdzenie dość oczywistych rzeczy, bo własciwie nie ma miejsca dzie mozna by się dowiedzieć czy biobale szkodzą i czy juz wsadzić korale. A na poczatku jest naprawdę duzo wątpliwości i emocji


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się nikt nie spodziewa hiszpańskiej inkwizycji. Liczbę banów od początku istnienia tej strony można policzyć na palcach dwóch rąk i nic się tej sprawie nie zmieni - trzeba naprawdę wyczyniać cuda, żeby wylecieć...

Kolega Piona to już bana miał ze 3 razy, może on się wypowie :D. Myślę, że zamiarem autora/ów tego regulaminu było jasne określenie zasad, jakimi powinniśmy się kierować wymieniając poglądy. Wiele razy zdarzało się, że ktoś 10 ( słownie - dziesięć ) razy pytał o tę samą rzecz w kilku wątkach.

Częstokroć sam kasowałem obelżywego posta, napisanego przez jakiegoś oszołoma pod adresem Autorytetów z tego forum bo np. AquaManiac uparcie twierdził, że hepatus w 80-ciu litrach, to jednak coś co się nie sprawdzi.... A to "kretyn", wymądrza się, a nic nie wie..mysli, że pozjadał wszystkie rozumy. Ciekawe skąd on wie, że hepatusowi będzie źle? Przecież kolega, którego przez grzeczność nicka nie podam, miał już w akwarium zameczek z kamienia, statek typu "titanic" i plastikowe żółwie co świeciły na niebiesko ".

To tyle w kwestii wyjaśnienia sprawy banów i kasowania postów.

Atmosfera tego forum jest luźna - jak jest wesoło, to jest wesoło, czasem i nawet się wykropkowane słowa powszechnie uważane za obelżywe znajdą w niektórych wątkach, ale to co niektórzy tu odstawiali, naprawdę wołało o zmiłowanie niebios...

Przechodząc do sedna, wydaje mi się ( piszę "wydaj", gdyż z regulaminem nie miałem nic wspólnego ), że intencje Autora/ów były jasne - jest regulamin, to się jeden z drugim zastanowi, zanim zacznie kogoś lżyć.

Wszyscy chcemy kultury, miłej atmosfery i fachowych opinii mądrych ludzi. Regulamin regulaminem, ale po prostu szanujmy sami siebie, a wtedy będzie on tylko czymś, na co będzie można spojrzeć i usmiechnąć się dobrodusznie, że takich "legislatorów" mamy za Właścicieli tej strony :D

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem motywy, powody, itp. Ale:

15. Zakazane jest Jakakolwiek działalność na niekorzyść tego forum. A w szczególności nawoływanie, nakłanianie lub nagabywanie uzytkowników forum do jego opuszczenia. Oraz dokonywanie antyreklam tak na tym jak i na innych forach lub stronach internetowych

Ej no. Nie przesadzacie nieco? Partia Przewodnią Siłą Narodu, a elementy wrogie w łeb i do lasu! Prawdziwa cnota krytyk się nie boi :D. I pamiętajcie że im bardziej będziecie przykręcać śrubę, tym bardziej ludzie będą stawać okoniem.

Ogólnie jestem tym zapisem po prostu zniesmaczony. Ale w sumie.... to wasz wózek, a nikt mi nie każe tu być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja liczę że nasi "szefowie" nie przeholują jak właściciel portalu Gimbla. Otóż ten Pan/Pani kupił portal Gimbla i zaczął jakieś dziwne rzeczy na nim robić i zasady zmieniać. Tak więc wszystkie kobiety (faceci pewnie też) założyli sobie nowy portal o nazwie Babiniec i na Gimbli już nikogo niema. Oby tak się nie skończyło w przypadku Nano-reef, chociaż droga ku temu zaczyna się robić odpowiednia.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze przeleciala przez glowe mysl opcja Czatu. Pewnie to juz bylo, wiec bede sie streszczal.

Wiem ze mamy mozliwosc wysylania prywatnych wiadomosci, uzywamy popularnych komunikatorow, ale mysle ze taki czat dla nowicjuszy i nie tylko moglby byc bardzo uzyteczny.

1.Zredukowal by ilosc wiecznie walkowanych i tych samych teamtow.

2.Ktos kto ma checi i jest bardziej zaawansowany moglby pomagac w sposob bardziej bezposredni.

3.Zaawansowani nie byli by tak zmeczeni i sfrutsrowani w czytaniu w ich mniemaniu glupich pytan.

4.Takie bezposrednie konwersacjie na czacie moglyby zrodlem juz calkiem ciekaweych watkow na forum.

....powodow jeszce jest kilka ale zobaczymy jaki bedzie odzew.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie mechanizmu czata na stronie w obecnej chwili trwa 10 minut z czego 9 minut trwa przesylanie odpowiedniego kodu na serwer i modyfikacja strony glownej coby czat byl.

Przypominam ze jest cos takiego jak serwery IRC tudziez gotowe czaterie i inne dziwne uslugi gdzie mozna nawet samemu zalozyc kanal i gromadzic na nim chetnych do pogaduszek.Fakt ze ostanio cos nie dziala siec polnetu ale sa inne sieci IRC.

W sumie to sie dziwie ze nie ma takiej opcji na tej stronie. Coz moze ktos sie boi nadmiernej wolnosci slowa a moze nie umie takiego czata zrobic. :D <wazelina>Niemozliwe nasi wspaniali moderatorzy i sysopi i wogole wierchuszka potrafia wszystko.</wazelina>

Mi w tym regulaminie brakuje tylko jednego zdania tu moja propozycja do wykorzystania w nastepnej wersji.

"Posty w ktorych nie ma przynajmniej 10% wazeliny dla wlascicieli forum beda automatycznie kasowane."

Takie cos rozwiazaloby calkowicie problem denerwujacych userow, ktorzy smia wymieniac sie informacjami gdzie co kupili i za ile ze nie wspomne o skutkach zakupow w postaci ladnego wzrostu lub wrecz przeciwnie. Wrecz przeciwnie jest dopuszczalne jesli uzyszkodnik sklada samokrytyke w stylu kupilem zwierzaka X w sklepie Y i mi padl a wiem ze zwierzak ten kupiony tu zylby dlugo i szczesliwie.

Z robotniczo chlopskim pozdrowieniem

ZHO

Ps. Czy ja musze wykasowac odnosniki do innych forow z mojej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dot. punktu 15.

A jak przez sen będę wykrzykiwał, że nano-reef jest be a inne forum jest cacy?? To mam się sam zgłosić czy wytropi mnie Policja Myśli ??:D

A tak na serio chłopaki wystarczy zmienic trochę formę regulaminu i będzie ok, bo na razie mi to Orwellem zalatuje.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel_jaw w sumie bardzo dobrze odczytał intencję powstania tego regulaminu. Inkwizycji nie będzie, powrotu komuny też nie będzie. Regulamin powstał z powodów technicznych aby w przyszłości nie było niedomówień odnośnie np. "znikających postów z przeklinaniem w treści", ostrzeżeń czy "publicznych linczy moderatorów". W razie obiekcji co do pracy moderatora wysyłamy informację do administratora (Przemka) i tyle.

Takie regulaminy funkcjonują praktycznie na wszystkich forach i nikt z tego powodu nie wymyśla sobię teorii spiskowych. Jak widzę mamy na forum niekwestiowanego lidera w tej dziedzinie - gratuluję i pozdrawiam :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"15. Zakazane jest Jakakolwiek działalność na niekorzyść tego forum. A w szczególności nawoływanie, nakłanianie lub nagabywanie uzytkowników forum do jego opuszczenia."

Jak dobrze ze ten punkt zniknął :D Przyznaję się, zamiast rozpisywać się na forum o rzeczach nurtujących początkującego solącego, zaprosiłam go na ploty face to face i tu bym chyba mogła polecieć i być zbanowana bo nie odpisałam "przejrzyj archiwum" tylko nakłoniłam go oficjalnie do plotek w realu, no dobra to taki żarcik... w końcu juz dozwolone jest poplotkowanie w off-topicu, uff bo uwielbiam ten dział. W każdym razie nie nagabywałam i przy okazji poznałam nowego sąsiada :D I chętnie napisałabym, że popieram ideę regulaminu, ale tym samym naruszam pkt.7. Moim zdaniem mniej zasad, a konkretniej "starzy" forumowicze wiedzą o co chodzi, a nowym przyda się taki wstęp, ale bez elaboratów. Kto kuma ten kuma nie będąc żabą i się dostosuje, a kto się wróblem urodził orłem nie umrze i żaden regulamin z buraka nie zrobi wanilii :D

P.S. zauważyłam że ostatnio swoimi postami zamykam niektóre dyskusje, ale na prawdę staram się być asertywna, kurcze który to był punkt o nowych wątkach... polecę jak nic... :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeewaaaaaaa, jesteś jeszcze czy wyleciałaś? :D

Zauważyłem, że regulamin powoli jest modyfikowany. Co "ciekawsze" kawałki zostają niestety usuwane. Dzięki temu regulamin staje się bardziej rozsądny. Trochę szkoda bo był tak śmiertelnie poważny i jedynie słuszny, że aż wprawiał w lepszy nastrój i prowokował do uśmiechu. Mam nadzieję, że pojawią się inne, podobne inicjatywy :D

Hmmm... właściwie to mój post niczego do dyskusji nie wnosi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieliśmy podziękować za cenne rady:) Regulamin, zgodnie z niektórymi sugestiami został zmodyfikowany i w obecnej treści zostaje wcielony w życie. Tak więc temat zamykam i informuję, że w przyszłości zostanie przeniesiony do działu "tematy przeniesione".


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.