Skocz do zawartości
mlody13a

wysoki magnez

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie magnez mierzony testami saliferty brak skali czyli ponad 1500.probke wody rozrobilem z woda ro w proporcji 1/1 i wyszlo 750, pomnozylem razy 2 i wyszlo 1500.Po zmierzeniu wody do podmiany wyszlo ponad 1500.Uzywam soli Korallen-zucht Reefer´s Best Coral Reef Salt Premium Quality .Robilem rzadsze podmiany ale z wiadomych powodow nie spada ,MOZE ZMIENIC SOL co radzicie.Reszta parametrow w normie,madmieniam leje balling CO zrobic aby zmalal mg.


230L +100L(SUMP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale już utrzymuje mi się to jakiś czas 2 możne 3 miesiące,a boje się o moje rożne żyjątka


230L +100L(SUMP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoki poziom magnezu potrafi utrzymywać się nawet parę miesięcy.Spokojnie 1500 to jeszcze nie tragedia:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem przy soli ATI zmienilem na Preis i jest ok ,ale nie widziałem nic złego w baniaczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..albo i nie spadnie, ja mialem magnez powyzej 2000 przez ponad pol roku i spadl dopiero kiedy skanczyla sie sol ME ,ale negatywnych skutkow nie zaobserwowalem. Mooooze wszystko wolniej roslo......


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom magnezu powinien mieścić się w przedziale 1350 - 1500 . Tak jak koledzy pisali 1500 to nie tragedia . W moim baniaku mam poziom 1430. Najlepiej zmień sól .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podłaczyc się do tematu.

A na jaką sól zmienić bo jechałem na KZ i zmieniłem na Preis i właśnie Mg jest na jakimś dziwnym poziomie poza skalą Saliferta (ok. 1800). A tak z drugiej strony na ile Mg na poziomie 1800 jest szkodliwy.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem negatywnych skutków Mg na poziomie ponad 1700 , jeżeli masz mało konsumentów Mg ,bardzo długo będzie się utrzymywał taki poziom , za to nie bedzie rosło zielone zielsko i wapienne , pierwszym "objawem " powrotu do normy jest wysyp alg wapiennych jeżeli oczywiście reszta parametrów też będzie odpowiednia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja czegoś nie rozumiem. Na tym forum oglądałem ranking stosowanych przez forumowiczów soli i Preis był zdecydowanie najlepszy. Więc kupiłem. I co mam o tm myśleć?? A magnez zdecydowanie wysoko.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej,

niektorzy uzywaja soli z duza iloscia Mg i jeszcze go dozuja dodatkowo, poniewaz maja duze zuzycie Mg w zbiorniku.

W Twoim akwarium zuzycie Mg jest jeszcze male, wiec potrzebujesz sol z jego mniejsza iloscia.

Nie ma takiego czegos jak "najlepsza" sol, ale moze byc najbardziej odpowiednia do danego akwarium.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest rozsądne. Gdzie wobec tego moge zasięgnąć info o zawartości soli i oczywiście wybrać tę odpowiednią? Chyba że coś polecasz.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mielismy tu na forum jakas tabelke itp. Moze ktos jeszcze wie gdzie szukac.

Mysle, ze np: Tropic Marin clasic ma mniej Mg.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.