Skocz do zawartości
jjablonski

Quadricolor podział

Rekomendowane odpowiedzi

Ma początku myślałem że coś go rozerwało albo że zdycha ale po jakimś czasie okazało się że już mam min 3 ukwiały :)

tu jeszcze jest 1:)

2504-poczatek%20podzialu.jpg

2504-dsc01132.jpg

Maleństwo po prawej ...

2504-dsc01133.jpg

drugie maleństwo poszło do góry

2504-dsc01140.jpg

A byl już taki (około 25 -30 cm)

2504-11-mieseiecy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajniutkie maluszki. Nie zastanawiales sie nad odsprzedaza ktoregos:). Pytam z czystej ciekawosci (narazie)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) gratulcje ! chyba trzeba lokum powiększyć?

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korekta :-)

są 3 albo nawet 4 małe o średnicy 4 do 6 cm.

Nie mogę policzyć dokładnie bo poszły za skalę ale za to jak błazny szaleją :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem zapytanie na priv :)


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje, to dobry znak. aczkolwiek, jak patrze na ciasnote Twojego akwarium to sie boje , ze predzej czy pozniej Ci sie to wykopyrtnie. wystarczy , ze jeden ruszy w tango i pompa go wciagnie. oczywiscie nie zycze tego, ale 3 ukwialy w 45litrach to jazda bez trzymanki.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jadę po klatkę i łapię wędrowniczki.

Najgorsze że 3 już znalazły sobie miejsce , tylko jeden łazi po szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotnik z siatki zakupiony i jeden maluch o średnicy stopy 8 cm już czeka na rodzeństwo:-)

Muszę poczekać aż będzie można w bezpieczeny sposób przełożyć pozostałą 2kę.

A w sobotę operacja przeprowadzka do Łukasza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakiś sezon na quadri bo wczoraj mój się podzielił

fotki w mojej galeri

http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=extrapics


"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"

Ernest Hemingway

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba ta sama odmiana.

moje 2 już zmieniły właściciela a 3 gania po kotniku:-)

na ile części ci się podzielił?

karmisz go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadricolor chetnie sie dzieli, jesli warunki w akwarium sa naprawde optymalne. Gratulacje!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed podziałem miał około 15 cm średnicy i podzielił sią na pół, karmię go jedną krewetką koktajlową co 2 tyg.


"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"

Ernest Hemingway

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka nie chcesz sprzedać maluszka lub wymienić na korale.

Pozdro Michał

PS. GRATULACJE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie odpisuję do wszystkich od których otrzymałem pytania na priv.

Ukwiały nie są na sprzedaż, czekam aż będą w takim miejcu w którym będę mógł bezpiecznie oderwać i przełożyć do klatki.

Jak je połapię to przenoszę do Lukasza. Niestety nie mam możliwości wysyłki a na razie nie jestem w stanie umawiać się z zainteresowanymi na odbiór osobisty.

Pozdrawiam

J.J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietypowe pytanie :(

Jak skłonić ukwiał do chodzenia?

Po podziale czekam już 3 tydzień i dochodzę do wniosku że chyba mam jakieś nietypowe te Quadricolory :D

A pytam ponieważ mam 2 nowe maluchy które chcę wyjąć i 2 tydzień próbuję je namówić do przejścia na szybę lub gdzieś gdzie będę mógł je odkleić. Cały czas siedzą napompowane ze stopą tak ukrytą że nie ma szans na odczepienie

Motyw z cyrkulacją nie działa, ustawiałem pompy tak aby wiało na nie, pod nie i z daleka od nich i :(

Jak im powiedzieć że 45l to za mało na 3 ukwiały ?:Dozingoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja swoje majano odklejalem od skaly za pomoca strzykawki ze spirytusem :(


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm chciej zeby nie chodziły wtedy zaczna chodzić zawsze tak jest :( jak ludzie chca zeby chodzily to siedza i na odwrót ;/


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu kombinuję jak sie pozbyć jednego z ukwiałów. Klatka czeka od 3-ch tygodni, wczoraj ponownie próbowałem kartą odkleić któregokolwiek z Quadricolorów i :)

Chcąc skłonić któregoś do chodzenia po raz kolejny zmieniłem cyrkulację - od środy jedna pompa dmucha w mordę dużemu ukwiałowi i nic, tylko jakby się większy zrobił, zresztą sami zobaczcie:

Tak się usadowiły zaraz po podziale na początku czerwca, tam na samej górze tuż pod powercompactem to ich standardowe miejsce od mniej więcej 2ch lat:

2504-cale po podziale.jpg

Tego dużego, którego chciałbym złapać i wyprowadzić z 45-tki dmucham pompą w mordę, efekt jak na poniższym zdjęciu, co dzień większy i ładniejszy:

2504-dsc01169.jpg

Ten też nie dał się odkleić, jak tylko został dotknięty kartą schował się cały w dziurze w skale:

2504-dsc01170.jpg

Błazny oczywiście szaleją od nadmiaru szczęścia i co chwilę zmieniają hosta a ja dalej próbuję zmniejszyć ilość Quadricolorów.

Może wyłączenie światła na dzień lub dwa pomoże? i może wtedy któryś się zdecyduje na przejście np na szybę?

Co wy na to?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak z eksmisja maluchow? powiedzcie mi, moge karmic ukwial kostka mrozonki? nie mam pod reka krewetek, czy raczej powinienem ja rozpucic i podawac strzykawka w okolice otworu gebowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak rozpuść i strzykawką w okolice otworu gębowego ukwiału, ja tak karmiłem swojego powinien bez problemu zjadać nietylko krewetki


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórka z rozrywki, tym razem mam 3 lub 4 quadricolory w 45 l :shocking

Wczoraj przybyły na świat 2 lub 3 nowe czerwone maluchy :) Na szczęście tym razem parę godzin po podziale maluchy rozpoczęły wędrówkę i po któtkiej walce w rękawiczkach klatka pełna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.