Skocz do zawartości
jjablonski

Quadricolor podział

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś nietypowy ten Twój qiadri:)

Moje opalają się centymetry pod kompaktami a światła mają naprawdę dużo:)

Zastanawiam się tylko czym je sprowokowałem do kolejnego podziału. Patrząc w tył jedyne co robiłem ostatnio inaczej niż zwykle to częste podmiany wody nawet 2x w tygodniu (normalnie robię podmianę 2x w miesiącu). Ale jakiś rok temu padły mi baterie w TDS, to ten ciągły brak czasu :shocking i po poprostu zapomniałem o wymianie żywicy. Pojawiły się glony i szukając przyczyny wpadłem na pomysł że może warto częściej niż co kilkanaście miesięcy wymienić żywicę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba reguły, jak ma dobry humor to sie dzieli. Mój sie w ciągu ostatniego miesiąca podzielil chyba z 5 razy albo i wiecej, juz straciłem rachube :shocking a wczesniej pół roku nic, tylko rósł sobie...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiosna idzie, kolejny quadri sie narodził w nocy :)

Było trochę przerwy w dostawach :) , w kwietniu 2010 restart, potem walka z kulkami, zmiana światła na LED-y i wydaje się że w końcu zbiornik się ustablilizował.

Wczorajsze parametry :

PO4=0,03

NO3 w okolicach 1

PH 7,9 - 8,1

KH= 8,6

CA=470

MG=1460

Zasolenie=1,024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie pierwszy raz jakieś 2 dni temu podzielił się, niemalże równo po połowie :)

oba siedzą w takich zakamarkach, że nie wyobrażam sobie jakby tu jednego eksmitować....

faktycznie.. wiosna :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjablonski - boisz się parzydełek i używasz rękawiczek ??? Pytam bo macałem te ukwiały :) dziesiątki razy i zupełnie nic mi nie było.

U mnie również E.quadricolor'y dzieliły się na potęgę i myślę że bardzo ważnym czynnikiem skłaniającym je do podziału jest mocna cyrkulacja wokół ukwiała jak i strumień z pompy walący centralnie na niego.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim jest coś nie tak, kupiłem za 150zł podzielił się już 5 razy i sprzedawałem po 100 zł..

Ja chcę by był duży, a nie dzielił się co trochę... do tego teraz jest jakiś obrażony / nie w sosie i mały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319004 sPRYTny :

Z moim jest coś nie tak, kupiłem za 150zł podzielił się już 5 razy i sprzedawałem po 100 zł..

Ja chcę by był duży, a nie dzielił się co trochę... do tego teraz jest jakiś obrażony / nie w sosie i mały :)

ooo a u mnie odwrotnie, co mialem okazje kupic to duze sztuki

taka mala kicia to byloby to. Poki co przy obecnej obsadzie balbym sie wędrowniczka wpuścic


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4934-img_2670 (800 x 533).jpg

Mojego mam 6 miesięcy i jeszcze się nie podzielił... zrobił się za to Mega duży i zaczyna sięgac inne korale.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ..... wierzę , wierzę że może parzyć ..... zapytałem dlatego że nigdy nie doznałem tego uczucia podczas manipulacji przy E.quadricolor.

Jedynie co to ze Stoichactis'ami miałem mało przyjemne doświadczenia - nie mogłem ich odkleić od ręki - ale bez żadnych poparzeń.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba moje quadricolory sa nietypowe :)

Nie parzą (mnie ) i nie chodzą :)

@adamus_23_as u mnie podzielił się po raz pierwszy mniej więcej po 12 miesiącach jak miał około 20 cm średnicy. BTW. Podobno miewają do 50 cm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys byl na forum link do strony z klasyfikacja ukwialow, wraz z dopasowaniem do konkretnych gatunkow blaznow, i tam rozmiary max ukwialow byly podane w stopach :) - te najwieksze to i do 3-ch dorastaly, czyli kolo metra :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319062 jjablonski :

To chyba moje quadricolory sa nietypowe :)

Nie parzą (mnie ) i nie chodzą :)

@adamus_23_as u mnie podzielił się po raz pierwszy mniej więcej po 12 miesiącach jak miał około 20 cm średnicy. BTW. Podobno miewają do 50 cm :)

jesli mój się podzieli za 6 miesięcy to będę miał problem:clowning


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was fotki z podziału - takie etapami - czy podczas podziału latają gluty i oderwane fragmenty ukwiał- takie małe?


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś zamieściłem takie zdjęcia na początku tego wątku, ale podczas żadnego z około 8-9 podziałów nic nie latało. Raczej ci pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.