Skocz do zawartości
krzyskog

Kto pomoze ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Posiadam sprzet , ale nie posiadam zadnej wiedzy na jego temat.

Jak ktos mnie zapyta jaki mam sprzet to ja na to ...:)

A moze ktos poradzi czego tu jeszcze brakuje ?

Fotki:

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3591-picture%20001.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3591-dsc00622.jpg


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

£ 520

Oczywiscie bez LR i LS


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze odpieniacz juz jest w tym zestawie ???


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pozazdroscić .................Czyli myslenie ,nie jest twoją mocną stroną .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piona, a Twoją mocną stroną napewno nie jest kultura...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co panie "PIONA" moze pan pozazdroscic mi myslenia, bo u pana z tym chyba gozej niz u mnie. Wiec nie mysl pan za duzo bo pan sie spocisz :)

Bo w moim systemie MariSys 240 znajduje sie odpieniacz i to bardzo wydajny :)


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie Panowie, chyba nie chcemy, żeby kolega krzyskog się zraził do nas i do akwa morskiego.

Ogólnie fajny taki zestaw pod warunkiem, że filtracji nie będzie trzeba zmieniać bądź czegoś dodawać.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sprytnie pomyślany ten odpieniacz, nie zajmuje miejsca w akwarium. Ciekawe jak się będzie sprawdzać.

Nie jest podane jaką ma wydajność w l/h, ( i w ogóle - jaka jest pojemność akwarium, bo nie znalazłem :))ale nie sądzę żeby była wystarczająca, więc czeka cię zakup 2 pomp cyrkulacyjnych do mieszania wody wewnątrz akwarium.

A samo akwarium całkiem ładnie się prezentuje, choć przydałoby się jakieś tło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krzyskog :

No i co panie "PIONA" moze pan pozazdroscic mi myslenia, bo u pana z tym chyba gozej niz u mnie. Wiec nie mysl pan za duzo bo pan sie spocisz :)

Bo w moim systemie MariSys 240 znajduje sie odpieniacz i to bardzo wydajny :)

....Zwracam honor..:kapelusz pózniej doczytalem sie z fotek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladny zestaw, z jakiej dzielnicy londynu jestes i czy masz samochod, ba jak tak to polecam ci ten sklep stm-shop.co.uk jest w sewenoaks niedaleko londynu wybor korali ogromny, ryb troche mniej a i wiedze maja ogromna ci co tam sprzedaja


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć możesz przemyśleć dodanie jeszcze jednej Koralii. W tej chwili masz 960 l/h + 2300 l/h z pompki, może być mało na to 180 litrów - a na pewno będzie mało jeśli myślisz o twardych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

hajtaler :

bardzo ladny zestaw, z jakiej dzielnicy londynu jestes i czy masz samochod, ba jak tak to polecam ci ten sklep stm-shop.co.uk jest w sewenoaks niedaleko londynu wybor korali ogromny, ryb troche mniej a i wiedze maja ogromna ci co tam sprzedaja

Co do dzielnicy to Neasden nw10, a samochod jest tylko ze ten sklep nigdzie mi nie jest po drodze ale dzieki jak bede w poblizu to napewno nie omieszkam wstapic


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZenonPL :

Choć możesz przemyśleć dodanie jeszcze jednej Koralii. W tej chwili masz 960 l/h + 2300 l/h z pompki, może być mało na to 180 litrów - a na pewno będzie mało jeśli myślisz o twardych.

O twardych mysle jak najbardziej ( moze za rok :) ) bo jak narazie to ...:)...i...:)

Ale za tydzien chcem kupic pierwszego miekkiego, nie wiem jeszcze co ...

Mile widziane porady . Dzieki !


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy wsadziłeś skałę ?!


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dni temu ale skala byla ze starego baniaka


180L ; 20kg LR ; 18kg LS ; Marisys 240, 960 l/hr ; cyrkulacja,2x Hydor koralia 2 ;swiatlo T5 2x24w/2x36w ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dojrzała ale woda nie dojrzała, nie śpiesz się bardzo z zsiedleniem zbiornika, woda jest jałowa narazie :)

Pokombnuj z cyrkulacją, na powierzchnie musi coś dmuchać ! natlenienie lepsze, naturalny wygląd i reflexy świetlne :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krzyskog :

5 dni temu ale skala byla ze starego baniaka

Mam troche inną teze,co do skały .Widzisz ta zywa skała w pewnym momencie traci swą porowatość na skutek zatkania sie przez glony wapienne takich mikro-kanalikow.Oczywiscie jestem za dodaniem wody z jakiegosc (odstałego zbiornika ) dodaniu zywego piachu ,dolozeniu czesci zywej skały ...Ale co do tego zeby kupić całośc zywej skały z baniaka co ma np .5-lat no hmm ....ja osobiscie odradzam ... Sam co pewien czas u siebie czesciowo podmieniam skałe i mysle ze nie jest to glupi pomysł. Zamkniety obieg wody to nie ocean , a i papugoryby wlasnie po to są aby czesciowo dac rafie odżyć .. Udrażniają ją ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.