Skocz do zawartości
Sullivan

Ocena korala?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta styllophora jest w porządku. Pytam jako nowicjusz bo ewidentnie według mnie sprzedano mi gniota. Może się jednak mylę, dlatego proszę bardziej doświadczonych o pomoc.

002jp8.th.jpg

003lw4.th.jpg

Kolory nie sa wiernie odzwierciedlone, gdyż robiłem fotki Canonem 300d przerobionym dla potrzeba astrofotografii, ale widać o co chodzi. Zbielenie korali siegające ponad 50% koralowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koral miewal juz lepsze czasy w swoim zyciu.

Tragedii nie ma. Koral zyje a jak podrosnie to te miejsca bez tkanki nie beda widoczne.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koral w miejsach jaśniejszych ma normalne polipy, to w przypadku gdy jest oświetlany od góry a dolne miejsa są zacienione - jest to całkiem normalne(występuje tak często przy s. pistilatach, s. caliendrum a nawet przy s. hystrix)

Najważniejsze jest to, czy koralowiec ma w tej części zacienionej polipy. S.pistilata potrafi się czasem napompować jak yeti - i wtedy o cień na dole nie jest trudno(stąd i brak zooksanteli)

Nie możesz cyknąć lepszej fotki?

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ,żę styllopora jest bardzo wrażliwa na dotykanie i potrafi pochować polipy nawet na kilka dni.

Przynajmniej moje tak mają:)

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony koralowiec faktycznie wygląda kiepsko, choć z pozostałych widać że ma polipy wysunięte - a tkanka jest jasna(więc powstało to najprawdopodobniej w wyniku niedoświetlenia)

Ubytek tkanki w przypadku gdy w akwarium parametry wody są ok powinien zarosnąć , a z czasem napewno zatrzymać się - styllophora to bardzo wytrzymały koralowiec.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ją pociął, moim zdaniem nie zaciągnie tkanki przez całość martwizny. Aha, jeszcze jedno, nie omieszkałbym "pozdrowić" sprzedawcy...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.