Skocz do zawartości
Artur T

ph comp. Lajon 120? dobry czy zły? warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie...warto kupić ten Ph computerek czy lepiej sięgnąć głębiej do kieszeni i wziąć coś z AquaMedica lub...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto go kupic ale jesli sie da to zamow do niego jakas lepsza elektrode.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej dorzuc jeszcze pare groszy i kup niemiecki Firmy ZAC z dobra juz elektroda .

Dokladnie tyle bedzie Cie kosztowal co komp Ljona + nowa elektroda i zawsze t oczesci niemieckie a nie polskie , poprostu mocniejszy .

Wiadomo ze , wszystko sie psuje :) ale ....wolalbym niemiecki , zreszta niedlugo tez go zamowie bo potrzebuje do quarantanny akwarium.

pozdr...

Ps; Katalog w drodze .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieraj polski przemysl :)

albo jakis kup japonski, bo to jednak lepszy niz niemiecki

(nie wiem dlaczego cos co polskie to od razu z marszu musi byc gorsze )


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz jak sam slusznie zreszta zauwazyles , japonski sprzet jest lepszy , ale nie o takim tutaj sprzecie mowa , wiec w tym wypadku ,niemiecki firmy ZAC wyprze tutaj Ljona niewatpliwie , chociazby ze wzgledu na lepsza jakosc elektrody PH .

Polska jest dobra ; kielbasa , ogorki kiszone , bigos , pierogi ,barszcz czerwony , cukierki krowki naprzyklad ..ogolnie zywnosc jest naprawde OK .

"Po zatym jak i wszedzie jest kupa scheiss`u ."

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia ZAC ma lepsza elektrode ale ogolnie to jest prymitywna analogowa konstrukcja, ktora od dawien dawna mamy od Pawla Zelaznego.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tylko samemu skladac , dokupic elektrode i cacy , skoro mamy konstrukcie , instrukcje i schematy :).

pozdr...

Ps; Kim jest Pwel Zelazny ...? nic mi to nie mowi.

Zreszta , mialem nie dyskutowac co mnie to obchodzi ...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , z pewnoscia w tym przypadku wolal bym Lajona :D:)

Wracajac do Artura , to ; Lajon kosztuje ponad 300 zl , do tego nowa elektroda jakas lepsza to wydatek podejrzewam tez 150 zl razem mamy blisko 500 stowek (Lajon tam chyba ponad 300 stowy kosztuje )

Gdzie niemiecki komputer firmy ZAC , ktory jest naprawde dobry kosztuje 129 euro .

Mocniejsze czesci , ladniejszy wygladem , lepsza elektroda .....to nie jest jakas reklama :) wybor pozostawiam wam samym.

pozdr..

Ps; Nie chce wywolac nastepnej burzy ,ale zamawialem troche elektroniki z Polski .

Kiedys zapalil mi sie polski telewizor ! a Kuzynowi wybuch , normalnie wybuch , tyle ze moze bledem bylo ze wstawil go w regal i moze chlodzenia niebylo takiego , ale wiekszosc ludzi ma japonskie wlasnie w takim miejscu i nic sie niedzieje z tad wniosek ze chyba polska elektronika nie stoi na jakims wyzszym poziomie ...chociaz jesli chodzi o produkcje kolumn i glosnikow kolumnowych to zajmuje bodajze 3 miejsce w swiecie z tego co kiedys wyczytalem.

No ale jesli chodzi o sprzet tego typu to chyba Technics sie w tym jednak niezle wyspecjalizowal.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propozycją są dwie elektrody:

elektroda Metron 70 zl

elektroda Eurosensor 120 zl

Zac podobno jest analogowy a Lajona znalezłem na stronce www.tomaszek.opus.chelm.pl

i ma całkiem przyzwoity opis

Aha Swirlej zawsze służy mi fachową radą i pomocą na priv - wielkie dzięki Zbychu!!!

co do tego Ph compa to ??? nie wiem ??? może użytkownicy tych dwóch urządzeń mogliby jeszcze coś dopisać...pozdrawiam: Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede sie upieral przy swoim. ZAC jest niezniszczalny tak jak Dennerle, poniewaz sa wykonane w technice analogowej takiej wlasnie jak P.Z. proponuje. Ale jesli ktos chce miec dobry, dokladny samokalibrujacy sie kontroler pH z ustawiana histereza to o ZACu mozna zapomniec.

Tutaj sa opisane doswiadczenia z Lajonem :)

http://www.triamond.prv.pl


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie sie o sprzecie ZAC-a mowi , zreszta chyba 3-5 lat gwarancji na nie daja .

tutaj mozesz przeczytac jak sie niektorzy akwarysci wyrazaja na temat sprzetu firmy Zajac -ZAC

(Na tym przykladzie masz Pegelregler , ale ogolnei o sprzecie ZAC-a , ze jest ze tak powiem niedozdarcia)

http://www.korallin.de/mike.htm

"geregelt mit Zajac-Pegelregler (billig,zuverlässig und unkaputtbar!) "

Skoro sa niedozdarcia i wystarczajaco dokladnie mierza to niepotrzeba lepszych za ta cene.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no , no wyczytalem ze stary model ..ale ogolnie nie sa one zle tylko wlasnie te elektrody ..

Mnie to sie jeszcze nie specjalnie podoba ten zawor magnetyczny do Co2 .

Ps; No to Atrur w sumie mozesz go kupic tak jak Ci mowilem zreszta na poczatku na GADU ... ..ale ja bym jednak wolal niemiecki na Twoim miejscu :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Lajona, czy on wykrywa

odlaczenie elektrody od ustrojstwa???

To samo pytanie kieruje do posiadacza(y)

tego niemieckiego ZAC'a.


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , jezeli ten komp ktory robisz posiada cos takiego ,lub bedzie posiadal to wybiore bez wachania Twoj produkt :)

Nie wiem czy dobrze zrozumialem ,ale jezeli np ; w kompie firmy TUNZE odlaczysz na chwilke elektrode (podczas pracy )to kompa mozna zdac na zlom , kolezka kiedys tak zrobil i spalil kompa.

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.