Skocz do zawartości
hajtaler

po zakupach

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj z zona bylem na zakupach i o to co wybrala nie mialem nic do powiedzenia:D

Acanthurus lineatus - Lined surgeonfish

85fd9262c22843dbmed.jpg

5192b28865442bc2med.jpg

i corala aleniestety nie zapisalem nazwy, to bym prosil jak mozna

40bcdba0772c2d89med.jpg

c08a71cd9ad29bdamed.jpg


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna rybka,ale bardzo agresywna :)ciekaw jestem czy będziesz mógł wsadzić rękę do akwarium:D


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) powodzenia życzę, ja nie mogę włożyć ręki do akwarium :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az tak? gosc mowil ze mozna ja jako ostatnia wlozyc bo poziniej juz nic nie wsadze, ale piekna jest moja zona ma oko

a co to za koral


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... a co z wielkością zbiornika? nie jest ciut za mały???


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca mówił prawdę, dosłownie NIC juz do akwarium nie włożysz :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zbiornika to gosc powiedzial ze rosnie bardzo wolno i tak ze 2 lata to spokojnie moze plywac w moim, a zona coraz bardziej przekonuje sie do kupna wiekszego


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral to raczej Trachyphyllia.


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajfer :

Koral to raczej Trachyphyllia.

tak to ten dzieki masz plusa


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, wielkie dzięki :)


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Hehe :) powodzenia życzę, ja nie mogę włożyć ręki do akwarium :)

..na szczęście ciemnieje na gębie jak się wkurza więc można poznać kiedy ma gorszy moment :)

Mój mnie nie gryzie i nawet je z ręki ale faktycznie nerwus jest :)

@Hajtaler - Lineatus to dość trudny pokolec i może nie przyjmować podawanego pokarmu o ile był krótko w sklepie i nie nauczył się wcześniej tak więc powodzenia bo może wymagać trochę pracy przy aklimatyzacji. Poza tym to znakomita kosiarka do glonów, IMO wydajniejszy od Żółtka czy Hepatusa :) no i tak wogóle to fajna rybka, charakterniak :)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jak mysis shrimp mrozone teraz cos sobie skubie, gosc w sklepie mowil ze jezeli jest zestresowany przez inna rybe to moze nie jesc


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterniak to określenie bardzo delikatne w przypadku mojego. Mój to niezrównoważony psychopatyczny morderca :) Wali po łapach kolcem, żeby cokolwiek zrobić w akwa muszę go drugą ręką uzbrojoną w siatkę odganiać. To idealna ryba dla tych nadgorliwych do których nie dociera że im mniej pcha się łapy do zbiornika tym lepiej wszystko rośnie, bo on naprawdę nie pozwala wkładać rąk (przynajmniej mój). Co do koszenia glonów to potwierdzam, od pierwszej chwili właściwie ciacha ile wlezie, nie dokarmiam go żadnymi nori czy czymś podobnym, od czasu do czasu jakąś mrożonkę sobie skubnie, ale generalnie to preferuje glony z szyb i skał.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dobrze bo u mnie glonow nie brakuje moze je zje wszystkie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny tydzien i nastepny zakup, tym razem Clathria sp. 01 i 5 turbo slimakow. Znowu sprzedawca sie nie popisal bo powiedzial ze bardzo latwy w hodowli a tu pisza co innego http://pl.reeflex.net/tiere/1275_Clathria_sp.%2001.htm#kommentar

589dfdd697ae28d5med.jpg


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też niestety kupuję pod wpływem impulsu i radami sklepikarza.Potem czytam,że do mojego się nie nadaje,trudny w chodowli,itd.Jak z rozgwiazdami,które niestety odeszły.Oczywiście wiem,że to moja wina.Rada jak coś się zobaczy i kupi to najlepiej poczytać i poradzić się "starszych".Wiem,że czasem jest to trudne bo jak daleko jest sklep to i nie ma czasu jechać ponownie i na pewno dawno tego już nie będzie.Strasznie trudno jest oprzeć się nowym zakupom,czujemy się jak kobiety w butiku(PANIE przepraszam za porównanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najwyższy czas zmienić sprzedawce albo najpierw przeczytać coś o organizmie który kupujesz?

Jak tak dalej pójdzie to zacznie ci sprzedawać słodko wodne rybki do twojej rafy...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tego co wyczytalem to karmic mam go czym, tylko nie wiem gdzie go najlepiej umiejscowic bo nie duzo pisza na http://pl.reeflex.net/.'>http://pl.reeflex.net/. Moze ktos ma takiego w akwarium, i napisze cos wiecej albo przetlumaczy co napisali po niemiecku na http://pl.reeflex.net/


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.