Skocz do zawartości
myszon123

Marea Stream

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym prosić o opinie na temat pomp Marea Stream.

Zastanawiam się nad kupnem 2400 i 1000.

Pytanie czy działają w miarę cicho i bezawaryjnie?

Wiem że to tanie rozwiązanie i na rewelację nie ma co liczyć, ale nie mam za dużo kasy i muszę wybierać z niższej półki.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem jedna 3200 i musze powiedziec ze sa ciche ale wydajnosc kiepska(ten ich dziwny wirnik to pomylka,przerabialem na zwykla srube,wydajnosc wzrosla o 100%),i sposob mocowania najgorszy w srod obecnie dostepnych pomp na rynku.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek, a mógłbyś napisać na co zmieniłeś wirnik?

Mam dwie M. 2400 i nie narzekam, są ciche. Co do sposobu mocowania to można zakombinować i skorzystać z tej dołączonej "łapki" i podwiesić sobie na szybie, choć wtedy cierpi trochę wydajność. Z tego co widzę większość ludzi odmontowuje większość elementów i wiesza pompę w postaci "suszarkopodobnej", na przyssawkach. Jest ich cztery i są duże, niestety po kilku miesiącach mają skłonność do odklejania się. Na szczęście można je zastąpić tymi małymi okrągłymi przyssawkami przeznaczonymi np. do filtrów wewnętrznych AquaEla - trochę na wcisk, ale trzymają.

Największą "konkurencją" dla Marei są w tej chwili pompy JVP, cenowo wychodzi nawet taniej. Jest różnica w strumieniu wody, w Marei jest to dość szeroki strumień o niezbyt wielkiej prędkości, a z tego co wiem pompy JVP bardziej "mielą" wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem Maree 2400, cicho faktycznie ale szczelinki w obudowie nieco za ciaśne a przyssawki cieżkie do okiełznania. Zmieniłem na przyssawki z PH AquaMedic :) Nie wiele więcej kosztuje Koralia 2 która według mnie jest lepsza i którą mam nawet na sprzedaż :) jak coś to PRIV


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZenonPL wirnik zmienilem na zwykla srube ze sklepu modelarskiego,a szczeliny mocno rozpilowalem pilnikiem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam marea i JVP i musze przyznać, że jak na wydajność to marea ciagnie zdecydowanie za duzo prądu i zajmuje tez sporo miejsca, jesli masz pole manewru to pomyśl nad koralia lub JVP.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównując pompę marea i tunze to jak niebo i ziemia, wygląd wielkość i wydajność stoją po stronie tunze; dodatkowym ostrzeżeniem może być fakt, jaki zaistniał u mnie; mam 2 maree i w obu pękła ceramiczna ośka, nie wiem, czy zdarza się to u innych osób, ale dla mnie taka usterka to całkowita dyskwalifikacja


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Polsce ale w Szwecji weszly juz Maree z magnetycznym mocowaniem. Jedyny minus marei to moim zdaniem sterownik. Poza tym uzywalem ich i dzialaly swietnie, cicho, wydajnosc tez ok ale po zdjeciu obudowy. Co do wielkosci to nie rozumiem zarzutow. Oczywiscie marea10000 w porownaniu do nowych tunze serii 05 sa duze ale w porownaniu do starych streamow nie ma roznicy, mialem obie wiec wiec wiem. Jesli nie masz zamiaru urzywac sterownika to polecam maree, jak ze sterowaniem to tylko tunze.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zamowilem pompy SEIO ze sterowaniem:shocking


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję raczej minimalistyczne rozwiązanie. Na początek nie będę zakładał sterowników.

Akwarium dla ścisłości to 250l do tego sump itp

jeśli chodzi o cyrkulację to kupiłem 2x marea 2400 do tego pompa obiegowa 4100l/h więc razem powinienem sięgnąć prawi 9kl/h wiem, że to trochę mało, ale z czasem będę to zwiększać. W razie potrzeby mam dostęp do głowic z filtrów słodkowodnych, z których mogę dodrapać się powiedzmy kolejnego 1000l/h. Niemniej mam nadzieje że podstawa wystarczy...

Pozdrawiam


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vitekzawada- w sterowaniu nie podoba mi sie to ze najmniejszy czas pulsacji to bodajrze 15s i podlaczyc mozna tylko 2 pompy(z tego co wyczytalem), jesli Ci to wystarcza to nie masz sie czym martwic.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie przetestuje te pompy,jak odloze wiecej to kupie lepszy sprzet,w planach na przyszly rok to budowa okolo 700l+sump


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam i mam marea stream 1000, cicha, bezproblemowa pompa o delikatnym strumieniu, chociaż nie jest malutka


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzywam pompy Marea do mieszania solanki,do tego nadają się znakomicie.

Są duże,nie wydajne i mają problem ze startem po wyłączeniu prądu.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisaj przegladalem forum szweckie i widze ze pompy ktore kupilem SEIO a MAREA to jednak jest roznica,szwedzi nazekaja na marea a chwala seio pompy,i tutaj ciezko powiedziec.za pare dni sam przetestuje i zobacze jak to jest


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.