Skocz do zawartości
Edek

Błagam o pomoc w identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo was proszę o pomoc w identyfikacji koralowców ,które zakupiłem kilka dni temu. Kupiłem je jako http://www.reefshop.pl/eshop/i-acanthastrea-lord-i-zebra-stripe-aussie-1.html i http://www.reefshop.pl/eshop/i-acanthastrea-lord-i-new-age-aussie-1.html . Mam chyba zbyt małą wyobrażnię bo nie mogę skojarzyć korali zakupionych przeze mnie z tymi , które znajdują się na stronie sklepu. Mam straszne odczucie że ktoś zakpił sobie ze mnie nie po raz pierwszy z resztą. Za wszystkie uwagi i sugestie bardzo dziekuje.

3518-pict5346.jpg

3518-pict5365.jpg


500 litrów uruchomione 07.2010 3xPS100W cyrkulacja:2xjvp102,tunze 6105,obieg NewJet6000,odpieniacz SC2060

350 litrów 3-letnie

Reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od oświetlenia i raczej żadnej pomyłki nie było , no ale mogę się mylic


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba korale to Acanthasrea. A jesli chodzi o kolorki pokazane na zdjęciach w sklepie, to się nazywa marketing :)


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie masz oswietlenie i jakie parametry oraz wiek baniaka.

jak parametry slabe to i korale slabe...

Fajfer - nie zgodzę się z tobą

Ja mam takie ( mimo iż nie udało mi się na fotkach uzyskać ich intensywności )

IMG_8054.CR2.jpg

takie same były w sklepie i na fotkach jak kupowałem


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja takie korale dostałem od razu. Nie straciły koloru po włożeniu do mojego akwarium poza tym kupiłem także

http://www.reefshop.pl/eshop/i-blastomussa-wellsi-i-cherry-bomb-blasto.html i do tego koralowca nie mam żadnych zastrzeżeń kolory są takie jak na stronie. Uważam że ktoś z premedytacją sprzedał mi te ogryzki.


500 litrów uruchomione 07.2010 3xPS100W cyrkulacja:2xjvp102,tunze 6105,obieg NewJet6000,odpieniacz SC2060

350 litrów 3-letnie

Reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz nie wiem, ale mysle ze kontakt ze sklepem rozwiaze problem...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek z tego ze nie mozna polegac na zakupach w sklepach internetowych tylko kupowac bezposrednio u sprzedawcy a nie brac kota w worku.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może omyłkowo wysłano inną skałkę z inną odmianą korali:) no ale to się może zdarzyć i nie podejrzewałabym od razu kpin z nabywcy....a może faktycznie - oświetlenie masz takie, że nie wydobywa kolorów widocznych na zdjęciu...w każdym razie najlepeiej bezpośrednio skontaktować się ze sklepem.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Acanthastreę z tej samej dostawy, a że Przemek ciął większe korale na mniejsze to bardzo prawdopodobne, że z tej samej matki :)

Myślę, że to kwestia oświetlenia, moja wygląda tak:

1202-acanthastrea.jpg

Czyli ma mniej czerwonego niż zdjęcie w sklepie, ale więcej niebieskiego.

Zdjęcia do sklepu, z tego co pamiętam, Przemek robi z góry, a patrząc z góry każdy koral wygląda lepiej.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w chwili kiedy wkładałeś ją do swojego akwarium wyglądała jak moja tzn. miała takie mdłe kolory jak moje ? Moje Acanthastree przyjechały takie jak na zdjęciach. Nawet po otwarciu się nie maja koloru podobnego do tych z oferty sklepu.Uważam w takim razie że otrzymałem towar niezgodny z moim zamówieniem tzw."ogryzki" ,które także trzeba komuś sprzedać.

A oto email który otrzymałem po rozmowie z pracownikiem sklepu:

Witam Panie Robercie,

Byłem świadkiem rozmowy Pana z Pawłem dot. koralowców z ostatniej dostawy. Próbowałem do Pana dodzwonić się chwilę później, jednak nie odebrał Pan telefonu.

W sprawie koralowców co do których ma Pan zastrzeżenia ze to ten sam gatunek - oczywiście, jest to ten sam gatunek, tyle że inna odmiana barwna. U siebie w akwarium ma Pan oświetlenie HQI +t5 - i różnicy pod takim oświetleniem może faktycznie Pan nie zobaczyć. Ale w akwarium pod oświetleniem t5 widać czym różnią się to koralowce. Proszę spojrzeć na nasze zdjęcia w sklepie - zobaczy Pan że czerwone zęby u jednego i drugiego mają podobną formę i kształt - new age ma zielonkawy nalot na niektórych polipach - i tak jak widać na zdjęciu, na jednych polipach widać to intensywniej - na innych mniej.

Mam nadzieję że moje zapewnienie uspokoi Pana - i że w razie jakichkolwiek wątpliwości będzie się Pan ze mną kontaktował w przyszłości, choćby na telefon komórkowy.

Koralowce wybierałem Panu osobiście w piątek - dlatego zapewniam że nie ma mowy o pomyłce,.

Może nie ma mowy o pomyłce ale o świadomym wprowadzeniu mnie w błąd TAK. Ponieważ zamówiłem koralowce takie jak w ofercie a nie coś co tylko je przypomina .


500 litrów uruchomione 07.2010 3xPS100W cyrkulacja:2xjvp102,tunze 6105,obieg NewJet6000,odpieniacz SC2060

350 litrów 3-letnie

Reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Robercie,

załuje bardzo ze nie udało mi się do Pana dodzwonić, chciałem tą sprawę wyjaśnić tak aby był Pan zadwolony.

Tak jak pisałem w liście do Pana z pewnością otrzymał Pan koralowce które Pan zamawiał - nie ma tu mowy żadanej pomyłce ani tym bardziej o czyimś złosliwym działaniu - i wysyłaniu "ogryzków"(?).

Ma Pan zbiornik wykonany z 12mm szyby float, akwarium oświetlane jest żarnikiem 250W 10.000K oraz do tego są dwie świetlówki aktyniczne po 39W. Akwarium z tego co pamiętam jest dosyć wysokie - ok.70cm?.

Proszę zwrócić uwagę że przy takiej konfiguracji oświetlenia plus grubość szyby koralowce będą wyglądały zupełnie inaczej niż przy oświetleniu t5 - i zdjęciach robionych z góry(ze względu na wymiary akwarii tylko tak możemy robić fotki).

Dlatego proszę zawsze o przeanalizowanie wszystkich czynników w tego typu sytuacjach - nim wyciągnie się takie a nie inne wnioski jak powyżej - które mogą być błędne...

Przemek Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.