Skocz do zawartości
pa_blo

Czym skleić ceramikę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę skleić dwa kawałki ceramiki bo leżą niestabilnie.

Zaczyna mnie to już denerwować bo już próbowałem różnymi metodami i nic.

Ceramika wyciągnięta, wysuszona, próbowałem klejem Preis i Deltec, próbowałem na resztkach poxipolem, klejem na gorąco i silikonem i nic.

Żaden z powyższych no może po za Preisem fakt klei ale tylko niektóre miejsca.

Kleił już ktoś jakieś kawałki ceramiki ? doradźcie czym to można posklejać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to "przymurował" do siebie czystym cementem portlandzkim, pozostawił do wyschnięcia kilka dni skoro juz to wyjąłeś i włożył z powrotem do baniaka :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skleiłem całkiem duże kawałki silikonem. Oczywiście czymś je tam podpierałem, ale ogólnie złapało i do dzisiaj trzyma:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taki cement portlandzki można kupić ? castorama, obi itp. tam to dostanę ?

Z silikonem przerabiałem, niby się trzymało ale po mocniejszym naciśnięciu odchodziło. Ja mam mniejsze kawałki do sklejenia to może dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, markety budowlane, ja dostałem w Leroy Merlin, problem w tym że nie wiem jakie są najmniejsze opakowania, ja musiałem kupić 25 kg :) tylko musi być czysty biały bez jakichkolwiek domieszek.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi napisać co dokładnie chcesz skleić -rozumiem ze ceramike ale co??? Mam rozne kleje np.Spawanie na zimno ,klej co miekasy do szyby mogę dokleić .Czy to jest porowate czy gladkie ? Jak duza powierzchnia klejona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Cześc pa_blo temat z cementem portlandzkim już przerabiałem i bardzo ciężko go dostać a już napewno na śląsku(dzwoniłem po wszystkich marketach i składach budowlanych),podobno jest w Leroy Merlin w Warszawie,w składzie budowlanym w Zatorze ale nie sprzedają poniżej tony.Może załatwisz wysyłkowo-powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o dwa kawałki ceramiki takie jak te:

1527-img_0484.jpg

Takie większe kawałki gdzie jest większa powierzchnia styku ponowiłem silikonem i trzyma się dobrze.

Jednak przy mniejszej powierzchni jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może mi się uda gdzieś dostać tego reef bonda i nim sprawdzę.

A co do tej poxiliny to się zastanawiałem nad tym, ciekawi mnie jednak jej szkodliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pa_blo :

A co do tej poxiliny to się zastanawiałem nad tym, ciekawi mnie jednak jej szkodliwość.

..skoro mozna ją uzywać do uszczelniania rur wodociągowych to nie może być toksyczna po wyschnięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleje poxipolem albo poxyliną ewentualnie silikonem,ale ceramika musi byc sucha, łapie bez problemu...Tak jak Ci pisałem na gg sa specjalne kleje do reefceramiki:) , ale są kosmicznie drogie...Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim pokleiłem grubszą warstwą silikonu odczekam do jutra jak wyschnie i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pa_blo" jakby co to cement portlandzki dostaniesz w Castoramie w Chorzowie przy DTS:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patryk ale na silikonie się trzyma idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Cześć patryk.ruda jaki widziałeś cement portlandzki w Castoramie : CEM-1?:waving

W jakich opakowaniach 25Kg?

Pozdrawiam Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.