Skocz do zawartości
BartY

Acreichthys tomentosus

Rekomendowane odpowiedzi

Acreichthys tomentosus ma kroś doświadczenia z tą rybką? jak w stosunku do korali , czytałem że wcina apitasje , niekiedy xenie :) to akurat plus. Jak z sps'ami lps'ami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% gwarancji nie ma, ale jesli bedzie nie bedzie glodowal to raczej nie bedzie sie zabieral mocno za korale.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Maniacu chwilowo odpuszczam rybke ale pewnie kiedyś zagości, jak bardziej przyzwyczaję się do mrożonek :waving.

(no chyba że ją zobaczę, sie zakocham i kupie od razu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem tomentosusy ktore jadly granulki. Z ta mialoscia od pierwszego wrazenia to jest roznie, jedni uwazaja ze jest to ryba bardzo brzydka, mi sie zaczyna coraz bardziej podobac: ma ciekawa osobowosc, jest bardzo lagodna i w swojej brzydocie wlasciwie jest w jakis sposob piekna :waving


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Widzialem tomentosusy ktore jadly granulki. Z ta mialoscia od pierwszego wrazenia to jest roznie, jedni uwazaja ze jest to ryba bardzo brzydka, mi sie zaczyna coraz bardziej podobac: ma ciekawa osobowosc, jest bardzo lagodna i w swojej brzydocie wlasciwie jest w jakis sposob piekna :waving

Dokładnie zgadzam sie z toba AquaManiac ale powiedz mi czy niema czasami tych rybek kilka odmian barwnych ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one w zaleznościod nastroju w widoczny sposób zmieniają kolor i zwór.

Widziałem zakochałem sie ale nie kupiłem, jak AquaManiac napisał że mogą jeść granulat to zorganizuje sobie pusty baniak i przestawie na granulki jak to juz mi sie wczesniej udawało z trudnymi przypadkami.

zakochałem sie tez w Leopard blenny piekna sztuka była ale na wykończeniu. Tylko jak szukam info to wszędzie zaznaczają ze wcinaja polipy sps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyjadła całą apitasje w niecałe 2 tygodnie choć na początku podskubała polcipore innych sps nie ruszyła.

Pokarmow suchych nie rusza z mrożonek je artemie. Bardzo ciekawa i ładna rybka ewentualnie łatwo ją zlapać i odłowić w nocy jak śpi gdyby zasmakowała w innych sps. Uważam, że jest dobrą alternatywą zamiast krewetek wurdermani, których praktycznie nie widać.

mój Acreichthys tomentosus 3004-p1020958.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KKaluzin :

U mnie wyjadła całą apitasje w niecałe 2 tygodnie choć na początku podskubała polcipore innych sps nie ruszyła.

Pokarmow suchych nie rusza z mrożonek je artemie. Bardzo ciekawa i ładna rybka ewentualnie łatwo ją zlapać i odłowić w nocy jak śpi gdyby zasmakowała w innych sps. Uważam, że jest dobrą alternatywą zamiast krewetek wundermani:):cursin:banghead, których praktycznie nie widać.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna rybka u mnie co prawda jakoś sie za aptazje nie bierze :)ale napewno nic nie podskubuje i super zmienia kolory normalnie jest w ciapki jak moro zgnita zieleń , a jak wpływa w rózowe miekasy robi sie prawie biała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie koralowcow nie rusza i wcina wszystko czym karmie rybki.

Duzo aiptasji zniknelo w przeciagu 3 mc i plaga aiptasji jest pod kontrola, chociaz nie moge stwierdzic czy to zasluga tej uroczej rybki czy tez 30 krewetek ktore wpuscilem do akwarium (nigdy nie widzialem wiecej niz 8 szt. w nocy).

Rybke przywiozl mi STANI, ktoremu jeszcze raz przy tej okazji bardzo dziekuje.

Pozdrawiam


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah kusicie mnię tą rybą :)

a jak się ona zachowuje w zbiorniku z silną cyrkulacja , radzi sobie czy sie chowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie generalnie plywa po calym zbiorniku jednakze najczesciej widze go w poblizu skaly gdzie przeplyw wody nie jest b.duzy. Czesto podplywa pod wylot z pompy i leci z pradem przez prawie caly zbiornik.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam również tą rybke i jest fantastyczna, niezauważyłem żeby podskubywała korale jak i niezauważyłem żeby zjadała apitasie bynajmnie na razie szczerze polecam:strutin


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tej slicznotki mialbym aiptasie jak drzewa. Juz mi sie nie chcialo z nimi walczyc.:)

@Marioromario

U Jacka :D tez potrzebowala troche czasu, zanim zaczela spelniac swoja funkcje. Sporo zalezy od tego, czy nie jest zbyt obficie karmiona. Moja tez nie je granulek, wiec warto bylo na jakis miesiac przestawic sie na granulki zeby zaczela sama szukac pokarmu. Przeglodzonej mozna puscic z pradem wody kawalek aiptasii. Jak chwyci i zje to sukces murowany.

Nigdy nie widzialem jak je aiptasie, zreszta rowniez nie widzialem zeby skubala korale. Gdy kiedys padnie to natychmiast kupie nastepna.

Poza tym jest znacznie tansza niz banda wurdemanni (czesc Seb:bump1)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem jak mój acreichthys tomentosus skubał euphylie, która straciła kilka polipów.:cursin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zjedzeniu euphyli wziął się za zoantusy, spsów nie rusza, xeni też nie chce jeść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.