Skocz do zawartości
robi

Test na odpienianie.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przyszedł mi do głowy taki pomysł a mianowicie dlaczego nie ma testów do pomiaru wydajności odpieniacza? Mianowicie - co robi odpieniacz białek ??? jesli odpienia białka to powinien być test na określenie ich poziomu , wiem że wyżuca razem z pianą "syf" ale pomiar poziomu białek może był by jakimś wskaznikiem? Nie jestem chemikiem i nie wim jak to wygląda z tego punktu widzenia.Co o tym myslicie?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się jeszcze zastanawiam kiedy odpienianie jest dobre a kiedy nie.Miałem odpieniacz wepro 2012 to usłyszałem,że za słaby.W sklepie zapytali "a po czym poznali,że za słaby ?" Podobno najbardziej liczy się pompa.Tu się też zgodzę.Temat ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj myslee że nie tylko pompa ale też stosunek wielkości i kształtu komory reakcyjnej do wydajnosci i jakości wytwarzanej piany ale wracam do tematu , jak to jest z tymi białkami? czy można zmierzyć ich ilość w wodzie? jeśli tak to czy ten zmierzony poziom odzwierciedlał by stan jakości wody??? a morze są białka które są "dobre" i "złe" .Myśle że jest to bardzo trudne pytanie bo jakoś prawie nikt nie podejmuje się wypowiedzi.@inmar , piszesz o odpieniaczu-słaby-mocny ,nyśle że największą role odgrywa tu marketing no i troche trendy w tw. modzie bo moim zdaniem odpieniacz powinien być taki jaki wymagany jest do danej hodowli a tu ciągle słyszymy "royal exlusive" buble king" " czy "REVOLUTION skimer" .Ciągle mnie nurtuje pytanie dlaczego musimy płacić za kawałek akrylu i normalną pompe i tani wtryskiwacz "beckerta" tyle kasy(chodzi mi o "REVOLUTION SKIMMER") Przy małym odpienku koszt materiałów to ok 100Euro POMPA i 100 Euro reszta ,a jaka jest cena końcowa ??? ---KOSMICZNA !!! No dobra ale nie o tym miał być ten post w końcu jak to jest z tymi białkami ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedlugo ma sie ukazac nowy numer niemieckiej gazety, gdzie maja podac wyniki badan, co tam odpieniacz naprawde odpienia i w jakich ilosciach, sam czekam na ten artykul niecierpliwie, nie omieszkam napisac na forum jak gazetka wpadnie w moje rece.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi jeszcze po głowie taki pomysł żeby dać do analizy wode z akwrium po np. tygodniowym postoju odpieniacza następnie włączyć odpieniacz i po kilku dniach badanie wody powtórzyć plus przeanalizować to co wyciągnie odpieniacz.Tylko czy nie było by wygodniej zmierzyć poziom białka jakimś prostym testem tak jak badamy no3 ,no2,ca i ine parametry Czy taki test jest możliwy i czy bł by wiarygodny?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac, trzymam za słowo, nie zapomnij:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.