Skocz do zawartości
october_rust

cichy sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zakładam morską 130, przy czym będzie ona stała w sypialni. stąd moje pytanie - czy ktoś mi może polecić jak najcichszy sprzęt?? jak sądzę najgłośniejszy będzie odpieniacz ale nie jestem pewien, może także inne komponenty też mogą byc głośne, więc jak możecie polecić cichy a w miarę wydajny sprzęt to będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Royal-Exclusiv odpieniacze Bubble King, pompy Red Dragon. W zasadzie to są 2 najgłośniejsze urządzenia w morskich akwariach, wyżej wymienione serie należą do najcichszych, co nie znaczy, że są kompletnie niesłyszalne. Jeśli zależy Ci na kompletnej ciszy to wywal sumpa do piwnicy, lub osobnego pomieszczenia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie.. choera - tego się obawiałem, że nie da się zrobić całkiem niesłyszalnego akwa..:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czuły sen i sporo nocy nie przespałem po założeniu morskiego.Generalnie najwięcej problemu było z kominem bo wiecznie chlupało.Obiegówka Aquabee u mnie jest niesłyszalna a do odpieniacza są tłumiki i też nic nie słyszę.Cyrkulacyjne jak były nowe to nieźle przenosiły drgania na szyby i obudowę akwa,ale teraz już prawie niesłyszalne.Co kiedyś przerabiałem w słodkim to,że przyzwyczaić się można się do wszystkiego i jak coś się wyłączy to człowiek się budzi bo mu coś nie pasuje i czegoś brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium w sypialni (ok 130l) wyposażone w:

-pompa obiegowa eheim 1250

-cyrkulacja 3x koralia 3

-odpieniacz midiflotor z pompką zamontowaną na przedpokoju

Całość jest bardzo cicha (ale nie bezgłośna) i do tego nie kosztuje majątku jak "Royal-Exclusiv"

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby komin nie chlupał pomoże durso, żeby odpieniacz nie siorbał podczas zasysania powietrza pomoże Thcskiba, żeby pompa powrotu chodziła cicho można ją podwiesić, pompy cyrkulacyje jak pisał @inmar sie dotrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waśnie tłumik do odpieńka mam od Thcskiby i działa,przedtem miałem strzykawkę z watą,ale to nie to samo.Durso nie mam,ale zamontowałem zawór na spływie i nim reguluję poziom w kominie.Uwaga! kupić zawór,który precyzyjnie da się regulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten tłumik to służy do wytłumienia hałasu związanego z zasysaniem powietrza do odpieniacza?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dopiero jak go użyjesz dojdziesz do wniosku że 90% hałasu odpieniacza generowało Ci właśnie zasysanie powietrza :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w sumie nici z super cichego akwarium. a tak w ogóle to jaki hałas generuje osprzęt w akwarium morskim?? może chcę wyważac otwarte drzwi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myślę nad postawieniem nowego zbiornika w sypialni.

generalnie wyglada na to, ze jesli sie wyciszy splyw w kominie i pompy obiegowe nie bedą wibrowały to akwarium może bardzo ciche - jakis szum oczywiscie musi byc, ale mysle, ze osiagalny jest resultat taki, ze glownie slychac szum wody. wspomniane wczesniej pompy reddragon, ja bym dodal deltec, co do odpieniaczy takze deltec (no, zalezy od pompy i tlumika) moze dzialac bardzo cicho, zamkniety w szafce powinien byc nieslyszalny. imho da sie to zrobic cicho i da sie przy tym spac.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm planowałem wprawdzie panel ale widzę że nie da się zrobić w miarę cichego akwa bez sumpa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowicie ze pompy sie dotra? cyrkulacyjne i obiegowe? mam nowki sztuki i troche "buczą"...


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś odpaliłem ATI MB 150 i pompa ryczy jak kombajn zbożowy, zagłusza z powodzeniem obiegówkę AM OR 3500, mam nadzieje że to tylko chwilowo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyregulowac komin aby miec wode troche ponizej grzebienia?

mam zawor VDL 40mm i za cholere nie moge tego wyregulwoac, albo za malo albo za duzo. ma ktos jakies sprawdzone patenty na to ? probowalem przedluzyc dzwignie, ale to tez nie pomaga w precyzji


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz rewizje to ustaw jej wysokosc na odpowiednia (tuz ponizej grzebienia) i tak przykrec zawor na splywie zeby minimalnie splywalo rewizja, jak jej nie masz to pozsotaje zabawa zaworem :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przykładem,że po wielu kombinacjach akwarium może być prawie bezgłośne.Sprzęt dotrze się i będzie mniej słyszalny jak nowy.U mnie poziom w kominie też nie umiałem wyrególować zaworem,dopiero jak podłączyłem lampę UV na trójniku i za nią mam malutki zaworek,którym to po zgraniu z zaworem na spuście to mi się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz kolejnosc od przelotu? przelot->trojnik->lampa+zawor ?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak radzi Mateusz i Twoje problemy sie skończą :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba troche przy tym posiedziec i pokrecic i jest idealnie. ciekawe spostrzezenie - nie wystarczy wyregulowac zaworu spustowego tak, by oddawal tyle wody co tloczy pompa i np dolac do komina kubkiem do pelna. polozenie zaworu jest skorelowane z poziomem wody w kominie.

podkrecilem wiec zawor i wody w kominie przybywalo, ale ok 2 cm pod grzebieniem poziom wody przestal sie podnosic i tak juz jest kilka dni. po wylaczeniu pompy obiegowej i wlaczeniu ponownie dzieje sie to samo. nie chcialem puszczac nadwyzki wody przez rewizje aby miec wiekszy margines bezpieczenstwa na wszelki wypadek.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.