Skocz do zawartości
inmar

Filterek przepływowy

Rekomendowane odpowiedzi

Był opisywany już taki filterek DIY,ale chciałem zapytać czy u kogoś chodzi zrobiony z wewnętrznego,małego coś z aquaszuta czy czegoś podobnego do węgla czy absorbętu fosforanów.Interesuje mnie czy musi być zmieniony kierunek przepływu aby woda poruszała wkładem a nie ciągła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam taki filterek aqua-szut turbo 550 332m8sh.jpg

Mam do niego podłączone dwie komory, w jednej węgiel a w drugiej ecophosp.

Nic nie przerabiałem,woda ładnie rusza wkładem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kupiłem go i klapa,dałem 2/3 obiętości węgla i ledwo czuć,że wypływa z niego woda.Dokupiłem dodatkowy pojemnik na absorbęt i nawet nie ruszył.Może się sprawdził by jak dało by się 2-3 łyżki stołowe wkładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wywalasz wszystko ze środka wkładasz plastikowy koszyczek ( jest w komplecie ) obsypujesz węglem lub czym chcesz

tak ze 2/3 zamykasz i działa filc blokuje przepływ. Mój działa.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zrobiłem to filc wywaliłem.Koszyczek jest,ale jak założony to nie da się go włożyć do pojemnika bo zawsze na dole jest np. węgiel i nie da się zamknąć wieczka.Wywaliłem koszyczek i dałem kawałek filca aby wkład nie dostał się do turbiny.Ledwo dycha ten filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wsadź koszyczek do pojemnika potem go obsyp i zamknij pokrywkę,filc wywal blokuje przepływ.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie,nie wpadłem na to,aż wstyd.Węgiel jest grubszy i ani nie wleci do turbinki ani na zawnątrz a jak z absorbętem fosforanów bo jest drobny i wylatuje na zewnątrz i jeśli będzie jako drugi to wpadnie do węgla.

edit.Dałem tylko jeden koszyczek z węglem po mam płytko i druki w pionie się nie zmieścił,fajnie dmucha,mam ruch w DSB.Teraz nie wiem czy rozbudować o drugi koszyczek z boku bo są do tego do kupienia części czy lepiej dać cały drugi filterek ? Drugie pytanie czym zabezpieczyć koszyczek aby absorbęt nie był wciągany do pompki bo go zablokuje i aby nie zatkać przepływu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.