Skocz do zawartości
Piotr1

Lampa Led

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o tej lampie http://www.aquariumled.com/ ??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mieszane mysli co do tej lampy

pierwszy raz taka widze :)_o

na ilmie widac ze spelnia swoje zadanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o porowanie kosztow z hqi to wypada calkiem niezle.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by policzyc czy sie oplaca, mysle, ze niedlugo moze nastapic przelom w oswietleniu za sprawa lampy plazmowej, zarowka wielkosci 1 cm wytwarza ilosc swiatla wieksza od 400W HQI przy znacznie mniejszym poborze mocy, w porownaniu do diody LED jest dwa razy efektywniejsza, jesli wejdzie do produkcji na skale masowa moze byc hitem.

na youtube mozna podejrzec jak swieci plasma lightbulb.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin: ale to chyba jeszcze sporo wody uplynie zanim to sie stanie cenowo akceptowalne, i konstrukcyjnie tez przynajmniej na razie jest dosc wyrafinowane.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żarówkę zrobioną na LEDach, która miała mi zastąpić w łazience halogen o mocy 35W. Niestety w rzeczywistości jest sporo słabsza, myślę że porównywalna do żarówki 20W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martin zgadzam sie z Toba. Tylko ile ta zarowka diodowa ma watt? :) bo wlasnie z tego co sie orientuje diody emituja kilkakrotnie wiecej swiatla od innych 'konwencjonalnych' zrodel tej samej mocy! Wiec jesli zamienisz halogen 35w na diody 35w to swiatla powinno byc o wiele wiecej. Pozdrawiam


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chodi

ta żarówka LED wedle zapewnień sprzedawcy (i producenta) miała być odpowiednikiem zwykłego halogena 35W:

http://www.allegro.pl/item560989710_eco_led_zarowka_diodowa_60_led_gu10_ciepla_120s.html

to nie jest dokładanie taka jak na allegro, ale o tych samych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale sam widzisz, ze jak napisales swieci jak 20w. A ma tylko 3w :) poza tym gdzies na forum byl link do lamp ledowych do akwariow morskich. Mozna znalezc je takze na ebay'u. Wyglada to ciekawie. Choc cena nie da sie ukryc - nie zacheca :) ale mozliwosci sa.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

tutaj jest pokazany zestaw do morszczyzny z oświetleniem 18xLED...i...wygląda całkiem ładnie...

http://www.marinedepot.com/ps_ViewItem~vendor~Elos_USA~SearchStr~eo7111~action~view~idProduct~EO7111~idCategory~FIAQCKPO~tab~0.html

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropic Marin oferuje LEDy 12W w modułach do skonfigurowania pod konkretne akwarium. Wg producenta jedna dioda oświetli 40-70l w akwarium morskim, to pewnie wszystko szacunki, ale całość prezentuje się zachęcająco. Niestety Andrniew ma rację - jest jeszcze za wcześnie na LEDy w akwariach. Skoro producent pisze, żeby doliczyć koszty obsługi gwarancyjnej do ceny lamp, gdyż często występuje konieczność napraw gwarancyjnych to znaczy, że zawodność jest baaardzo duża.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi ja się całkowicie zgadzam, że jest to światło energooszczędne.

Niestety mimo zapewnień, że żarówka ta ma moc równą 35W jest sporo słabsza. Jakbym w miejsce 5 halogenów dał 5 takich żarówek to w łazience byłoby zbyt ciemno. Jeśli ta technologia zostanie udoskonalona to szybciutko wymienię wszystko halogenki na LED :)

Trzeba mieć nadzieje że niedługo będziemy sobie na baniaczkami powiesić sympatyczną lampkę LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na forum był poruszany już temat lamp ledowych ,chyba Przemek miał taką testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie ten film:

i ten:

zwroccie uwage na parametry jednego panelu swiecacego podane na koncu:

10W/ ponad 1000 lumenow/ temp 22KK (250W = 25000 lumenow)

porownanie - zarnik BLV nepturiuon 20KK - 250W (!) 5400lumenow

czy ktos cos wie o rozwoju tej technologii?

dlaczego jeszcze nie ma takich lamp w sklepach z akwarystyka? jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniadze. powaznie mysle o konstrukcji czegos takiego w celach badawczych. wszystko opisze na forum jakby co.

podejrzewam ze firmy akwarystyczne nie robia LED, bo diody maja trwalosc 10 lat, i tak kazdy musi BULIĆ raz do roku na nowe zarniki i swietlowki


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polse dostaneisz takie doiody ale problem jest z odpowiedznia barwa swiatla


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja patrzyłem na te ledy mocy i zrobieniu sobie lampy 20-30 watowej


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie robie doświadczenie z ledami znalazłem super gościa który z diodami robi wszystko

chcę zastąpić oświetlenie T-5 diodami zakupiłem już 100 diod superflux-ów teraz robie

obódowe koszt to ok 180 zł pierwsze próby wypadły super mam akwa 180 x 60 x 60

oświetlenie 2 x 250 hqi żarniki 10 000 k a diody dają tą niebieską poświatę do celowo

jednak myślę że dokupie jeszcze sto szt. i będę miał za jednym zamachem też oświetlenie nocne

ze ściemnianiem


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to zla barwa swiatla? widziales spektrum bialych zimnych diod? widziales niebieskich ? to sa mistrzostwa. brak promieniowania o fali krotszej niz 400, co to oznacza? ze nie promieniuje Ci lampa promieniami niewidocznymi i najbardziej energetycznymi ktore tylko sa pochlaniane na energie cieplna. i do tego sciemniacz za 10zl i trwalosc minimum 10 lat.

dlaczego firmy akwarystyczne nie rozwijaja tej techniki? zeby nas golic przy samej skorze co roku!

pozatym teoretycznie koralowce powinny sobie radzic najlepiej w niebieskim swietle. a bialy jest dla estetyki.

rowniez sie biore za testy.

PS. czemu superfluxy a nie 5mm z rozsylem 30 stopni?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz gdzies pod reka te charakterystyki? chetnie bym zobaczyl:)


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Czekam na wyniki eksperymentu:) a czy ktoś wie czy w naszym super kraju można kupić takie swietlowki z diodami?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.