Skocz do zawartości
QesT

AquaBee UP 2000/1 jakiej wielkosci-srednicy rurka powrtna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

1.Potrzebuje szybkie odpowiedzi-zalecenia:

do pompy AquaBee UP 2000/1 (2000 l/h i 3,0 m podnoszenia) jakiej wielkosci-srednicy wybrac rure powrotna :)=16 - G=3/4" czy d=20 - G=1" ?

Wode bedzie podnszona na standardowa wysokosc(szafka 70-80 cm i akwarium 40 cm)!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co napisałeś "16 - 3/4" czy 20 - 1" ?"

3/4 ma 25mm a 1cal 32mm. Daj 20mm czyli 1/2cal i będzie dobrze


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QesT tabela Georga Fishera nie jednemu już namieszała w głowie i trzeba wiercić większe otwory.

16mm średnica zew. to 3/8'

20mm 1/2'

25mm 3/4'

32mm 1'

zaufaj mi :)

A co do pompy. Miałem ją i rewizję oraz spływ w 150L dałem 25mm a powrót 20mm. Wszystko grało. Są różne szkoły, jedni dają zawór za pompą aby w razie czego ją przydławić, inni dają większy spływ i regulują w drugą stronę. Jeśli zamierzasz dopiero wiercić otwory, to polecam tak jak ja miałem wyżej. średnice otworów w szkle 2x35mm oraz 1x28mm i śrubunki nie GF tylko te drugie :) VDL


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. akwarium juz u szklarza:)

Teraz nastepne problemy:

3.Jaki najlepiej zaworek(precyzyjny czy "jakis") przykleic(wkleic)i na jakim klejem(tym samym co do klejenia hydrauliki-Efast) na gore zaslepki przy durso

4.Jak najlepiej rozwiazac polaczenie powrotne wody - pompy glownej AB UP2000/1 z rura wychodzaca prost do akwarium(jakimis zlaczkami, wezem, itp.)?

Powrot nastepuje w tym przypadku przez srubunek w dnie.Wczesniej jeszcze jest zawor ale to akurat nie ma chyba znaczenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magu dzieki za podpowiedz:)

_____________________________________________________________________________________

Moze Zrobi tak, w tym poscie Bede umieszczal wszystkie swoje pytania-problemy zwiazane z caloscia zalozenia sloniczki od zera-podstaw:baby do sukcesu-gotowego baniaka:clapping.

_____________________________________________________________________________________

5.Mozna prosic(w duzym powieszeniu)fotke na splyw durso?:)

Chcialbym sie jeszcze raz upewnic przed klejeniem instalacji czy wszystko dobrze rozumuje, aby pozniej nie bylo zadnych poprawek:)

Na jakiej wysokosci umiescic ten"trojnik" w durso?Ile cm ponizej czy wyzej lini komina czy jak?

Jesli chodzi i rewizje to dopasuje ja juz do wielkosci sumpa i ilosci wody, ktora ewentualnie musi przyjac przy takiej potrzebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie durso wyglada tak:

tylko mam zaklejony dolny wplyw, i na gorze mam tez zaslepke z wywierconym otworem - ale generalnie wiekszosc polaczen na splywie mam bez kleju, tylko na tasme teflonowa - duzo latwiej manipulowac i ew czyscic, a trzyma sie juz 2 lata.

1514-komin.jpg


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.