Skocz do zawartości
nowy_zarażony

ricordea

Rekomendowane odpowiedzi

nowy_zarażony :

Czym najlepiej karmic ricordee i jak czesto?

pozdrawiam

Ja swoją karmię dokładnie tym czym karmię LPS-y - czyli: lasonogi, artemia, jaja krabów, kryl itd.

Rozrosła się do niespotykanych rozmiarów. Ma już 3 lub 4 "gęby" i nadal nie chce się podzielić;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakoś pipeta je karmisz prosto do otworu gębowego? czy sobie wyłapują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Czym najlepiej karmic ricordee i jak czesto?

pozdrawiam

to co mi dałeś to jest Ricordea ?? Jeszcze jej nie karmiłem bo nawet jeszcze się nie przylepiła :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
baz :

Czy jakoś pipeta je karmisz prosto do otworu gębowego? czy sobie wyłapują

Pipetą powolutku. Najpierw trochę ją drażnię pipetą (zaczyna się lekko "składać") i podaję jej trochę żarełka. Ricordee są strasznie niemrawe w porównaniu do np. niektórych LPS-ów i potrzebują więcej czasu na załadowanie porcji żarcia do jamy gastralnej. Ale wygląda to fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście jakieś zmiany w tempie wzrostu gdy karmicie?

Moje się dzielą bez żadnego dokarmiania, może warto spróbować:)?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

Zauważyliście jakieś zmiany w tempie wzrostu gdy karmicie?

Moje się dzielą bez żadnego dokarmiania, może warto spróbować:)?

Pozdrawiam

Moja właśnie się nie chce dzielić, a ma już pewnie z 10-12 cm średnicy.

Ale mam plan, by ją przenieść w miejsce o mniejszym naświetleniu, może to jej pomoże, bo nie chcę jej kroić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 3 riki karmie artemią, a przez przypadek jedna zjadła kryla :) no i właśnie ta wieksza podzieliła sie po 3 miesiącach, bałem się ze przy zeovicie będą marniec a one mają sie świetnie i rosną.

pozdrawiam

Sylwek


"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"

Ernest Hemingway

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Kosiara dostales rhodactisa:)

aha :) dobrze wiedzieć hehe


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rhodactis podzielil sie na mnostwo malutkich, ktore zanikly. :) W miejscu gdzie byla kolonia maluszkow teraz jest cos karminowo czerwonego. Jak sie zbiore w sobie to zrobie fotke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem w świecie rafy nie jest tak jak z roślinami, wydają więcej potomstwa gdy zagraża im niebezpieczeństwo, lub warunki są nie najlepsze. Dlatego przycina się czasem, lub podsusza rośliny by wydały obfitszy plon, czyli potomstwo. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale jak u ludzi brakuje prądu, to populacja się zwiększa, no czujemy zagrożenie chyba :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ale jak u ludzi brakuje prądu, to populacja się zwiększa, no czujemy zagrożenie chyba :clowning " - Tomajk to nie zagrożenie , to instynkt chyba :)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomajk: "Czy czasem w świecie rafy nie jest tak jak z roślinami, wydają więcej potomstwa gdy zagraża im niebezpieczeństwo, lub warunki są nie najlepsze. Dlatego przycina się czasem, lub podsusza rośliny by wydały obfitszy plon, czyli potomstwo." = jesli chodzi o rozmnazanie plciowe to u korali jest wrecz przeciwnie: koral musi osiagnac pewna biomase, aby zaszla produkcja komorek jajowych i plemnikow, tak wiec przycinanie tylko oslabi jego zdolnosci reprodukcyjne. W naturze oczywiscie, bo w akwariach i tak przeciez nie rozmnazamy korali plciowo wiec mozemy je przycinac do woli. Takie przycinanie w przypadku Acropor ma jeszcze te ceche, ze wtedy koral wytwarza wiecej stozkow wzrostu, jest to od lat wykorzystywane prze profesjonalnych hodowcow SPS-ow.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.