Skocz do zawartości
pa_blo

Klejenie silikonem pod wodą

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje u kolegi zakleić dziurkę w kominie, która służyła kiedyś na wylot pompy.

Niestety znajduje się ona pod wodą jakieś 15cm od dna.

Czy jeżeli nałożę warstwę silikonu na kawałek szkła i przyłożę do owej dziurki to silikon złapie pod wodą szczelnie ?

Spuszczenie wody niestety nie wchodzi w grę.

Klej do korali nie chce się niestety trzymać.

Zrobię sobie próbę u siebie na jakimś szkiełku ale może już ktoś próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, grzebień wkleić na mokro. Coś tam się trzyma ale słabo i tylko w niektórych miejscach.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szklarski chyba nie kleii na mokro


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kawałek rury wciepnąć no ale będzie to nieładnie wyglądać.

Dlatego myślałem, że może silikon da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja bym nie pchał silikonu prosto z tuby do akwarium, kiedyś co prawda dobrych parę lat temu włożyłem tło własnej produkcji z nie zaschniętym silikonem i była katastrofa. Może teraz są inne silikony które nie wydzielają nic do wody.

Pozdrawiam habol


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym, wydaje mi sie, ze silikon, jaki by nie byl podniesie Ci znacznie poziom krzemianow w wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pa_blo :

Potrzebuje u kolegi zakleić dziurkę w kominie,

Skoro dziura jest w kominie to zlej tyle wody by do komina sie nie nalewała , osusz suszarką do wlosów , odtłuśc denaturatem , zaklej silikonem , odczekaj 12/24h wg wskazan producenta i dolej wode . Spuszczenie i dolanie potraktujcie jako podmiankę - cyrkulacja przecież może w zbiorniku normalnie chodzic . Jesli w sumpie masz DSB czy inne media potrzebujące cyrkulacji normalnie zapewnionej przez pompę obiegową , to załatwcie jakąś pompkę i niech miesza przez tę dobę wodę w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez kawalek okladki z zeszytu nasmaruj olejem i zrob z niej storzek a nastepnie napusc do niego silikon

po wyschnieciu zrobi ci sie swego rodzaju korek ktory po umyciu latwo wcisniesz w otwor (nie dziurke:))

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.