Skocz do zawartości
radek911PL

Odonus Niger - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie tej rybki. Generalnie jeśli chodzi o rogatnice to jakoś utkwiło mi w pamięci, że są to ryby raczej do zbiorników FO. Ale tak sobie właśnie przeglądam reeflex.net i w opisie rogatnic napisane jest, że te z rodzaju Odonus oraz Melichthhys nadają się do ogólnego zbiornika rafowego. Jak to jest w rzeczywistości? Czy ktoś posiada lub posiadał tę rybkę? Pytam bo na allegro pojawił się ładny okaz.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecałbym. Masz za mały zbiornik, one rosną do 25+ cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem. Jednak przy niewielkiej rybce zanim urośnie myślę, że postawię już coś większego :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poza rozmiarem znacie jeszcze jakieś przeciw wskazania aby trzymać tę rybkę w akwarium ogólnym??


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku powaznie sie zastanow czy bedziesz w stanie postawic odpowiednio duzy zbiornik w przyszlosci dla tej ryby. Pewnie z 1,5m dlugi min, rosnie do wielkich rozmiarow, z wiekiem staje sie agresywniejsza (oczywiscie generalnie, kazda ryba inna itd).

No i w koncu cala twoja ekipa czyszczaca, bezkregowce w stylu slimakow, krabow, krewetek itd jest w zagrozeniu. Czy widzialem zeby ktos ja trzymal z krewetka czyszczaca (wpuszczona wczesniej)? Jasne ze tak, ciekawe jednak ile to udanych przypadkow na tysiac?

Wiem jak to jest, mam plany zeby postawic wiekszy baniak, juz za pol roku, po czym mijaja dwa lata jest klopot bo zbiornik albo w budowie albo w planach, kup rybe pod zbiornik ktory juz masz, postawisz duza rafe, kupisz sobie duzo duzych ryb :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "Korale" nr 5 (luty)jest b.dużo o rogatnicach.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja to mam gust :/ to co mi się spodoba to albo rośnie duże albo jest mega agresywne. Dobra szukam dalej co bym chciał żeby pływało w moim baniaczku jeszcze. Chyba faktycznie się wstrzymam z tym Odonusem. Tak jak mówisz plany są ale na 3 metry a to wydatek spory, więc nie wiadomo czy uda się go szybko zrealizować.

A jeszcze jadna rybcia mi się spodobała. Canthigaster valentini. Ktoś coś może o niej powiedzieć, bo albo ja nie umię szukać albo nic o niej na forum nie było.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam canthigastera ale margarite i nigdy nie widziałem tak sympatycznej miejącej w d*pie wszystko rybki polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zajęła się wszystkimi rurówkami. Skubała trochę też LPSy. Już u mnie nie pływa :)


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze rurówek trochę mam na skałach, w tym jedną dużą kupioną.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kumpla Canthigaster valentini (młoda) zabiła wargacza. Zjadła mu połowę ogona mimo karmienia, raczej z nudów. Zdaje się, że ten miał uszkodzony ogon, może to było źródło agresji.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie canighaster valentini podgryzała i LPS i SPS i wszystkie rurówki gdzies zniknęły.

nie polecam, tylko dzieki żonie nie skończyła w kiblu


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma ona podobne upodobania jak kolcobrzuchy które kiedyś miałem :/ One też z czasem cięły co tylko się nawinęło.

Cały czas po głowie chodzi mi, a w zasadzie pływa ten Odonus. Kurcze trzeba chyba szukać większego akwa :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.