Skocz do zawartości
Swirlej2

Kalkeaktor mini - podwojny ;

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sushi
Swirlej2 :

Witam

Kto powiedzial ze ja cos chce umieszczac ? zasugerowales , wedlug Twoich zalozen ze nie bedzie dzialalo , wiec powiedzialem ze jezeli to zmienie , to co bedzie kolejnym problemem ... do czego wtedy sie przyssasz ? bo zawsze sie do czegos mozna przyssac , nie uwazasz ..?

Wiec dlatego napisalem , zebys z gory napisal co CI lezy na sercu ..zrobie dokladnie tak jak powiesz ..wymien dokladnie wszystkie swoje widzimisie odrazu ... a na sam koniec jak juz wszystko bedzie poprawnie wedlug Ciebie to uslysze od Ciebie raz w zyciu cos milego :D

I powiesz to tutaj :D

Ps; Robilem podobny reaktor juz komus i byl zadowolony , pisal ze dziala .

nie zamierzam sie z toba przepychac slownie... dlatego tlumacze o co chodzi.

IMO CO2 bedzie sie gromadzilo na gorze 1 komory ze wzgledu na umieszczenie wyplywu pare cm nizej niz szczyt reaktora. to spowoduje wahanie cisnienia w 1 komorze. CO2 pod wplywem cisnienia slupa wody dzialajace na nie od dolu bedzie sie kompresowalo i w moomentach w ktorych wzrosnie do tego stopnia ze woda nie bedzie w stanie juz go utrzymac powyzej odejscia do 2 komory bedzie gwaltownie sie rozprezalo i uciekalo do 2 komory. to spowoduje znowu skokowy spadek cisnienia w 1 komorze a jednoczesnie chwilowe zwiekszenie dozowania CO2 (doskonale widoczne w liczniku bombelkow ktory w ktorym takze panuje nadcisnienie).

niestaty wszystko to trzeba traktowac jako naczynia polaczone a chyba wiesz dobrze, ze dla sprawnego i liniowego dzialania reaktora potrzebne jest stale lekkie nadcisnienie w calym urzadzeniu =constans.

o szalenstwach elektrody w takim wypadku juz nie wspomne....

gdyby urzadzenie bylo wieksze pewnie taki efekt nie mial by wiekszego wplywu na sprawne dzialanie reaktora ale jest to miniaturka. skoro dodasz do tego jeszcze czynnik adchezji i kochezji wody ktora waskimi wezykami nie ma mozliwosci tak sprawnej ucieczki do 2 komory wydaje mi sie, ze jest to uwaga ktorej nie powinienes pomijac

Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profesjonalny text sushi , gratuluje :D

ale jakie pare centymetrow wyzej sushi :] ?

plytka jest na rowni z zaworkiem :] jak sie tylko nazbiera tego Co2 to automatycznie przeleci tym zaworem(odpowietrzy sie ) .. reaktor tez nie jest taki calkiem maly ... , srednica rury 6 cm , wysokosc okolo 30 cm (wykonalem komus podobny i dziala) ale to juz nie oto chodzi , bo dzieki temu ze poruszyles temat robie teraz ladniejsze dekle :D za co wielkie dzieki sushi :D

pozdr...

( plytka na rowni z zaworkiem ...zadne pare centymetrow wyzej .)

trolidlo.JPG


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

caly czas odnosilem sie do twojej 1 konstrukcji z odplywem ponizej szczytu reaktora

Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak odwrocisz kape do "gory nogami" do gdzie masz szyczyt ? heh ..roznica tam prau (mm) chyba nie ma znaczenia wiekszego skoro dzialal w poprzednim ...?

zadowolony jestem teraz z tego dekla , dzieki .

q2.JPG

Ps; Ostatnio byla dwudniowa debata nad obrobka plexi , opilowalem wam rure w ciagu kilkunastu sekund , a wy debatowaliscie dwa cale dni zamiast wziasc pile i pilowac :D ... gdzie ja przez ten czas skonczylem mixer koledzce :D

Wiesz ,bo .... bla, bla ,bla kazdy potrafi a ja bym chcial zobaczyc sushi Twoj sprzet DIY .

Widzialem elegancko i czysto wykonany sprzet Waldka Zaka , az milo bylo popatrzec , widzialem mniej elegancki sprzet Janka :D (zart) .... pokaz mi na co Ciebie stac :D

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

poogladaj na stronie J.F.

ja sam nie zabieram sie za majstrowanie... jakos nie czuje do tego powolania wiec pozostawiam to najlepszemu specjaliscie jakiego znam :D

uklony Janku :D

Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , do sprzetu Janka nic nie mam , wyzej juz to powiedzialem :D

Spox , hehe kazdy tutaj ma swojego idola , to juz tez zauwazylem hyhy:D

pozdr...

Ps; A Ty Jankiem sie nie zaslaniaj bo blablac kazdy potrafi tylko wez pile i rznij :D

I niemusowo szukac idoli czy tez lizac komus .... samemu mozna wszystko zrobic , w przeciwnym razie szkodzisz tylko sobei , zrobisz z siebie kaleke , jak zaczna to za Ciebie robic inni.

Blablaniem to ja jestem w stanie czarowac nawet :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhyhyh:D po Janka polecial hehe od miesiaca ani razu go tutaj nie zauwazylem , a patrze zawsze jak wchodze kto jest hehe :D

A moze za Janka tutaj tez pisales ..?:D

Wszystko jasne panowie , jade na to konto do Mckwaka:D

A Janek po Twoim napisaniu posta zauwaz ...jak sie szybko zaraz na forum znalazl :D a nastepnie znikl hehe .. ehhhh ...jak dzieci :D

Klaniam sie nisko do Twoich stop Janek , nikt nie jest wiecej w stanie zrobic takiego sprzetu jak Twoj :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q3.JPG

czyli tak juz bedzie git ..mam to sklejac czy moze sa jeszcze jakies widzi misie ..?

No juz krotka pilka Panowie , bo szkoda czasu , nie chowac sie po kontach prosze :D

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkreaktor z wielkim trudem przetrawiony ufff:D mozna go posklejac , a idolem zostal .....

Nie wiedzialem , ze az was tak kreci budowa sprzetu DIY , no to dopiero zaczne teraz budowac :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję z wielkim zainteresowaniem obserwowałem ten wątek.

Zbyszek myślę, że będzie działać i to dobrze. W zasadzie dobra robota.

Jakiż ten wątek długi, ale efekt końcowy naprawdę dobry.

Ta chole... poduszka CO2 jest bardzo irytująca, ale tu (moim zdaniem) już nie widzę możliwości, aby powstała.

Mam KNOP SIV i muszę codziennie usuwać tę „poduszkę”.

SKLEJAĆ, i pokazać kiedyś film jak działa.:D


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Waldemar , ale Ty masz ten nowy podwojny Knopa czy jednokomorowy ?

Aha SIV , to jest ten jednokomorowy , jednokomorowe zawsze sie zapowietrzaja , dlatego tez instaluje sie w nich dodatkowo jeszcze jeden kranik , ktorym sie je odpowietrza .

To sa dobre reaktory te Knopa , ktory Ty posiadasz

kumpel mi kiedys tez go doradzal , ale pamietam zdecydowalem sie na reaktor firmy Korallin .

Teraz oczywiscie wole robic samemu , o wiele ciekawsze to Hobby :D

pozdr..

Ps; Nom, nawet ciekawoe wyszedl , ta rurka niebieska dala sie ladnie wygiac , jest ok .

222.JPG


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie na mojej stronie widać, ale napiszę i może coś więcej.

Jest niby dwukomorowy, ale drugą komorę stanowi filtr CO2.

Zaletą jest spójna konstrukcja i niemożliwość zatarcia pompy nawet przy długotrwałym braku zasilania. Pompa zawsze będzie zanurzona.

Wadą wyrobów KNOP’a jest bardzo podły surowiec, z jakiego są wykonane.

Gdzie im do produktów Deltec’a (mowa cały czas o materiale).

Dość pracochłonna obsługa, zwłaszcza przy wymianie wkładu.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom , on jest bardzo ciekawy , podzielony lub odgrodzony na dwie polowy jakgdyby .. , tam pompa znajduje sie tez w srodku heh.

Porobilbys dokladniejsze foty :D :D

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pompa znajduje się wewnątrz cylindra, natomiast pobór wody do filtra CO2 powyżej pompy. Wydatek pompy (mogę się mylić) 2500l/h. Jednorazowo można zasypać ~ 5 kg grysu. Licznik bąbelków, fabrycznie zainstalowany wewnątrz cylindra głównego.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że przy twoim zapale i umiejętnościach (mam wrażenie, że jesteś wzrokowcem) to obejrzałbyś dokładnie i na drugi dzień już pokazał na grupie fotografie gotowego.

Prawie 3tyś w kieszeni.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle :D pogadamy jeszcze o tym Waldemar :D

Poki co , jak to mowia w razie niemca , drugi dekiel od mojego reaktora poprawiony podobnie do pierwszego.

Teraz to sie juz nie bedzie mozna do czego pszyssac :D

odp1.JPG

odp2.JPG

odp7.JPG

odp3.JPG

odp4.JPG

odp5.JPG

odp6.JPG

Jutro sie pobawie troche papierkiem wodnym , poprzecieram to wszystko i kleje :D

A pozniej nstepne , bo juz sie komus spodobal :D

Ps ; Jestem strasznym wzrokowcem , mozesz mnie wyklinac w realu i mnie tak nie ruszy jak to co przeczytam :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzieki tej zmianie koszta reaktora sie zmniejszyly , bo kapy sa o wiele drozsze niz kawaleczek plytki plexi :D kolejny +

Wiesz Waldek przynajmniej teraz dlaczego mnie rusza jak widze jakas tandete , poprostu jestem wzrokowcem .

Co ja tutaj jesczze chcialem dodac...hmmm ..aha chyba to ze najlepiej robic wzystko po pijaku albo zazywajac silne dragi jak to tutaj niektorzy w moim kierunku rzucali , bo wtedy to sie ma najsprawniejsze rece , nietrzesa sie jak u alkocholika itd ...tak.....

Co ciekawsze .. dodam ze jestem abstynentem totalnym , ale to totalnym , nawet na sylwestra nie pieje , narkotyki ..? heh ..ufu.gifyoyo.gif


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem troche koncepcje i bedzie to wygladalo mniejwiecej tak ;

bb.JPG

Licznik pecherzykow C02 umieszcze tylko gdzies w sensownym miejscu i bedzie gotowy (posklejalem go juz , jeszcez tylko kilak rurek pvc ,ktorych na razei nie mam )

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ktorym miejscu widzisz szlaufiki Marx?

" (posklejalem go juz , jeszcez tylko kilak rurek pvc , ktorych na razie nie mam )"


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marx , nie zrozumiales wogole o co chodzi , to nie sa szlaufiki silikonowe i takich wlasnie sie uzywa w kalkreaktorach oraz rur PVC ;)

Szlaufow , szlaufikow silikonowych nie uzywam , tego w moim akwarium nie znajdziesz zreszta wogole , czy tez ogrodowych:D

pozdr...

Ps; Zobacz jak to robi renomowana firma SCHURAN .

shuran.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.