Skocz do zawartości
hajtaler

APF600

Rekomendowane odpowiedzi

zamontuj zawor na wylocie i podnies poziom tak zeby cos do kubka wpadalo i tyle


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zawory tzn. ten od powietrza i ten na wylocie razem, służą do regulacji sposobu odpieniania (na mokro czy sucho).Im wyzszy poziom wody w odpieniaczu, ustawiony zaworem wylotu wody, tym bardziej należy przykręcać zawór powietrza (oczywiście w miarę potrzeby), ponieważ przy wysokim poziomie wody w odpieniaczu i dużym dopływie powietrza odpieniacz będzie wywalał do kubka duzo wody. Na wstępie ustaw sobie tak poziom wody żeby w rurce przelewowej (tej przezroczystej) był on w połowie jej wysokości (mówimy oczywiście o tym górnym jej końcu powyżej mocowania kubka odpieniacza), a zaworem powietrza dobierz sobie jak mokro ma odpieniać.

pozdrawiam

Marcin


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zawor przyszedl zamontowany,o ktorej rurce mowiles(1czy 2 na rysunku) ja ustawilem nr2. i zawor do powietrza full otwarty i dalej nic sie nie zmienilo piany jak nie bylo tak nie ma2722-rurki.jpg


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zawór przyszedł i gdzie go zamontowałeś? Chodzi o połowę rurki 1.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytanie z rurkami to do mnie to mówiłem o rurce nr1

faktem jest ze mam inny odpieniacz ale zbudowane sa tak samo i u mnie poziom wody w odpieniaczu ustawia sie wlasnie tą rurką ( sucha- mokra piana )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest stare zdiecie a zamontowalem tam gdzie widac kolanko


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tym zaworem ustaw poziom rurki 1 na 1/2 jej wysokości, a zaworem wlotu powietrza dobierz sobie jak mokre ma byc odpienianie


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku miesięcy używam APF-600, moim zdaniem to świetna konstrukcja i bardzo wydajny odpieniacz.

bigwalker :

Z pompką jest dużo prostrzy w regulacji.

Ja mam bypass (grawitacyjnie) okazało się to świetnym pomysłem. Nie mam żadnych problemów z regulacją co prawda mam dwa zawory na bypassie i jeden na wyjściu odpieniacza co pozwala na dość dokładną regulację, jednak tych dwóch pierwszych praktycznie nie dotykam. U mnie zasilanie grawitacyjne sprawdziło się, jednak żeby być szczerym to obawiałem się tego rozwiązania i na wszelki wypadek kupiłem pompkę MaxiJet 750, która na całe szczęście się nie przydała :)

hajtaler :

a jaka wydajnosc powinna miec ta pompa? bo nigdzie nie moge znalesc ile ma ta w zestawie dodatkowym

www.deltecaquariumsolutions.com/AP%20Series%20Skimmers%20(2).pdf

MateuszD :

on jest zasilany przez pompke, wiec poziom wody w sumpie nie ma znaczenia - im nizszy tym pewnie bedzie lepiej pienil bo zwezka zasysajaca powietrze bedzie mniej zanurzona pod woda.

Różnice są bardzo niewielkie. Miałem w sumpie 12cm teraz mam 20cm i ilość piany się widocznie nie zmieniła. Przy 20cm pompa jest częściowo zanurzona i odpieniacz o wiele ciszej pracuje. Uważam że jest to najbardziej optymalna wysokość słupa wody gdyż jest cicho a pompa tylko częściowo robi za grzejnik.

hajtaler :

to znaczy? moze ktos zrobic fotke tego odpiniacz bo cos mi sie zdaje ze duzo czsci mi brakuje

odpieniacz2.jpg

Tak wygląda mój, częściowo uzbrojony :). Teraz zawór od powietrza mam poniżej tłumika, jest ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do wątku ponieważ od dwóch miesięcy mam APFa i wydaje mi się że odpienia za mało. Od dwóch tygodni nie odpienił nawet pół kubka. Mam podłączoną pompkę Maxi Jet 750 i to wszystko.

Magu: powiedz cóż to za urządzenie przy zaworku wlotu powietrza.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to tlumnik powietrza od thskiba

czy sa rozne wersje tego odpieniacza ja mam (T) zakonczony gwintem 1,1/4 cala czy spotkal sie ktos z tym


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hajtaler :

jest to tlumnik powietrza od thskiba

czy sa rozne wersje tego odpieniacza ja mam (T) zakonczony gwintem 1,1/4 cala czy spotkal sie ktos z tym

A i owszem, to tłumik model T50 (jeżeli dobrze pamiętam) tylko w nazwie "producenta" wkradła się literówka, powinno być Thcskiba - polecam!

Jeżeli chodzi o zakończenie to nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc (T). Jeżeli ten trójnik na wylocie, to tam jest w środek wciśnięta redukcja krótka (ja tak miałem, tyle że odpieniacz kupiłem używany) a na jej końcu możesz sobie zamontować co tylko chcesz. Ja wytargałem tą starą ze środka i wsadziłem tam redukcję na 20mm z wklejonym zaworem kulowym. Odpieniacz zrobiony jest na hydraulice VDL'a ale pasują graty Plimata, Cepexa i pewnie jeszcze kilku innych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co moze byc przyczyna ze ten odpieniacz nie odpienia, bije ladna piane, ustawilem wszystko tak jak pisaliscie a piany w kubku nie przybywa albo wode bije, czy jest mozliwe ze ta woda jest tak czysta ze nie ma co odpieniac.Nakrece film i przesle zebyscie sami zobaczyli

to jest to wideo


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje kilka groszy dodam :)

Długo mnie tu nie było bo i zapracowany i zajęty zmianą akwarium. Opiszę je jak znajdę chwilkę czasu, ale mam nowego delteca apf 600. Mój zasila pompka 250, bo 500 była za mocna. Mam taki sam zaworek na zasysie powietrza którym reguluje sobie pianę.

Dziwi mnie jedna rzecz. Mianowicie na filmie poziom wody w tej rurce po lewej stronie kubka. U mnie wody tam nie widać ani trochę. Zatem może masz podobnie jak ja, czyli postaraj się podać mniej wody do odpieniacza i jeśli chcesz sprawdzić czy na prawdę nie ma co odpieniać, to ustaw sobie poziom piany do połowy kubka, poczekaj przez noc z włączonym i zobaczysz czy zbierze się coś na górze. U mnie tak się stało jak trochę za bardzo go skręciłem.

Pozdrawiam i miłego eksperymentowania


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha dzieki mam teraz tak ustawione widac to na 2 filmie

no i wstaje dzisiaj a woda leje sie ciurkiem z kubka. Co robie zle, czemu zmienia sie poziom wody w odpieniaczu?

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym spróbował na Twoim miejscu zmniejszyć dopływ wody do odpieniacza, aż w tej rurce po lewej nie będziesz widział wody. Postaram się dzisiaj nakręcić jak mój pracuje i dam do porównania.


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hajtaler :

acha dzięki mam teraz tak ustawione widać to na 2 filmie

no i wstaje dzisiaj a woda leje się ciurkiem z kubka. Co robię źle, czemu zmienia się poziom wody w odpieniaczu?

Moim skromnym zdaniem nie możesz ustawić bo cały czas masz łapy w akwa więc odpieniacz gaśnie ,ty wtedy regulujesz poziom .Proponuje ci otworzyć zawór na max woda i powietrze nakarmić obficie i poczekać godzinę i dopiero wtedy bardzo delikatnie skręcać zawór powrotu wody ,u mnie tylko tak dało się ustawić aph 525 .

P.S. zaworka powietrza bym nie skręcał ja miałem zdjęty całkiem


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz na maxa ten zaworek na wężyku od powietrza i zostaw go w spokoju, do tego możliwe że masz za duży przepływ wody przez kolumnę, a co za tym idzie zbyt duży stosunek wody do powietrza co skutkuje wywalaniem do kubka. Otwórz zaworek od powietrza, zaworem na wylocie ustaw tak żebyś wodę w rurce kontrolnej miał na wysokości tego czarnego plastiku który ją trzyma i zostaw odpieniacz w spokoju na dwa dni.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z obietnicą zamieszczam link do mojego delteca podczas pracy

i podtrzymuje razem z kolegą seb, że zmniejsz ilość wody podawanej do odpieniacza i poczekaj spokojnie.

Pozdrawiam


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zmiejszylem ilosc wody jak narazie pracuje normalnie czyli wody nie wywala, zostawie tak jak mowicie na 2 dni i zobacze co sie bedzie dzialo.

klakier mozesz nakrecic wylot wody z odpieniacza, bym zobaczyl ile powinno leciec, jak sie nie myle tez masz ta sama srednice rurki 40mm


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak średnica 40 mm, jeśli chodzi o to ile leci to nie wiele, myślę że wylot równy jest praktycznie wlotowi, bo przecież ta woda która wlatuje musi którędyś wylecieć, więc albo przez kubek górą rury reakcyjnej albo przez wylot. Jeśli mojego delteca zasila maxi jet 250 to myślę że wylot musi być taki sam. Myślę że około 20% średnicy rurki wylatuje.

Nakręcę jutro bo obecnie bawię się ProfiLux'em który właśnie podłączyłem.

Pozdrawiam


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Hajtaler że się podłączam ale mam szybkie pytanie jak często czyścicie kubek w tym odpieniaczu i ile wywala Wam syfu tzn pół kubka na tydzień czy kubek na tydzień. Wiem że to zależy od obsady i karmienia ale może mi pomóc w regulacji mojego odpieńka.

Pozdrawiam


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klakier :

tak średnica 40 mm, jeśli chodzi o to ile leci to nie wiele, myślę że wylot równy jest praktycznie wlotowi, bo przecież ta woda która wlatuje musi którędyś wylecieć, więc albo przez kubek górą rury reakcyjnej albo przez wylot. Jeśli mojego delteca zasila maxi jet 250 to myślę że wylot musi być taki sam. Myślę że około 20% średnicy rurki wylatuje.

Nakręcę jutro bo obecnie bawię się ProfiLux'em który właśnie podłączyłem.

Pozdrawiam

no z tego co widze to moja pompa jest duzo zamocna ktos tu pisal ze musi miec wydajnosc 800-900l, to ja kupilem 1000 po stracie na jednym kolanku moze bedzie 950L/H


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ozim :

Sorry Hajtaler że się podłączam ale mam szybkie pytanie jak często czyścicie kubek w tym odpieniaczu i ile wywala Wam syfu tzn pół kubka na tydzień czy kubek na tydzień. Wiem że to zależy od obsady i karmienia ale może mi pomóc w regulacji mojego odpieńka.

Pozdrawiam

Witam ja u siebie co drugi dzień pół kubka gęstego syfu ja jak pracował na mokrej pianie to co dziennie pól kubka,ale ja mam sporą obsadę

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hajtaler ja miałem o tyle dobrze, że u mnie podłączał go Łukasz Kur więc na początku był pod pompką 500 ale ilość bąbli i wody powodowała praktycznie to co u ciebie, czyli wylewanie wody do kubka. Na szczęście 500 poszła na fr i tam radzi sobie akurat a na apf została 250. Natomiast nie wiem jak to będzie później bo na razie to prawie nie ma czego pienić. Przez tydzień wypienił może 15% kubka, z czego wszystko od niedzieli, bo pojawiło mi się stado okrzemków, bo tak to z 8,5 kg żywej skały która i tak była filtrowana i odpieniana nie miał czego.


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok panowie wkoncu odpienia czy powinienem regulowac cos teraz. Po 6 dniach nie dotykania jest tyle syfu 2722-img_1406.jpg

czy to jest duzo, przy mojej obsadzie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.