Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

Korallen-Zucht - Reefer's Best Coral Reef Salt

Rekomendowane odpowiedzi

W związki z tym wątpiem prosiłbym o więcej opini na temat wyżej wymienionej soli KZ. Z tego co zauważyłem wiele osób duzo wyżej ocenia sól KZ aniżeli np. Preia. Czy nastała "moda" na sól KZ czy Preis sie popsuł? A może coś innego? Czy wszyscy maja zeo i stąd przywiązanie do jednej marki i podwyższonej ilości Potasu w tej soli(gdzieś tak chyba wyczytałem) :)

Chwalić się proszę jak to jest:D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w dużym stopniu jest to moda na pewne produkty, choć nie przeczę że jakość soli jest dobra - jednak byłbym bardzo ostrożny pisząc że jest np. lepsza niż sól Preisa - za krótko jest na rynku, jest za mało osób używających tej soli przez odpowiednio długi czas aby móc jednoznacznie określić jaka ona naprawdę jest.

Wokół wielu (dobrych lub bardzo dobrych swoją drogą) produktów narastają pewne "legendy". I można zaobserwować wtedy zmasowany atak "zakupowy" danego produktu - i wyprzedażowy innych - czasem o porównywalej jakości.

Dla mnie takim produktem jest np. odpieniacz KZ - w którym cały patent tkwi w budowie odpieniacza(stożek) - jednak przypisywanie mu cech "że nie gaśnie, idealnie stabilny itd" uważam za mocno przesadzony. Odpieniacz ten moim skromnym zdaniem nie jest adekwatnie do ceny lepszy od np. ATI BM czy Delteca. Owszem, S-ka jest lepsza i wydajniejsza od APF600 - jednak sam odpieniacz nie jest lekiem na całe zło - on pomaga jedynie skuteczniej w opiece nad zbiornikiem - jednak sam odpieniacz nie naprawi błędów związanych z filtracją, cyrkulacją - czy też niewłaściwym karmieniem lub suplementacją.

Jego kilkukrotnie wyższa cena od APF w niczym tego nie rekompensuje - i pojawiające sie czasem na nano oferty np. APF 600 za mniej niż 1000zł uważam za niezwykle atrakcyjne - imho najlepszy stosunek ceny do jakości.

Sam w naszym displeju stosowałem przez jakiś czas APF702(wcześniej był APF600) - i faktycznie różnica w wydajności była duża(w cenie również). Jednak teraz wróciłem do APF600 - i zbiornik wygląda naprawdę ładnie, różnicy w zbiorniku nie widzę (w stosunku gdy pracował AP 702 a teraz APF600) - i ma to sens pod warunkiem że wiemy po co stosujemy odpieniacz, jak możemy prawidłowo go wyregulować - ewentualnie samemu usprawnić aby pracował na 100% swoich możliwości.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S_Y_N_E_K : ...prosiłbym o więcej opini na temat wyżej wymienionej soli KZ. Z tego co zauważyłem wiele osób duzo wyżej ocenia sól KZ aniżeli np. Preia. Czy nastała "moda" na sól KZ czy Preis sie popsuł? A może coś innego? Czy wszyscy maja zeo i stąd przywiązanie do jednej marki i podwyższonej ilości Potasu w tej soli(gdzieś tak chyba wyczytałem) :)

Chwalić się proszę jak to jest:D

o ile pytanie nie było tylko do "zeowitowców" :)

prawie rok używałam Preisa i wszystko grało. ostatnio (jakieś 4 mce)jednak miałam dość wysokie Mg - 1500 , Ca 470 kh - 9,9 (testy salifert). nic nie dozuję, jedynie co tygodniowe podmianki.

zmieniłam sól co by spróbować obniżyć parametry. po trzech podmianach na soli KZ mam Mg- 1320, Ca- 420, kh -7 :)

tyle zauważyłam u siebie.

fakt, nie mam w tej chwili ani dużej, ani wymagającej obsady i ostatnie partie Preisa były dla mnie aż "za dobre". niewykluczone gdy w zbiorniku zwiększy się zapotrzebowanie to wrócę do soli Preis.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Przemkiem, po prostu moda.

Skoro moda na Zeovit to i moda na inne produkty firmy... ale oczywiscie nie w tym złego.

Skoro inne prdukty dobre to i sol pewnie tez, ja tam mam sol Kenta i sobie chwale.

A NA PEWNO Kent ma wyzszosc na Preis'em w tym ze daje solidne wiadro do jej trzymania a nie każe trzymac 25kg w worku jak to robi Preis :banghead:banghead


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi tam to że Preis jest w worku w ogóle nie przeszkadza, nawet bardziej mi to pasuje.

Co do tematu na niemieckich forach były wypowiedzi że Preis i KZ są do siebie mocno zbliżone składem.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

A NA PEWNO Kent ma wyzszosc na Preis'em w tym ze daje solidne wiadro do jej trzymania a nie każe trzymac 25kg w worku jak to robi Preis :banghead:banghead

Chyba sie coś zmieniło bo ja mam Preisa 25kg w solidnym wiaderku . Preisa 40kg miałem w worku i faktycznie nie jest wygodnie. Jeszcze gorzej wypada KZ - foliowa torba w kartonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Neno :
smithpl :

A NA PEWNO Kent ma wyzszosc na Preis'em w tym ze daje solidne wiadro do jej trzymania a nie każe trzymac 25kg w worku jak to robi Preis :banghead:banghead

Chyba sie coś zmieniło bo ja mam Preisa 25kg w solidnym wiaderku . Preisa 40kg miałem w worku i faktycznie nie jest wygodnie. Jeszcze gorzej wypada KZ - foliowa torba w kartonie.

też miałam Preisa w wiadrze 25kg :) idealnie się nadaje do przechowywania soli KZ . myślę jednak, że autorowi nie do końca o takie plusy/minusy chodziło :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już omawiamy poważne zalety, to w mojej opinii KZ ma 100razy ładniejsze opakowanie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

Jeśli już omawiamy poważne zalety, to w mojej opinii KZ ma 100razy ładniejsze opakowanie:).

dłuższa nazwa też brzmi bardziej profesjonalnie :D no i producent twierdzi , że jest Best Reef , a jak tak mówi to chyba nie kłamie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek, ale dla mnie naprawde ten kubelek jest waznym elementem. Wczesniej musialem upychać sól po szafach, teraz sobie stoi wiaderko koło karmy dla psa - ba można nawet na nim usiaść.

A teraz tak na serio - uważam ze część osób delikatnie mowiac przewartościowuje sól i często zrzuca pewne swoje błędy w prowadzeniu zbiornika na sól - tak łatwiej no i znamy swojego wroga :).

Uważam że sole na pewnym poziomie jakości, są po prostu podobnie b.dobre.

Czy to będzie Kent, KZ, Preis czy parę innych DOBRYCH marek nie ma to większego znaczenia.

Gdybym słuchał opinii forumowiczów to można by wywnioskować że branie soli Kenta to strzał w kolano.

Tak jednak nie jest, nie miałem żadnych objawów opisywanych na forum i wkładanych na barki producenta soli.

Nika np. podaje ze przy użyciu Kenta miała .... parametry. Prawda - też tak miałem. Jednak cały czas używam KENTa a problem sam zniknął jak korale zaczęły spożywać suplementy. Czy to była wina soli - wątpie skoro cały czas używam tej samej.

Oczywiście, wiadomo że np. sol Preis'a jest bardziej wydajna z 1kg od np. Kent'owsiej. Pytanie tylko czy różnica w cenie - i to spora - zrównoważy się zwiększoną wydajnością...

I mozna by tak pisac i pisac...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smith, ja się wcale nie śmieję:) Ostatnio jak wpadli znajomi i zobaczyli sumpa-te wszystkie wężyki i jutowy worek 40kg preisa- jak na kartofle, byli pewni, że szykujemy się na imprezę. Zresztą poręczność tych worków to w ogóle tragedia, wolę wiaderka:):D Swoją drogą jak ktoś śrubuje np. kolorki, wydaje na to kupę kasy na preparaty do zeowitu, nowe rury, wydajny sprzęt to już trochę się nie opłaca kupować kenta, ja raz dostałem taką serię, że na powierzchni świeżo rozrobionej solanki zbierał się po chwili jakiś film i brudy po prostu. Żeby nie było, sam sypię prejsa bo mam kolejny worek 40kg, ale pewnie powoli będę mieszał z KZ- podobno jest to żrąca sól dla korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, pewnie jak skoncze juz te 20kg tez sprobuje KZ (chociaz tansze od Preis'a) :-)

ale nie wieze w jego "magiczna moc" dla korali.... poprostu inna sol...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smith, ale kto mówi o magicznej mocy?, jakoś nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie do ciebie, tak ogolnie...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale kto tak gloryfikuje te produkty? To, że producent to chyba normalne, wystarczy zajrzeć na etykietki innych- wieloletnie badania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nika :...prawie rok używałam Preisa i wszystko grało.
smithpl :

...

Nika np. podaje ze przy użyciu Kenta miała .... parametry. Prawda - też tak miałem. Jednak cały czas używam KENTa a problem sam zniknął jak korale zaczęły spożywać suplementy. Czy to była wina soli - wątpie skoro cały czas używam tej samej. ...

mała poprawka: pisałam o Preisie. i nie pisałam źle :) dla mnie dobra sól to taka, dzięki której mogę bazować na systematycznych podmianach, bez obaw o kondycję zwierzaków. i Preis dawał mi to przez bardzo długi czas. obecnie mam bardzo zredukowaną obsadę i :

-albo nie ma kto konsumować,

-albo ostatnie dwa wiaderka były "mocniej nasycone"

bo Ca, Mg, Kh rosły i rosły.

Sól Kz zakupiłam, bo słyszałam/czytałam, ze ma mniej i Ca i Mg niż Preis i liczyłam, że owe parametry spadną.

i spadły :D tą informację chciałam przekazać, na inne trzy tygodnie to troszkę mało...

ale tak jak pisałam, gdy będę miała obsadę bardziej "konsumpcyjną", może okazać się, że przy KZ będę musiała coś dozować a przy Preisie nie. ale gdybać na razie nie chcę.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje kilka słów o wiadrach Kenta, na 100% najlepsze wiadra nie dość że w z uszczelką i nie przepuszczają wilgoci nawet gdy stoją w łazience dodatkowo super nadają się na transport solanki , a są dużo poręczniejsze od beczek. Poza tym zaraz po przeprowadzce do nowego mieszkania służyły jako krzesła i stolik przez pewien czas , bo akwarium było pierwszym meblem w mieszkaniu.

Sam nigdy nie miałem problemów z solą Kenta, poza zbrylaniem się tych z worków. Do tej pory osobiście zużyłem 240kg Preisa i 60 KZ rozpuszczają się bardzo podobnie, KZ mniej pyli ale bardziej się grzeje podczas mieszania. Po KZ-cie też mocniej spadał redox. Poza tym podobne doświadczenia , na plus Preis-a wiaderka do opakowań 12,5kg i 25kg.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uzywam soli KZ od momentu gdy pojawila sie w polsce, osobscie jestem z nij bardo zadowolony i w najblizszym czasie nie zamierzam zmieniac tej soli. parametry stabilne, reakcje korali bez jakichkolwiek zastrzezen, partie sa bardzo porwnywalne. Jesli chodzi o opakowania owszem ladne zdjecie na etykiecie:) dosc wygodny w przechowywaniu kartonik(zajmoje malo miesca w szafce). Aktualnie mam juz chyba 8 opakowanie tej soli i jestem zadowolony.

Preisa tez mialem i tez bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale Lukasz napisz... warto doplacic te 100zł do Preis'a ?

Rewanżuje sie to wymiernymi korzyściami ?

No bo patrzac tylko pod katem wydajnosci to preis przy swojej cenie musialby by 1,5 raza wydajniejszy od KENT'a.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uzywam tej soli,zeczywiscie parametry czyma kilka razy mierzylem zaraz po rozrobieniu i byly bardzo podobne, latwo sie rozpuszcz


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Ja używam mieszanki soli składającej się z trzech:

-preis

-kent

-hw

A to dlatego że sól hw była bardzo uboga w magnez i calcium...

Ale na początku będąc w sklepach i u osób zajmujących się wielkoformatową hodowlą morską nigdy nie usłyszałem że "TA" sól jest najlepsza...

Większość z nich na podmianę jednorazową zużywała worek soli i za każdym razem używała innej,i twierdzili że raz dostaną gorszą a raz lepszą...

Osobiście też będę zmieniał sól jak mi się skończy jedna to użyję innej,albo dalej mieszał trzy,cztery sole ze sobą co by parametry były podobne przy każdej podmianie solanki i nie mierzyć parametrów przy każdej zmianie ,co chwila dostosowując dozowanie różnych składników...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

I co tam po kilku latach? To dalej dobra sól?

Właśnie kończę wiadro RS Coral Pro i będę zmieniał na coś z niższym KH.

Będzie to 'zwykła' Red Sea, albo KZ RBCRS.

KZ jest prawie o połowę droższa od RS i zastanawiam się czy cena przekłada się na lepszą jakość czy płacę za markę.

Do tej pory byłem zadowolony z kolejnych produktów KZ i chyba ją sprawdzę.

Tylko co z tym redoxem? Pomoże coś jak ją będę dłużej mieszał? Nie mam miernika redox, a słowo "żrąca" trochę mnie zmartwiło.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sól KZ ostatnimi czasy się zepsuła, o ile preparaty korallen zucht zostały na tym samym wysokim poziomie to sól w zależności od partii potrafiła mieć nawet 500ppm wapnia, poszukaj info na ZEOvit [dot] com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

No co oszczędna sól :) Mg 2000, Ca 600, KH 22 :)

Dzięki

Pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Preisa około w worku i kartonie. Kh jakie miałem na tej soli w sumie mnie zmusiło do jej zmiany, zmieniłem na ATI i Kh z Preisa 6,5 skoczyło do 7,5 a do tego wygodny pojemnik oraz niższa cena. Ale jak skończy mi się ATI będę myślał o jakieś soli z wyższej półki.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.