Skocz do zawartości
jugo500

dwukolorowy power compact

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy ktoś może doradzić gdzie kupie malutkiego Power compacta ale poowe aktyniczna a połowa biała ?? wiem ,ze jakaś firma to robi ale nigdzie nie widze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea Max robi compacty 50/50 polowa aktyniczna i druga polowa biala 10.000K, ale gdzie mozna je dostac u nas w kraju nie mam zielonego pojecia


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discus..., radzymińska


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre sa Interpet Daylight Blue T5 Compact.

Rafashop ma biale i niebieskie w sklepie wiec moze i moga zamowic te mieszane...


160x50x60, 75W LED + 216W T5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie uzywam power compactow i z racji ze ostatnio byly problemy z zakupem Arcadi z ktorych bylem bardzo zadowolony kupilem swietowki red sea max. Czy dobre to jeszcze nie wiem bo czekaja na nowe akwarium.

Kolega ktory mial u siebie compacty interpeta zdecydowanie odradzil. Wypalaja sie juz po trzech miesiacach, sam nie znalazlem zeby producent podawal temperature barwowa. Cena zacheca,ale jakosc pozostawia wiele do zyczenia


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#292507 Topielec :

A sprawdził ktoś te Interpety osobiście?

Ja testowałem kiedyś i odpuściłem, było za żółto i biała rura miała z tego co pamiętam temperaturę 6500 :)

Po kilku próbach skończyłem na PC Arcadii i te moge polecić z czystym sumieniem w kombinacji 2x niebieskie i 1x białe 14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak sie nie myliłem :)

"Świetlówka kompaktowa składająca się z dwóch części o różnej barwie emitowanego światła. Jedna jej część emituje światło o barwie 6500K a druga światło niebieskie aktyniczne.

Szczególnie polecana w akwarystyce morskiej

Niebieskie aktyniczne śwatło niezbędne do rozwoju korali i jednocześnie zgrupowane w jednym źródle światła światło naturalnie białe gwarantuje właściwy rozwój korali oraz naturalność ich kolorystyki

"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem ostatnio PC 36w tylko ze cale biale,Blau w erybce. cena ok.33zł(polowa ceny konkurencji)W sprzedaży sa też aktynika i pol na pol.


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem te interpet przez 2 miesiace i zdecydowanie odradzam, day light plus jest zolty, a moon light zielony :)(

teraz mam te 50/50 (aktynic/10000k) z red sea i jest super juz po tygodniu mozna zauwazyc roznice na koralach - duzo im teraz lepiej.

acha dodam jeszcze ze po tych interpet to zadnego wzrostu korali za to wzmozony wzrost glonow wszelkich rodzajow .


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za opinie.

Te kompakty Blau o których wspomina Vitul2 mnie zainteresowały, szkoda, że nie ma ich na stronce e-rybki. Ciekawe czy lepsze barwy od tych Interpetów.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja smialo moge ci polecic Arcadie 14k ma naprawde ladny kolor, swieci u mnie w sumpie juz ponad rok i jest nadal ok. a szczepki sps które mam tam wzucone rosna sobie ladnie.

INTERPET jak dla nie to nie produkt do stosowania w gównym zbiorniku no chyba ze ma sie w planachchodowle glonów. hehe

Pozdrawiam GRZEGORZ.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcadia odpada, bo kompakty zaczynają się od 36W (przynajmniej na aqva-light), więc do nano-rafki (ok. 30l) są za mocne, tym bardziej, że trzeba by do nich dobrać jakąś jeszcze aktynikę.

Dzięki za ostrzeżenie przed Interpetem, bo mocno się nad nimi zastanawiałem.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

INTERPET miałem i też odradzam .Ja u siebie mam BLAU kompakty 24 watowe z ZABRZA i są dobre polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.