Skocz do zawartości
tomajk

[1600l]Tomajkowa kałuża koralowa :) - Tomajk

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt ogród ładny :clowning HEHE ale to nie to forum :) A tak na poważnie to akwarium prezentuje się wspaniale. Już nie mogę się doczekać bardziej wyraźnych fot. Zrób to samo zdjęcie plus kilka zbliżeń wieczorkiem gdy za oknami będzie ciemno i pogaś wszystkie źródła światła w pokoju. Powinno wyjść lepiej ;P

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem ślepy albo w zbiorniku nie ma pomp cyrkulacyjnych :clowning

Zbiornik robi naprawdę wrażenie:kapelusz


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Myślę że się trochę spieszysz z tym zasiedlaniem zbiornika...mogą być z tego problemy:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się obiecująco i duża przestrzeń :clowning

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek zapodaj jakieś fotki jak baniaczek się prezentuje. Pewnie wszyscy umierają z ciekawości.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie na forum "miernik Hanna PO4" wyczytałem :

Mam chęć na ten miernik wielofunkcyjny' date=' mierzy prawie wszystkie parametry co nas akwarystów interesują, takie 45 w 1 [/quote']

Tomku nie mam zamiaru Cię prostować ( bo to chyba niemożliwe obserwując Twój entuzjazm i zapał :) ) życząc zarazem, abyś nabył taki bajer. Ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę jaki jest koszt takiego urządzenia (IMO wystarczy model HI 83203 do szczęścia). Zdajesz sobie chyba też sprawę, że do każdego "parametru" będziesz musiał dokupić testery. Pewnie będziesz potem szczęśliwy jak zmierzysz w swojej wodzie dodatkowo zawartość miedzi, cynku, niklu czy srebra :) Ale pewnie też wiesz, ze wydając kupę kasy nie zmierzysz kH czy wapnia (no sam Ca da się przeskoczyć - też jest osiągalny miernik elektroniczny do tego). Tyle tylko, że należałoby się zastanowić po co to wszystko - skoro tak dokładne parametry przydadzą się dopiero przy Acroporach i innych wymagających SPS-ach ? Na tym etapie nie ekscytuj się liczbami, bo tak naprawdę jeszcze nie ma kto produkować "brudów" do wody, a w tak dużym akwarium niejeden parametr się gubi. Ale to jest tak jak napisano z temp. : masa wody nagrzewa się dłużej i...oddaje potem dłużej. To samo z NO3 i PO4 - jak będzie dużo to zaczną się kłopoty. Co do testów Saliferta poczytaj dokładnie forum, a poznasz zdanie na ich temat (a konkretnie o ich dokładności). Podziwiam Twój rozmach, i aż boję się co to będzie jak (odpukać) przyjdą pierwsze niepowodzenia. Wiesz za co Cię jeszcze podziwiam ? Bo jesteś wielkim indywidualistą. Wszyscy Ci mówią tak czy tak, a Ty po swojemu i jazda dalej. I jakoś idzie do przodu - dobrze, że nie pod górkę.

To nie będzie jakieś WIELKIE zasiedlanie' date=' po prostu kilka rybek i kilka korali[/quote']

E.. jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Raczej na bank za miesiąc będzie setka zwierzaków :)

Pamiętasz, że był taki watek o obsadzie życia ? To poznaj teraz moje zdanie : "borsuczek" to chyba najbardziej znienawidzona przeze mnie ryba. A wiesz dlaczego ? Bo powinna się nazywać raczej "świnka" :D - prędzej pęknie niż odgonisz ją od koryta. Problem w tym, że tylko je.. i wydala...je...i wydala (proces przerywany tylko na noc, kiedy przybiera barwy skały i zamiera w bezruchu udając nieboszczyka). No. a rośnie do sporych rozmiarów. A wiesz co to oznacza ? No oznacza, że produkuje sporo g... i tego co będziesz potem mierzył tym drogim miernikiem. Tylko jeszcze raz powtarzam : parametry nie będą tak ważne dla ryb, ukwiałów. miękkasów. Parametry będą ważne dla wymagających koralowców SPS i LPS. Też od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym mega domowym laboratorium Hanna, ale jestem realistą. Rok zabawy z morszczyzną, niezłe wyniki, ale skromnie powiem, że cały czas się uczę. Kolega Szymon tego urządzenia nie ma - a ma w dorobku TOTM. I w tym kryje się chyba cała prawda o akwarystyce morskiej : wiedza, doświadczenie, czasem przypadek no i .... węgiel :)

P.S.

Podeślij Tomku meila co też Ci tam odpiszą z Hanna PL bo sam jestem ciekawy ile oni tu marży dobijają jeszcze :clowning Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za przestrzeń.... Super ułożone skały!! Bardzo mi się podoba:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo jak bys jakies aktualne fotki wrzucil przy sztucznym oswietleniu bez ogrodu w tle.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek ja uważam że masz czym się chwalić bo nawet na takiej mało wyraźnej fotce wygląda pięknie. Także prosimy Cię bardzo byś pochwalił się kilkoma fotkami bardziej szczegółowymi.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie przesadzaj :) Tym co masz też na pewno dasz radę cyknąć jakieś fotki zwierzaków. Nie daj się prosić :) Strasznie podoba mi się Twój baniak i dlatego takie zainteresowanie z mojej strony. Ciesz się że nie mieszkasz bliżej bo miałbyś nieproszonego gościa przed baniaczkiem hehe :clowning


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak dla mnie troszkę za szybkie tempo dodawania ryb szczególnie, że dopiero były problemy z ich zdrowiem. Przypuszczam iż powodem (poza stresem związanym z przeprowadzką)jest niestabilny jeszcze zbiornik (wkońcu to dopiero miesiąc). Reasumując przeczekał bym obecną wojnę miedzy pokolcami i dał troszkę czasu na kolejne nowe ryby.

pozdrawiam Marcin Kloc


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomajk i tak już dużo zaryzykowałeś kupując rybi, korale …

Wydaje mi się ze powinieneś dokupić pozostałe pokolce, ponieważ im dłużej będziesz czekać tym większe będą problemy podczas ich wpuszczania do akwarium!

pozdrawiam


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz , że do miesięcznego zbiornika nawet takiej wielkości można wpuścić większa ("kilkukrotnie") ilośc ryb bez "żadnego zawahania" to odpowiem ,że można .... wszystko można ..... tylko troszkę szkoda zwierząt , bynajmniej mi szkoda.

Sam odpieniacz wszystkiego nie załatwia, a niestety skała i bakterie w niej zamieszkujące potrzebują czasu, na przystosowanie się do nowyego zbiornika, zasiedlenie stref tlenowych i beztlenowych i radzenie sobie ze wzrastającym obciążeniem substancjami które nasze ryby wydalają. Dlatego uważam , że racji nie masz - choć nie na celu mam tu udowadnianie swoich racji a jedynie wyrażenie swoich poglądów w tym z lekka obszernym temacie. Co do pokolców , to w mojej niespełna połowie Twojej kałuży, pływa 6 pokolców , od dawna , zdrowo i bez wojen. Nigdy nie wpuszczałem więcej niż jednego, a po wstępnym podziale rewirów (około tygodnia) wracała sielanka. Co prawda inną taktykę obrałem bo starałem sie wpuszczać małe osobniki , zdecydowanie mniejsze od już będących, którymi duże się za specjalnie nie interesowały ze względu na zupełny brak zagrozenia które mogłyby stwarzać. Raz wpuściłem dużego xanthurus-a od innego akwarysty i wojna trwała długo , na szczęście wszystkie jej strony przetrwały (to odnośnie braku możliwości stopniowego zasiedlania).

Tak czy siak życzę powodzenia, niech się baniak rozwija i kłopotów nie sprawia.

Pozdrawiam Marcin Kloc


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomajk :

Teraz to przynajmniej mam kubek w odpieniaczu co drugi dzień do wymycia :goofy

Czyżby proces dojrzewania ruszył?

Mimo wszystko powodzenia , jesli obejdzie sie bez załamania systemu to będziemy mieli przykład cudu :(

trzymam kciuki aby dalej rozwijało sie akwarium jak dotychczas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat : "Skała nie była ze sklepu, blada i wypłukana tylko z kilku miesięcznego akwarium przywieziona nie w gazetach tylko w wodzie w boksach i nie brakowało na niej już bakterii, nie widzisz różnicy ?"

- widzę ... tylko troszkę inaczej, jeżeli przestawisz skałę w inny ruch oscylacyjny pomp, to zmieniasz w niej strefy tlenowe i beztlenowe, czyli wybijasz ogromne ilości zasiedlonego tam życia w bardzo niewielkim czasie, nawet w zbiornikach dojrzałych nie przestawia się skał bez potrzeby ponieważ ma to wpływ na wydolnośc systemu.

Cytat : "Zresztą na jakość wody bardziej wrażliwe są korale niż ryby" tylko jak to odnieść do poprzedniej wypowiedzi : "Mam już kilka LPS, miejsce na SPSy czeka, za kilka dni wjadą do baniaczka" ????? Tak, korale są bardziej wrażliwe ale pokolce też są delikatne i podatne na infekcje, szczególnie skórne.

Cytat : "Jeśli mówię, że zbiornik uradzi to nie wyssałem sobie tego z palca tylko jest to poparte opinią innych osób, które zawodowo zajmują się zakładaniem zbiorników. Nie ma opcji by jakaś firma która robi zlecenie na baniaczek z rafą czekała pół roku na pierwszą rybkę czy korala. Takie klocki to można sobie robić rzeźbiąc w domu dla zabicia czasu."

Faktycznie nie ma opcji, wystarczy dać co klient chce, zgarnąć kasę a na zwierzaki i tak gwarancji nie ma. Sporo mnie kosztowały mądrości specjalistów od morszczyzny z Łodzi. Choć zapewne są tacy co podchodzą do sprawy tak jak trzeba .... tyle że nie zakładają i nie zasiedlają zbiornika w miesiąc.

Reasumując : osobiście radzę zwolnić, zanim góra pieniedzy i zwierząt (choć nie wiem czy w odwrotnej kolejności tego nie powinienem napisać) poleci do kanalizacji. Ale oczywiście mogę "nie widzieć różnic" , nie znać osób które się tym zawodowo zajmują, i mylić, wkońcu to temat jak ocean a moja wiedza i zbiorniczek jest tylko jego kroplą.

Powodzonka , razem z Big_benem trzymam kciuki

P.S. Marclo nie Mardo choć to w tym wszystkim najmniej istotne :goofy


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co "załamywać" :goofy co by nie było to zbiornik musi wyjśc na prostą

a zwierzaki , no cóż... smierć ze starości większości jest obca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomajk :

Nie mogę chodzić po sklepach akwarystycznych, bo chciałbym wszystkie te zwierzaki wrzucić do wielkiego oceanu, tyle że na razie udało się zrobić ciut mniejszy. :goofy

To mamy tak samo ze zwierzakami. tylko moje akwarium jest ciut większe od Twojego sumpa i ciut ,ciut mniejsze od oceanu :( a ryb pewnie mamy po tyle samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej wielkosci baniaka to skrzydlice nie karłowatą, tylko "normalnych" rozmiarów;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na taki zbiornik ryb napewno nie jest zbyt dużo ( tylko troche wczesnie na nie :goofy )

Pewnie dorzucisz tam jeszcze wiele innych ale póki jeszcze jest czas warto było by pomysleć co dokładnie chcemy trzymac i dopasowac obsade żeby na koniec nie wyszło że to Arka Noego i zwierzaki nie będa sie nawzajem tolerować, zarówno ryby jak i korale. W przypadku tych drugich tez trzeba by było sie zdecydowac na jakąś grupe której bedzie odpowiadało światlo, warunki pokarmowe i wiele innych , bo tak wszystkiego po trochu to się trochu nie da :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie tylko mówi :goofy nie wiem czy dobrze widze ale na środku akwarium jest jakis "badyl" i wyglada na gorgonie i ona chyba nie lubi swiatła , więc z wszystkim może byc problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś fotki kolega zapoda, ciekaw jestem jak to wygląda w przededniu zalewania mojego baniaczka :goofy


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomajk , dawaj fotki :goofy bo juz nie ma za co Cie opiepszać :(

a na poważnie to mógłbys pokazać jak to wygląda i obiecuje że nawet sie słowem nie odezwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób z bliska foty , podziel akwa na trzy czesci

spagetii u mie jest oświetlane 24/24 i tez nie rosnie :goofy patrzac codziennie nie widzimy przyrostów..

Az nie chce mi sie pisac, ale wtym stadium akwa wystarczą same podmiany,jesli hcesz dozowac tabiej to dozownnnik "LUK4344" spelni Twoje oczekiwania za jedna trzecia ceny :( ale wątpie ze teraz jest Ci potrzebny , Twoje testy sa niedokladne i uwazam ze sama podmiana wystarcxy zanim cos konkretnego pojawi sie w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.