Skocz do zawartości
Marcinekk

ospa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczace skutecznosci preparatu firmy Kent Rx P na ospe.Czy ktos z uzytkowników używał tego preparatu i udało mu sie wyleczyć ryby.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam stop parasites saliferta _SPRAWDZONE W OGÓLNYM ZBIORNIKU!!!


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie - czy to napewno ospa? Ostatnio spotkałem się z taką interpretacją pasożytów na Hepatusie - tam też poszły leki do zbiornika.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to napewno ospa.Prubowałem leczyc ryby czosnkiem i witaminami bez jakiegokolwiek rezultatu w miedzyczasie padł mi leucosternon od którego zaczeła sie choroba.Powodem ospy było przeniesienie ryb do innego zbiornika i dolanie wiekszej ilosci swieżej wody.Zakupiłem już preparat kenta poniewaz niemam mozliwosci kupienia saliferta.Ryby bede leczył w oddzielnym zbiorniku nie przekonuje mnie informacja na butelce mozna stosowac z bezkregowcami.Myslałem o preparatach na miedzi ale w sklepie powiedzieli mi ze jest to ryzykowne poniewaz mozna uszkodzic nerki ryby.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobie wyleczylem Hepatusa z ospy lub czegos podobego,bo do konca niebylem pewny czy to ospa,podawalem czosnek z mrozonka i podnioslem temperature do 32stopni na kilka godz-pomoglo:strutin


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 stopnie? Ja bym nie zaryzykował.Widziałem zbiornik,który poleciał latem przy 30st.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czosnek i witaminy sa dobre przy kilku kropkach a podniesienie temperatury powyzej 29 stopni jest bardzo ryzykowane zwłaszcza przy twardych koralach,pamietam ze w wakacje miałem temperature 29.5 stopnia i wszystkie euphylie sie pozamykaly i nie pokazywały przez dwa dni.Za kazdym razem udawało mi sie wyleczyc czosnkiem i krewetkami czyszczacymi przy kilku kropkach.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu powinna trwac kwarantanna. Sklepy nie zawsze ja dokladnie przeprowadzaja. Przynioslem ospe do akwarium wraz zakupem nowej ryby. Jezeli sami ja robicie prosze czy mozecie cos o tym napisac jak ja przeprowadzacie, czy dodajecie jakies specyfiki do wody itp.

Umnie zesypalo wszystkie ryby, pokarm moczony w czosnku i lekarstwo o nazwie Odinex czy jakos tak pomoglo.Nie polecam jednak stosowac w glownym zbiorniku. Wszystkie pompujace korale sie pokurczyly i zafarbowaly. Odpieniacz wywalal cale lekarstwo do kubka wiec dolewalem czesciej niz pisalo w instrukcji.Teraz juz wiem ze lepiej zapobiegac niz leczyc,wiec profilaktycznie,raz w tygodniu przygladzam rybki przez jeden dzien,a pozniej podaje platki z nasaczone czosnkiem.Jedza bo glodne i wyboru nie maja.Jednak przeprowadzajac sie do wiekszego zbiornika mysle wlasnie nad robieniem kwarantanny


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że właśnie doświadczam wszystkich najgorszych plag i chorób związanych z akwarium morskim. Mogę tylko napisać, że mam na pewno :D ospę. Hepatus był cały wysypany. Postawiłem zbiornik z kwarantanną i leję końskie dawki neosolu dwa razy dziennie + witaminy, temperatura ok 28-29. Stan hepatusa generalnie polepsza się. Teraz tylko zastanawiam się czy nie był poławiany na cjanek i za dwa miesiące nie padnie z głodu :D. Moje doświadczenie w morszczyźnie jest zerowe ale mogę z pewnością powiedzieć że rozwiązanie z kwarantanną daje duży komfort ponieważ możesz lać wszystko co najgorsze bez obawy co stanie się ze zbiornikiem i koralami. Jeżeli planujesz wprowadzać inne ryby, które na pewno nie będą tanie to rozwiązanie jest też relatywnie opłacalne ponieważ wprowadzając później inne ryby unikniesz strat zdrowych już zwierząt.

Pozdrawiam


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze doradzi jak zdezynfekowac akwarium po ospie?


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko UV??


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.