Skocz do zawartości
Lizard

Nano Bałtyk :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry jest w tym co robi.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys te krwewtki w baniaku

221-krewetka.jpg

milay sie calkiem dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj odbylem połowy krewetkowe w porcie w Gdyni. Początkowo bez entuzjazmu, bo o krewetkach w Bałtyku tylko słyszałem, że gdzieć, ktoś, kiedyś - ale temat się urwał.

Juz po pierwszym zagarnięciu miałem jedną, potem jeszcze kilka.

Zamierzam je zaadoptować do typowego zasolenia.

Ciekawostka: oprócz masy cierników złapała sie też ryba z rodziny igliczni. Ponieważ nie mialem pewności jak zaaklimatyzuje się w akwa z wysokim zasileniem - wypuściłem.

I dobrze bo jak teraz doczytałem jest pod calkowitą ochroną.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapałem 7 w jakieś 5-6 minut. 2 poszły do malego akwa a 5 do ogólnego gdzie jest pewien problem - ukwiał.

Nie wiem na ile może być dla nich niebezpieczny, dziś rano widzialem już tylko 3 ale może reszta sie pochowała, wczoraj 2 byly mlecznobiałe co chyba oznacza zbliżająca się wylinkę więc może siedza w skalach.

jak zrobie jakies zdjęcia to pokażę.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kto nad morzem zajmie się ich dystrybucją po Polsce :goofy Przesyłka konduktorska i każdy będzie mógł pochwalić się krajowymi krewetkami w baniaku :(


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[black]radek911PL[/black] to my się zrzucimy na jedną przesyłkę :goofy

co ty na to?

pozdrawiam


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie :goofy Jak znajdzie się ktoś życzliwy, a wierzę że tak będzie to w cenie jednej amboinensis obaj będziemy mieć po kilka "rodzimych" :( Myślę że nie tylko my z okolicy byśmy się skusili na te bądź co bądź ładne krewetki.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnej wizji lokalnej okazało się, że z siedmiu losowo zlapanych 3 są atlantyckie (Palaemon elegans),2 bałtyckie (Palaemon adspersus), 2 raczej bałtyckie.

Wszystkie przeżyly już 24h w słonej(1,025) wodzie, apetyty dopisują, spotkania z ukwiałem kończą się szczęśliwie.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostaniej chwili:

Wszystkie żyją więc może już tak zostanie. Przynajmniej 3 miały wylinkę, mam wrażenie że ubywa mi glonów w akwarium.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz jeszcze jak je łapac, bede w wakacje nad morzem i zapoluje... gdybys mógł na pw napisac dokładnie jak i gdzie je łapales i dokładnie czym :goofy jak je aklimatyzowałes itp to byłabym wdzieczna :*

radek911PL jak mi polowanie sie uda to ci przywioze

pozdrawiam


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt: Siatka (podbierak,) o średnicy 20 cm na kiju min. 1m

Miejsce: port Yacht Clubu w Gdyni, ale nie betonowe nabrzeże tylko główki do których cumują jachty (sam koniec główek - wstęp co prawda tylko dla żeglarzy więc trzeba wchodzić pewnym krokiem, ubiór półsportwy, siatka w reklamówce :-)

Metoda polowu: zagarnianie na ślepo w o okolicy wodorostów porastających ścianki główek, niezbyt glęboko. Najlepsze zagarnięcie miałem pod malym drewnianym pomościkiem przymocowanym do glówki (3 krewetki).

Prośba: nie brudzic kei wodorostami - bo nas będą przeganiać, nie odlawiac zwierząt chronionych (mi na przyklad trafiła się mała iglicznia)

Transport: w butelce 2 L po Coli przejechały 5,5 godz., clima była na full (chłodzenie), butelka nie pełna wody, położona na płask.

Aklimatyzacja: do naczynia 5 L wlałem wodę bałtycką + 7 złowionych krewetek + napowietrzacz, potem dolewki wody z mojego akwa (1,025) najpierw minimanymi dawkami, potem większymi aż do 4L w ciągu ok. 2 godz. Potem juz tylko odłow (szklanką), zanurzeie szklanki w akwa i poczekanie az krewetka sama wyjdzie. Dzis jest 8-smy dzień,skutków ubocznych nie widać u żadnego z gatunków.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na fotografie w akwarium mam albo za słaby aparat albo oświetlenie w akwa.

Może wolną chwilą nad tym popracuję.

1483-k1.jpg

Tu łowiłem.

1483-k2.jpg

Nawet nie wiem która, chyba bałtycka bo nie ma niebieskiego na nogach.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
madziorm :

radek911PL jak mi polowanie sie uda to ci przywioze

pozdrawiam

To nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki za udane łowy ;)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko postaram sie, tylko że to bedzie w sierpniu...

gdyby ktoś robił polowanko wcześniej proszę o kontakt


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że równie dobrym miejscem może być molo w Sopocie. Z tego co pamiętam jest tam kilka zejść prawie do samej wody.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.nie potrzebujecie schodzic do wody.najlzpsza (amatorska)metoda polowu paelemon elegants(i innych)jest tzw.podrywka,jaka jest uzywana przez wedkarzy do polowow zywcow.na srodku siatki mocule sie kieszonke wykonana np z ponczochy zony ,do ktorej sie wklada kawalek mocno "pachnacej" ryby(ja uzywam sardynki),kawalek suchego chleba.podrywke spuszczamy na sznurku w miejsca gdzie jest duzo naturalnych kryjowek typu kamienie ,lub pionowe sciany i slupy umocnien portowych .jesli po 5min podrywka pusta zmieniamy miejsce.maja doskonaly wech i apetyt ,jesli cos pachnacego zwesza nigdy nie omijaja okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe, tylko czy taka wędkarska nie ma za dużych oczek?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.