Skocz do zawartości
porcky

kubelkowy

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie chce założyc akw 200l odpieniacz biostar flotor z ta gabka filtracyjna ale żeby go wspomudz mysle też nad filtem kubełkowym o przepływie 650l czy przy okazji filtracji spełnilo by to role cyrkulacji czy musiało by być coś jeszcze do mielenia wody

DZIĘKUJE I POZDRAWIM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr kubelkowy nie ma tu wiekszego zastosowania i w zaden sposob nie bedzie wspomagal, a raczej dodatkowo bedzie obciazal filtracje w morskim


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niby co powinienem zastosowac sump odpada a wiem ze niekturzy stosuja wlasnie kubelkowe do morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marx a co ty na to zeby wypelnic filtr kubelkowy np. wkladem do eliminacji fosforu??

Tez bedzie filtr kubelkowy i dodam, ze wlasnie tak mam zrobionego Eheim2224, ktory dodatkowo odpowietrza przelew. :D

Rownie dobrze mozna w taki filtr wpakowac zywa skale (tylko po co?) alob zeovit i zastosowac metode, ktora promuja na http://www.korallen-zucht.de.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I standardowo w takiej sytuacji jeszcze dorzuce link http://www.miniriff.de. Akwarium nie ma sumpa a wyglada calkiem fajnie. :D


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wkonu jak to jest kubelkowy nadaje sie do morskiego czy tez nie to bedzie moje 1 akwa morskie i niechcial bym pokupowac sprzetu zeby puzniej stal w piwnicy wiec prosze pomuzcie biostar na bank bede mial bo kupie za grosze wiec odpieniacz jest tylko filtracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawił kubełek (skoro już go masz) ale pusty tylko po to by wspomógł cyrkulację, a w miarę potrzeb wypełniałbym go okresowo jakmiś wkładami typu węgiel (na 48h).


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jeszce nie mam dopiero nad nim mysle bo w kazdym sklepie i obojetnie z kim gadam kazdy muwi inaczej i nie wiem co mam kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie kupuj!!

Za filtracje niech bedzie odpwowiedzialna jedynie zywa skala, do tego odpieniacz i dobre swiatlo czyli metoda Berlinska.

Zapomnialem, jeszcze potrzebna cyrkulacja.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czyli biostar i cyrkulacja i oswiuetlenie mogli byscie to przyblizyc ile t5 i jakie oraz jak cyrkulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli go nie masz to NIE kupuj. Lepiej za tę kasę kup głowicę cyrkulacyjną. Dwie głowice 1000 l/h powinny wystarczyć. Ja mam w 240L baniaku 3x1000 l/h + 3500 l/h obiegową i wcale nie jest za dużo.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam akwa 200l... niestety!!

Nad moim wisza 4 T5 39W: 2x ATI BluePlus i 2x ATI Aquablue Special do tego mam jeszcze HQI 70W 10000K BLV.

Jeslie interesuje ciebie tylko T5 to powies 4x39W.

Cyrkulacja to wydaje mi sie min. 2x1000l. U siebie mam 2x1000l i do tego od 1500l do 2000l z pompy glownej i tez twierdze, ze nie jest to zbyt duzo.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie obiegowa pompa bedzie ten buczacy AM od Biostarflotora. :D

4x39W T5 powinno wystarczyc, aczkolwiek nie wiem co tam chcesz trzymac.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile skaly byscie radzili bo bede musial na raty dawac tzn jak podzielic i ile na samy poczatku i po ile dokladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sump odpada to może warto pomyśleć o panel, lepsze to niż kubełek, można tam schować odpieniacz i pompki cyrkulacyjne, i żadnego ustrojstwa nie musisz wieszać na akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a według mnie biostar flotor + pompka(i) cyrkulacyjne i jest spokój i nie trzeba żadnego panela robić :D

bo jak pompki da w panelu to przeciez ich wydajność spada, więc pośrednio trcisz kase bo musisz mocniejsze (większe pompki dawać)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety opinii jesli chodzi o ten odpieniacz. Ale skoro chcesz taki odpieniacz to moze spraw sobie Midiflotora od AM?

Filtracje mozna wspomoc na wiele sposobow, np. wodka, bakterie od Prodibio.

Jesli chodzi o panel to sam go mam i nie uwazam tego za super rozwiazanie aczkolwiek pozwala ukryc odpieniacz, grzalke i przy jego pomocy sciagany jest korzuch z powierzchni wody. W swoim mam jeszcze zywa skale co dodatkowo wspomaga filtracje.

Ile kg skaly chcesz kupic na starcie??


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak mowi Arek na poczatek 10 kg zywej biostar i dotego 2 x maxi jet 1000l/h i potem dokladac skalki a oswietlenie 4x39w i juz prwie wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem jeszcze o jednej waznej rzeczy ostatnio. Woda!! Masz osmoze albo dostep do takowej wody??

Mozesz naturalnie probowac z destylowana ale nie wiem czy to sie oplaci na dluzsza mete.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osmoze z tym to jeszce zobacze mam dojscie 50gr litr jest w poznaniu w panoramie oraz w bogucinie ta sama cena tyle ze w bogucinie jonizowana czy jakos tak oraz zasolona juz za 1zl za litr ale to sie zobaczy z czasem bo w sumie zwrucila by sie juz prawie po miesiacu chyba bo 1 zalew byl by za 100zl a dolewki i podmiany a na allegro za okolo 300zl jest juz odwrucona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.