Skocz do zawartości
speedfan4

Wavebox

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam pytanie czy ktos posiada jak sie sprawuje i jaki kupic do akwarium o wym 100x60x60 W akwarium jest duzo zywej skaly niestety zdjec nie doloze poniewaz zwykla tzw.malpa trudno o dobre zdjecia-czekam na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego baniaka nano powinien wystarczyć. Ja mam 6212 i jest super tylko te wymiary. Ale nano widziałem w takim zbiorniku i było spoko, wodą nie bujał ale może to kwestia regulacji. Co więcej wydaje mi sie że nano lepiej wygląda bo ten duży to troszkę kiczowato. Na pewno u mnie rozwiązał problem z cyrkulacją bo niema miejsc gdzie by stała woda. Generalnie polecam :)


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary: dł. 125 x szer. 113 x wys. 300 mm,

Głębokość zanurzenia: około 280 mm, przeciętnie 30 W, zasilacz: 100 – 240 / 50-60 Hz.

dla akwariów od 200 do 1.200 litrów

Pracuje fajnie, buja wodą na 4 cm a w akw jest fajny efekt bujania koralami ale nie jest to natarczywe bo sie fajnie rozwijają. Wymiary są duże. W moim baniaku jest bardzo widoczny więc myślę ze do twojego nano był by lepszy (mniej widoczny) ale poczekajmy może na wypowiedz reszty użytkowników tego sprzętu. Szczególnie wartościowa może być opinia użytkowników 6206. Jeszcze zobacz jaką odległość masz od lustra wody do krawędzi akwarium i czy wzmocnienia nie są za nisko bo będzie chlupotać.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwidź stronę Tunze i pooglądaj i poczytaj.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam nano wavebox . zbiornik 100x70x55(h)- rozbujał wodę i akwarium razem ze stelażem :)

zbiornik masz zbliżony do mojego, więc spokojnie "fala" będzie.

a tu wymiary:

"...Wavebox szczególnie dobrze nadaje się do biotopów rafowych, z racji tego, że wytwarza oscylujące prądy, które odzwierciedlają naturalną strukturę fal i ruchy wody w górnych strefach rafy. Wavebox dostosowuje tą oscylację poprzez Wave Controller (kontroler fal) 6091, który wykorzystuje wewnętrzny rezonans zbiornika. Przy minimalnym zużyciu prądu generuje olbrzymie ruchy wody.

Pojemność akwarium: do 600l.

Wymiary: 125 x 55 x 220 mm

Głębokość zanurzenia: ok. 180mm..."


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki -nika u mnie wzmocnienia sa 3cm nad lustrem wody a do krawedzi zbiornika mam 5cm jak myslisz nano sie nadaje? i jeszcze jedno pytanie czy wystarczy sam nano do ruchu wody bo natym mi zalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ja mam akwarium 850l dl.180 cm Raczej fal na powierzchni nie chce miec zadnych bo jest tam ze 3 cm do krawedzi gornej. Zastanawiam sie czy ten najmniejszy wavebox bedzie dzial oczywiscie tworzac mniejszy przeplyw wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek: wavebox sam przeplywu raczej nie robi - tylko falowanie, do cyrkulacji musisz miec i tak jakies pompy cyrkulacyjne.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wiem Tylko zastanawim sie czy bedzie dzialal prawidłowo w zwiazku z tym rezonansem od scian akwarium. Oczywiscie slabiej ale nie bedzie np. glupial.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muniek :

Mam pytanie ja mam akwarium 850l dl.180 cm Raczej fal na powierzchni nie chce miec zadnych bo jest tam ze 3 cm do krawedzi gornej. Zastanawiam sie czy ten najmniejszy wavebox bedzie dzial oczywiscie tworzac mniejszy przeplyw wody.

Ja mam takiej długości zbiornik i jest spoko. Nie bierz nano bo będzie za mały a dużego możesz tak ustawić żeby nie falował.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muniek :

Mam pytanie ja mam akwarium 850l dl.180 cm Raczej fal na powierzchni nie chce miec zadnych bo jest tam ze 3 cm do krawedzi gornej. Zastanawiam sie czy ten najmniejszy wavebox bedzie dzial oczywiscie tworzac mniejszy przeplyw wody.

Muniek- Ja w akwa 150cm dł.rozbujałem tafle wody max 2cm wiec u ciebie spokojnie wystarczy te 3cm


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.