Skocz do zawartości
rah

SCWD- jaka pompa?

Rekomendowane odpowiedzi

W Stanach podają łącznie z SCWD pompę o wydajności 3500 ltr/h,ale to chyba w przypadku podłączenia do obiegowej. Czy rzeczywiście tylko z taką opłaca się montować? Czy ktoś ma podłączone do mniejszej pompy cyrkulacyjnej w akwarium i jest zadowolony z działania? Czy Powerhead 802 Hagena zamontowany w akwarium z podłączonym SCWD zadziała prawidłowo? Proszę o informacje użytkowników, przecież tylu ich sprowadziło to dla siebie. Czy tylko jedna osoba sobie to zmontowała?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupił ostatnio okazyjnie. Obiecał że pochwali się jak działa i czy staje jak wpadnie paproch.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ci co sprowadzili powsadzali do szafy?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam bo w USA za 27$ można kupić a dedykowane rurki wylotowe (zawsze to estetyczniej) za 5$. No oczywiście +przesyłka, ale i tak musze kupić powercompacty 50/50 (u nas oczywiście nie do dostania) to przy okazji chce SCWDa kupić.

Na stronie producenta pisze ze bedzie działało z min. 250L/h. Z kolei wyczytałem że traci się 30-40% mocy pompy na SCWDdzie. Czy ktoś to testował z pompą o mocy 1000-1500L/h?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk

kupujesz wysyłkowo w usa?

Bardzo staniało to scwd. Warto by sie pokusić o eksperyment. Jesli wysyłają gdzieś bez kłopotu to nie będę zawracał gitary koledze i kupie bezpośrednio.

Spodziewam sie jednak problemów ze sklepem w usa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. http://www.premiumaquatics.com

Za:

- refraktometr z ATC

- Powercompacta 65W 50/50 (aktynika/10000K)

- 2x powercompact 13W 50/50

- SCWD

- 2x koncówki wylotów do SCWDa

- przesyłka EMS blobal priority (ok 5-7dni)

= 600zł

Nieźle skoro u nas za sam refraktometr + SCWDa wyszło by 750 - 800zł, a powercompacty 50/50 są praktycznie nie do dostania u nas - a niewiele lepiej jest w niemczech (choć tam duzo wiekszy wybor powercompactów niż u nas)

do Polski też wysyła:

http://www.marinedepot.com

http://www.thatpetplace.com/

Płatność kartą kredytową, paypal lub moneyorder/czek - gdzie niegdzie przelew na konto


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest właśnie to ,że nasi rodzimi sprzedawcy jeszcze nie wpadli na pomysł, aby kupić w usa takie scwd czy świetlówki i sprzedawać w Polsce.

Więcej sztuk zawsze taniej wyjdzie. Widać się nie opłaca lub nie chce.

Pozdrawiam Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego dają gwarancję na SCWD tylko na 90 dni? Czyżby to był czas bezawaryjnego działania?

Znalazłem przy okazji na podanych przez smk linkach, że SCWD można podłączyć pod pompę od 50 gph do 1400 gph.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek - wpadli np. aquarius - ale ceny Polskie ;)

A poza tym nie jest teraz tak różowo jak kiedyś z przesyłkami z USA - kiedyś to celnicy inaczej patrzyli na przesyłki z USA i zazwyczaj nie płaciłem żadnego cła. A teraz po naszym wejściu do UE jak coś jest warte więcej niż 60$ to na 99% dowalą cło 60% i 22% VATTu. Więc sam nie wiem czy brać to na raz czy bardziej mi się opłaci rozbić to na 2 osobne zamówienia ;)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w usa

to znaczy kolega kupił i wyśle mi w tygodniu.

Jak tylko podłącze to napisze o wrażeniach.

29 dolców to dobra cena a i cła nie będzie. ;-)

Słyszałem że jak nawlatuje syfu to zębatki staną i d*pa blada. Za taka cene jednak sprawdzę bo mnie to gryzie od roku.

Zawsze do sody kaustycznej można wsadzić i wyżre wszystkie paprochy. Cały środek wygląda jak wnętrze budzika. Zębatek tyle że ma się co zepsuć ;)

Pozdrawiam Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aquariusie wyjdzie 3 stówki z przesyłką. Z USA jak wyjdzie 140 zł to wszystko. To 50% ceny. ;-)

Pozdrawiam Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no irek nie przesadzaj od kiedy w USA takie tanie przesyłki? Chyba ze ci ktoś tam to w list economy surface wsadzi i będziesz miał za 2-3 miechy ;)

Polecam EMS Global Priority (nasz pocztex) 5 do max 7 dni i masz to w domu. Co prawda droższe ale nie ginie i nie rzucają tym tak jak resztą paczek. Min 25$ musisz liczyc za EMS. Airmail niewiele tańszy a wieksze ryzyko i czas dostawy ok 2-3tyg. No i przesyłka do kumpla w USA tez za darmoche nie jest.

Tyle ze fakt - jak ci kumpel wysle to ci cła nie policza.

A co do cen u nas - hehe jak mi nie wychodzi min. 150% zarobku to ja tez nic z USA na handel nie biore - trzeba wziasc pod uwage cło itp. (a jak sie uda bez to do przodu). Więc trochę rozumiem te ceny w naszych sklepach - choć nie znaczy że musze za to tyle płacić hehe.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.