Skocz do zawartości
TMK

Reef Max Aquael -rozczarowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dużą ochote na mały gotowy zestawik.

Zapowiadany ostatnio zestaw aquaela jeszcze te chęci zwiekszył, ale również poirytował. Z tego co wiem to zestaw ma ok 80 litrów, odpieniacz chyba taki sam jak Sera Marin Cube 130 ale mocniejsze oświetlenie:3x24W . Po kilkukrotnym nagabywaniu telefonicznym pani w Aquaelu nie udało mi sie uzyskać żadnych zdjęć, które obiecywała przesłać. Udało mi sie za to uzyskać cenę - niestety tu niemiłe rozczarowanie.. Może Aquael to nie najwyzsza półka, ale ogólnie sprzet solidny i nie najdroższy . A tu cena 1700 zł :) w porównaniu z Sera Marin Cube 130

-40 litrów mniej,

świetlówka wiecej ,

brak lampy uv ,

odpieniacz taki sam, ponieważ akwa mniejsze to pewnie bardziej skuteczny)

jeżeli ktoś wie cos wiecej to informacje mile widziane.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Porównując Aquaela do jakiejkolwiek innej gotowej nano rafy , Reef Max wygrywa , po pierwsze oświetlenie na T5 czyli możliwość doboru oświetlenia wedle własnego pomysłu. Po drugie regulowane chłodzenie podłaczone pod czujnik temperatury - realnie zestaw sie nie gotuje nawet przy 30 stopniach w pomieszczeniu, gdzie Sera I Red Sea robią już zupę. Wa jest to że mamy bardzo wąskie akwarium i niestety giętą przednią szybę.

Ale to moja prywatna opinia.

Wklejam tekst z instrukcji.

Wyjątkowy zestaw akwariowy adresowany do wszystkich entuzjastów akwarystyki morskiej – AQUAEL ReefMAX. Jest to kompletnie wyposażony panoramiczny zbiornik o wymiarach 60x40x45 cm i pojemności ok. 80 l z rozbudowanym panelem filtracyjnym ukrytym za tłem. W jego pokrywie znajdują się 3 świetlówki T5 o mocy 24 W oraz dioda LED zapewniająca oświetlenie nocne. Nad utrzymaniem prawidłowej temperatury wody czuwa zintegrowany w pokrywie system wentylacyjny oraz specjalnie dobrana szyba izolująca powierzchnię wody od bezpośredniego nagrzewania. W pokrywie wbudowany jest również precyzyjny programator umożliwiający sterowanie czasem działania niezależnie pierwszej oraz dwóch pozostałych świetlówek. Służy on również do kontroli pracy wentylatora – włącza się one gdy temperatura wody przekroczy mierzoną przez specjalny czujnik maksymalną wartość podaną przez użytkownika. Panel filtracyjny znajdujący się za tłem składa się z filtra zraszanego w postaci funkcjonalnych koszyków, wydajnego odpieniacza oraz filtra grzebieniowego. Gęste grzebienie, zabezpieczające dostęp do niego, gwarantują bezpieczeństwo ryb i innych zwierząt. Koszyki filtracyjne można wypełnić biokulkami (pracują wtedy jako biologiczny filtr zraszany) lub węglem. Odpieniacz posiada system regulacji wydajności w postaci ergonomicznego pokrętła umożliwiający zwiększanie lub zmniejszanie tempa wytrącania się piany oraz pojemny osadnik wymagający opróżniania nie częściej niż raz na kilka dni.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena hurtowa to 999,00 zł+Vat


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za taką cenę to kupiłabym nawet bez oglądania jak to wyglada :)

Moje rozczarowanie to właśnie cena. meczyłam pania w Aquaelu o szczegóły, zdjecia itp ale dpowiedzieli mi tylko że mogą mi sprzedać za tydzień własnie za tą cenę- jesli w takiej cenie sprzedaje producent ...

Jeszcze koszty transportu,ryzyko ze coś się uszkodzi

Wiadomo, że mozna samemu zrobić taki zestawik dużo taniej, tylko niestety wymaga to sporo czasu i dłubaniny żeby było tak ładnie wszystko spakowane. chyba jednak pomyślę nad Serą- trochę za duza dla mnie,ale mozna kupic już za 1400 zł ,a w sumie trzeba tylko dodać 1 świtlówke i regulację temperatury wiatraczkom


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK, nie tylko , proponuje obejrzec to akwarium.

To nie kwestia samych witraczków w obudowie ale uformowanie obudowy dla cyrkulacji powietrza.

Samej raczej nie wykonczysz tak gornej obudowy akwarium...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W internetowym sklepie Acropora wycenili to na 1550zl. Troche drogie ale zastanawiam sie nad czyms takim bo nosze sie z zamiarem zalozenia nano rafki. Ciekaw jestem tylko jaka jest efektywna wielkosc szkla po uwzglednieniu rozmiarow panela?


[105 l] ReefMAX, start 20.04.2010 ::: 13kg LR, 9kg LS ::: Cyrkulacja Tunze 6025 ::: oświetlenie 3 x 24W + nocny LED

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=28572&n=last#bottom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie lepsze sklepy akwarystyczne dostały to akwarium do testów około pół roku temu, w łodzi stoją trzy działające refki aquael i powiem szczerze że wygląda to bardzo fajnie


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już są niższe ceny, aktualnie to 1250 zł


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widziałam na allegro, ale ten sprzedawca ma sporo negatywów a to jednak nie tani sprzęt, a z ogladaniem przy kurierze to róznie bywa. Jak by było na miejscu w Krakowie za tę cenee to już biegłabym kupić...:clowning

P.S.nadal w internecie nie widziałam zdjęć wnętrza tego akwarium


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zorientuj się po ile mieliby w hurtowni "Arab" w Zabierzowie, jak Ci cena spasuje to powiem Ci jak kupić u nich w cenie hurtowej :clowning

PS: oczywiście jak tam zadzwonisz to powiedz, że kupujesz na fakturę i interesuje Cię cena hurtowa


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

No widziałam na allegro, ale ten sprzedawca ma sporo negatywów a to jednak nie tani sprzęt, a z ogladaniem przy kurierze to róznie bywa. Jak by było na miejscu w Krakowie za tę cenee to już biegłabym kupić...:clowning

P.S.nadal w internecie nie widziałam zdjęć wnętrza tego akwarium

Witaj

Jak jesteś zdecydowana to mogę kupić to akwarium u nich i wysłać do Ciebie np. PKP, to większe gabaryty więc koszt przesyłki to chyba 50-60 zł (?).


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na targach zoologicznych w Łodzi Aquael na swoim stoisku prezentował dwa takie zbiorniki (dość gustownie urządzone), niestety przedstawiciel firmy miał strasznie ograniczoną wiedzę techniczną odnoścnie tego produktu a na pytanie o cenę wypalił "to akwarium kosztuje 2000zł":clowning

W obu zbiornikach świetlówki były wymienione na atti i powiem szczerze że światła jest naprawdę wystarczająco dużo, odpieniacz niestety jak na moje oko nie jest w stanie odpienić nic, myśle że miniflotor jest wielokrotnie wydajniejszy.

Dowiedziałem się natomiast że Aquael właśnie przygotowuje głowice cyrkulacyjne do akwarii morskich (ciekawe co to będzie)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również interesuje mnie zakup w cenie jak najbardziej zbliżonej do hurtowej :clowning Może jakieś wspólne zakupy osób zainteresowanych?

Luk4344 zmartwiłeś mnie nieco tym odpieniaczem - naprawdę taki kiepski? Jest możliwość wymiany? (która zresztą trochę mi nie leży bo zestaw dość drogawy sam w sobie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

No widziałam na allegro, ale ten sprzedawca ma sporo negatywów a to jednak nie tani sprzęt, a z ogladaniem przy kurierze to róznie bywa. Jak by było na miejscu w Krakowie za tę cenee to już biegłabym kupić...:clowning

Sprzedawca to słynna "Panaqua" z ul. Arkuszowej. Ulubiony sklep uczniów i innych mających czas. Chcesz mieć problem to kup u nich.

ReefMax jest bardzo dobrym zestawem. Trzeba tylko dokupić jakąś cyrkulację i przerobić filtrację co nie jest wielkim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli trzeba dołożyć cyrkulacje, poprawić filtracje i zmienić świetlówki to wychodzi na to że za akwarium 80l z pokrywą i wklejonym panelem trzeba zapłacić 1250zł hm....


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo,nie dal bym.A gdzie jeszcze skala ,sol,testy,preparaty, zycie.Wyjdzie astronomiczna kwota jak za taki nocnik.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie są jakieś alternatywne zestawy o zbliżonej pojemności z odpowiednią ilością światła i chłodzeniem? Bo przyznam, że nie mam ani czasu ani zdolności do DIY, a akwarium będzie stało w dość eksponowanym miejscu i zależy mi na jak najmniejszej ilości wystających przewodów, rurek itp. Potrzebuję estetycznego i kompaktowego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReefBox 80L z oświetleniem 25W na Ledach(2x Northern Blue 5W, 2x Star White 13.000K 5W, 1x Purple Actinic 5W) - 1149zł.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

ReefBox 80L z oświetleniem 25W na Ledach(2x Northern Blue 5W, 2x Star White 13.000K 5W, 1x Purple Actinic 5W) - 1149zł.

''

A jaka jest cena tego kompletu z odpieniaczem i jaki to odpieniacz ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paweł Piotrowski :
TMK :

ReefMax jest bardzo dobrym zestawem. Trzeba tylko dokupić jakąś cyrkulację i przerobić filtrację co nie jest wielkim problemem.

Planuje zakup tego zestawu ale mam pytanie - jaką dokupić cyrkulacje , jak przerobić ten filtr i czy faktycznie zmieniać odpieniacz ? Prosze o konkretne sugestie bo musze to obliczyć $ .

Czy ten zestaw jest głośny ? Chodzi o spanie w nocy w pobliżu .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam reef maxa i szczerze powiem ze jestem bardzo zadowolony. jest cichutki, wszysko smiga bezproblemowo. co do ceny to W-wie jest miejsce gdzie wraz z dedykowana szafka kupic mozna calosc za 1600 (nie reklama i nie u mnie). filtra nie ruszalem, odpieniacza tez nie. jedyne co to zmienilem troszke konfiguracje swietlowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marcin4483 :

Witam. mam reef maxa i szczerze powiem ze jestem bardzo zadowolony. jest cichutki, wszystko śmiga bezproblemowo.

No a u mnie wszystko na odwrót bo żeby odpieniacz pienił cokolwiek to musiałem dodać na kolanko pompy dodatkowy przewód z powietrzem i usunąć regulacje z góry (taka śrubka )chlupot wody jest niesamowity wiatraczki raczej głośne,ale ogólnie zestaw bardzo fajny


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafke mam. Reefmaxa mogę kupic za niecałe 1300 zł. Ale czy można dac jako wkład Eheim Substart Pro - bo mam 2 nowe paczki ? Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą filtracją w mini rafie. Wieksze akwa = sump . Co ać do takiego filtra z zestau ? Rozumiem że do odpieniacz podłączmy własny brzeczyk którego nie ma w zesatwie . Mi został Aquael APR300 . Nada się ?

Były sugestie żeby wymienić odpieniacz na Miniflotora. Czy on mieści się tam bo wyszło mi że jest o 10 cm wyższy od tego z zestawu .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm. ja nic nie kombinowalem. wiatraczki ciche sa (wedlug mnie),...a odpieniacz fakt bylem zly bo 3 dni nie zaskakiwal.a potem nagle i to naprawde kupe syfu wywalil i tak juz dziala i dziala. adamparker - nie trzeba brzeczyka, a w panelu sa biobale, gabka i (nie wiem jaka jest fachowo nazwa) z ligniny chyba tez wklady. troche denerwujacy jest panel ze szkla pod swietlowki(trzeba go zdjac zeby troche w akwa pogrzebac) ale zalety tez ma bo swietlowki zawsze sa czyste. jezeli chodzi o miniflotora to wsadzisz go ale panel bedzie wtedy otwarty. a i jezeli to jest oferta z popularnego serwisu aukcyjnego taka ponizej 1300 w "znanym sklepie" to uwazaj bo wszystkich swietlowek, a moze i czegos wiecej miec nie bedziesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.