Skocz do zawartości
krzysiek l

TOTM kwiecień

Rekomendowane odpowiedzi


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak By go z [blue]Szymona[/blue] akwarium porównać to to jest jakiś szajs ,wcale mi się nie podoba chociaż mam dużo mniej u siebie :)

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta akwarium jest raczej nastawione na zoantusy ktorych jest tu mnóstwo i trzeba przyznac ze sa ładne. Ogólnie to obiega od akwariów z samymi sps'ami. Moze troszek zbyt chaotycznie poukładane wszytko.

Wiadomo że znajdziemy ładniejsze akwaria ale tu raczej przeważa zasiedlenie miekkasami i dlatego wygrywa w kwietniu. Moze organizator konkursu chce pokazac ze zoantusy też sa warte uwagi.

No trzeba przyznać ze kolorki zoa sa naprawde bajeczka


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie fajnie, że właściciel nie zlikwidował miękasów wprowadzając twarde. Uważam że fajnie uzupełniają one całość i też chętnie kiedyś postąpię tak u siebie łącząc twarde z miękkimi. Zoa to już wogóle bajka. Choć samo ułożeni tego wszystkiego ...... kurcze jakoś do mnie nie przemawia. Dla mnie brakuje tam takiej lekkości i naturalności.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak : lepszy RYDZ jak NIC ! I ta opinia powinna malkontentom wystarczyć. Zgadzam się jednak z S_Y_N_K_I_E_M - każdy może mieć swoje zdanie :) Już nawet myślałem, że w kwietniu TOTM-u nie będzie.

Nie powiem, że powalający na kolana, ale ładny w sumie zbiornik. Każdy kto krytykuje choćby w najmniejszym stopniu powinien zrobić tak : aparat do reki, słownik do ręki, godziny opisów i tłumaczeń, a potem całość pracy wysłać na znajomy już adres i czekać na wyniki :) Bo w sumie to na pewno pięknych zbiorników jest sporo na świecie - tylko cała ta otoczka wokół tego ..hmm (to już pewnie Szymon potwierdzi ile trzeba w to pracy włożyć). Mnie się podoba oryginalność tego zbiornika. Zwróćcie uwagę na sprzęt ....no i na efekty. Zoantusy naprawdę piękne i zebranie ich u nas w Polsce zabrałoby pewnie ze trzy lata potencjalnemu klientowi :) Zastanawia mnie tylko tak wysokie zasolenie i czy faktycznie takie jest ? Hmm....

Pozdrawiam.

P.S.

Uważać jutro na wiadra z wodą...hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek nie przesadzaj ze zbieraniem zoa 3 lata jeszcze z dwie , trzy odmiany i będę miał bardziej wyselekcjonowane :) sporo z jego kolekcji już posiadam , a on tam mam kilka chwastów w gąszczu polipów .Nie wątpię , że trzeba włożyć sporo pracy w przygotowanie takiej prezentacji , ale jednak duży nakład nie zawsze gwarantuje efekt końcowy .Mi się ten baniak nie podoba za bardzo , fakt jest sporo fajnych lps i sps ale to nie wystarczy jak dla mnie po odpaleniu fotki zabrakło mi tego " ahh " , ale o gustach sie podobno nie dyskutuje :)

ps. oglądając poprzednie zbiorniki sądzę , że woleli wybrać ten właśnie na TOTM niż nie wybierać żadnego

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,mocno psuje wyglad tego akwarium, zbyd duza ilosc lps'ow poukladana na piachu.W naturze chyba te korale raczej na piachu nie rosna.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie akwa ladne ale np akwa kivi mie sie bardziej podoba. Skoro takie akwa moze miec TOTM to duza czesc akwarystow z sorum, ktorzy ukrywaja swoje zbiorniki (nie potrzebnie) mogla by miec TOTM.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez szaleństw...


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale niezłe "ciacha' na tym piachu leżą, ogólnie mi się podoba, chociaż aż za duży misz-masz, mimo tego że lubię dzikie zbiorniki.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ten zbiornik dochodze do wniosku ,że admini z RC poprostu nie mają z czego wybierać.

Zbiornik jest przecietny , dwie Scolimie zrobiły na mnie wrażenie , ale to kwestia zdobycia takich ciasteczek a nie wbybarwienia w zbiorniku . Pozostałe korale , to takie jakie mozna spotkac w każdym zbiorniku.

Moim zdaniem nic szczególnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznac ze dosyc dziwny zbiornik, nawalone korali roznej masci od cholery, mieszanka softu, z lps i twardzielami.

Niemniej jednak jak ktos juz pisal wczesniej, pare fantastycznych korali, od acan lordow, przez scoly po roznej masci ciekawe zoasy.

ps-on twierdzi ze ma przerybiony zbiornik? Pare wypierdow i jeden pokolec :)

ps2-@andrniew moze ci admini sa zbyt leniwi albo inne wzgledy decyduja o przyznaniu nagordy bo ja widze dziesiatki jak nie setki pieknych zbiornikow, szczegolnie w "tematycznych tematach" o LPS czy SPS, albo w dziale wielkich zbiornikow


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? trzeci raz wysyłam...

zbiornik ..... a może inaczej. Ogladalem juz kilka morskich akwariów. Zaledwie kilka było jak nalezy.

Ten zbiornik to jednak troche ładnej pracy. Oglądając na forach fotki zbiorników, których własciciele zdecydowali się pokazac - oznacza to, że wysiłki ich pracy uwieńczone zostały mniejszym/większym sukcesem. Jesteście/jestesmy zmanierowani ogladaniem przepieknych zbiorników po najróżniejszych forach, i tracimy tzw .tło, czyli wygląd przeciętnego domowego akwarium.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.