Skocz do zawartości
Gość musashimm

Kwitnąca woda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość musashimm

Witam,

Po zalaniu baniaczka po około 2 tygodniach woda zrobiła się mętna, lekko mleczna. Nie chciałem jej wcześniej solić bo miałem do rozwiązania kilka problemów natury hydrauliczno-technicznej. Domyślam się że woda zaczęła kwitnąć i coś zaczęło w niej żyć...

Mam do Was pytanie:

Czy taki zbiornik nadaje się do posolenia?

czy też mam wymienić całe 310L wody :banghead ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienić całe 310L


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie warto ryzykować dla głupich 300l wody


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonaliście mnie zupełnie...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ty Seb byś zostawił tą wodę? z jakiego powodu wobec tego?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też bym jej nie wylewał. Puść lampe UV na kilka dni i sól naprzód


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

Z drugiej strony zastanawiam się co spowodowało zmętnienie wody skoro to była woda RO... . W słodkowodnym powiedziałbym, że nastąpiło zachwianie cyklu azotowego tak jak przy wymianie całego filtra na nowy, ale tu nie mam bladego pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu Ci po prostu ruszyło życie w wodzie słodkiej :)

też nastąpiło zachwianie, według mnie lampa załatwi sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, tylko skad to slodkowodne zycie wzielo sie w wodzie ro ? Skoro zywica zatrzymuje tak niewielkie czasteczki jak zwiazki krzemu wiec nie ma chyba szans i prawa przepuscic pierwotniakow i innych stworzen odpowiedzialnych za zmetnienie. U mnie w baniaku od zalania ro/di do posolenia minelo 20 dni. Ale wszystko bylo krystalicznie czyste. Az milo powspominac kolor tylniej szyby ;p;p;p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a tą wodę macie w sterylnych pomieszczeniach ? Nie ? To co się dziwicie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli woda ma kolor biały, to zakwitły ci pierwotniaki. W slodkim dosyć często się zdarza przy świeżej wodzie.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie szkoda ci soli ,to syp. Tylko miej na uwadze,że całe zło ,które może się później wydażyć ,możesz zwalać na tą zakwitniętą wodę . Warto ryzykować? I zmierz TDS-em czy dalej masz 0 :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pierwotniaki, zakwit najprawdopodobniej sam zniknie za kilka dni bez jakiejkolwiek ingerencji, a jeśli masz UV, to powinna załatwić sprawę dużo szybciej. No i posolenie wody tez powinno je chyba zabić, a późniejsze dojrzewanie zbiornika wyeliminuje wszelkie negatywne skutki ich przebywania w wodzie.

I tak myślę, ze pierwotniaki nic w porównaniu do zakwitu fitoplanktonu, który przydarzył mi się już w słonej wodzie :-)

Ta zieleń była niezapomniana :-)


Back to Mcharium

Aktualny e-mail info@moobi-art.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstaje tylko pytanie na czym ta kultura pierwotniaków wyrosła.

RO to przecież zero "pokarmu".

Rozumiem że masz samo szkło i woda..nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

Tak, woda i szkło.

Może jakieś paprochy mi się dostały (widzę ,że trochę ich pływa) jak było odkryte przez pewien moment...

Filtr RO nówka sztuka po RO kilka ppmów, po DI 0.

co myślicie ,żeby zastartować trochę wodę, wlewając SERA Nitrivec (zostało mi trochę po słodkowodnym). Wg opisu na butelce nadaje się się też do solniczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to trochę się tobie dziwię, przecież to TYLKO 300L nie tracisz nic poza wodą, żadnej soli czy innych środków. Wylej tą wodę jak masz wątpliwości, a tym bardziej, że zmętniała. Trzy dni i baniak będzie zapełniony czystą wodą, a ty nie będziesz miał stresa czy wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz ile ci pokazuje w akwarium te TDS


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega tomajk ma rację a poza tym przy nakładzie finansowym jaki poniosłeś zakładająć morskie te 300L to pikuś - bo naprawdę nic nie tracisz. W/g mnie jak już uruchomisz akwa - kupisz skałe itd. to będziesz miał wiele innych kłopotów - wylewając tą wodę pozbędziesz się późniejszych wątpliwości w stylu "cholera, a mogłem wtedy wyląć tą wode i odpalić zbiornik na świerzej - bo teraz nie wiem co tu jest grane"

I mógłbyś również dociec co było przyczyną takiego zakwitu - a przed uruchomieniem filtra RO płukałeś membranę i prefiltry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

uff... ,wymieniłem całą i prawie od razu zacząłem solić,

kwitnąca woda na TDS pokazywała zero,

RO było płukane wg instrukcji.

A więc kolejna sprawa przechodzi do archiwum X :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

Jeszcze pytanko.

Po zasoleniu też jest lekkie mleko, to przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.