Skocz do zawartości
fal

Deltec AP 702

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do was , posiadam właśnie ten odpieniacz , jest naprawdę bardzo dobry , ale strasznie prądożerny , ma dwie pompy , zastanawiam się czy może pracować np 12 godzin na jednej , a następne godziny na 2 pompach. Z tego tytułu że pompa wciąga prawie 60W , oszczędność jest dosyć wysoka.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal jak to z odpieniaczem poczytaj temat o apf 600 tam było o tym jak może być zasilany z powrotu odpieniacz, a dodatkowo jeśli masz na przykład coś w rodzaju FR 509, tak jak ja to możnaby się pokusić o podłączenie wypływu z FR do zasilania odpieniacza. Pokombinować zawsze można byle odpieniacz spełniał swoje zadanie i wywalał syf do kubka


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klakier kolega chyba nie ot pytał :)

@fal wydaje mi się, że możesz mieć w ten sposób problem z regulacją. Na dwóch pompach będze na pewno więcej piany


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysztof_k zwracam honor chyba nie doczytałem do końca. Dołącze się do opini że trudno będzie wyregulować pianę, ale gdyby zastąpić obie pompy stałym przepływem który da spływ z komina (z regulacją zaworkiem) to z ustawieniem pienienia nie powinno być problemu. Pozostaje tylko pytanie jaki ilościowo kolega fal ma spływ i czy da się go tak wykorzystać.


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klakier: czytaj glownego posta dalej :) - autorowi chodzi o pompy wytwarzajace piane, ktorych nie da sie zastapic zasilaniem ze zrzutu.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj 702 i kup bardziej ekonomiczny odpieniacz


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza nie sprzedam , jest naprawdę rewelacyjny. Co do regulacji z tym nie ma większego problemu splyw z komina więc poziom wody jest ciągle taki sam. Ciekawi mnie tylko fakt , czy to nie zaszkodzi koralom , poza tym odpieniacz można tak ustawić , że 12 godzin piana sucha , a natępne 12 godzin na mokro. Ale czy to wszystko ma sens ? Czy może zostawić i nie kombinować ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fal :

odpieniacz można tak ustawić , że 12 godzin piana sucha , a następne 12 godzin na mokro. Ale czy to wszystko ma sens ? Czy może zostawić i nie kombinować ?

Zdecydowanie zostawić odpieniacz czym bardziej stabilny tym lepszą robotę robi,ja mam ait 250 i nawet mi przez myśl nie przeszło odłączenie jednej pompy .

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.