Skocz do zawartości
Natan

[60 L] :: Niefoto vol. 2 :: Natan

Rekomendowane odpowiedzi

Śliczne!

Daj zdjęcie całego akfa... please


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie calosci bedzie, ale za jakis czas... jak troche jedna gorgonia odzyje, ktorej nie ma tu na fotach, a jest w dosc strasznym stanie.

No i trzeba trafic na odpowiedni moment :googleye - jak wszystko bedzie pootwierane, czyli gdzies miedzy 1 a 3 w nocy :tongues

powiem tylko ze calosc wyglada przezajebiscie, wreszcie ulozylem skale tak ze sie podba :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie świruj, dawaj fotke.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natan :

zdjecie calosci bedzie, ale za jakis czas...

...No i trzeba trafic na odpowiedni moment :tongues - jak wszystko bedzie pootwierane, czyli gdzies miedzy 1 a 3 w nocy :waving

proszę nie kaprysić tylko wklejać fotkę całości :)

czekamy do 3.30 :googleye

Natan :

...powiem tylko ze calosc wyglada przezajebiscie, wreszcie ulozylem skale tak ze sie podba :)

cieszę się, że wreszcie ustawienie skał Cię satysfakcjonuje, ale pochwal się proszę :)

edit: a foteczki przecudne! :yes


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj fotę bo napiszę do adminów żeby ci bana dali :googleye

EDIT BY SKOCZEK: NAPISZ :tongues


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto całości:

* Boczkiem

039.jpg

040.jpg

* Przod... dendro niestety zaczela sie wypompowywac.

041.jpg

* Prawa strona

042.jpg

* Lewa strona

043.jpg

...

Jak by ktos znal nazwe bialej gorgoni po srodku, to niech sie podzieli :googleye

...

Obsada dzien dzisiejszy:

Ryby:

2x Amphiprion ocellaris

LPS

Tubastrea faulkneri (w tym jedna farbowana)

Tubastrea micrantha

Miekkie:

Dendronephthya (biało-rozowa i zolto-pomaranczowa)

Scleronephthya

Clavularia

8-10 odmian zoa

Gorgonie:

Diodogorgia

Swiftia exerta

Menella niebieska

Anthogorgia 'Blueberry'

??? Biala gorgonia

Zwierzaki pochlaniaja w sumie jakies 4 kostki mrozonek dziennie :tongues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki śliczne, koralowce super, oby tak dalej. Blueberry w odpowiednich warunkach odzyskuje tkankę niemalże w oczach. Tak więc dbaj o nią :googleye

Natan :

* Mikro Dendronephthya... gratis z eRybki.

031.jpg

* Scleronephthya

035.jpg

P.S. Patrząc na powyższe fotki wydaje mi się, że pierwsza to może być Scleronephthya (jak na Dendro ma spore polipy), a druga to prawdopodobnie Umbellulifera (charakterystyczna tkanka, taka jakby "plastikowa":tongues).

Pozdrawiam

Hubert


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest takie brązowe na nodze większej Dendronephthya?


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Hubert Blueberry trafila do mnie z jakimis 5 polipami, teraz ma juz jakies 30 wiec szybko idzie, ciezko ja ustawic strasznie 'grymasi' co do pradu wody.

Co do pozostalych fotek to dzieki za identyfikacje, mialem co do nich watpliwosci.

A te gorgonie rozpoznajesz ? rosnie w wachlarz; polipy podobne ksztaltem do menelli.

...

@NowicjuszKret - nie mam pojecia co to jest, ze sklepu juz taka przyszla, na sinularii tez kiedys cos takiego mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takie coś na cladielli ale zszedło i nie wiedziałem co to jest dlatego pytam :googleye


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan, nad podobną białą gorgonią kiedyś się już zastanawialiśmy i zostało na tym, że albo to jest Menella albinos :tongues (taki żarcik :googleye) albo Eunicella, ale nie dam sobie ręki uciąć. Pewne jest to, że gorgusia śliczna i swego czasu moja żona na taką polowała ale bez rezultatu. Może kiedyś się uda...

Blueberry na takie gołe szkielety wraca niesamowicie szybko ale potem zwalnia. U mnie po zalaniu martwego szkieletu wzrost idzie bardzo powoli ale za to tkanka, która doszła do podstawy zaczęła zalewać skałkę i w tym miejscu wypuściła jakby nową gałązkę i ta idzie zdecydowanie szybciej niż te na starym szkielecie.

@NowicjuszKret, mam Stereonephthya z podobnym nalotem i mi to wygląda na starszą tkankę, coś na wzór pnia w drzewie, faktycznie wygląda to jakby miało chęć z koralowca zejść ale u mnie siedzi od 9 m-cy i nie ubywa tego mimo, że Stereo się sporo wydłużyła. Może są to pozostałości po zmianach skóry. Napewno na tym nie polipuje.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Eunicelli chyba jej blizej, biorac pod uwage wygooglane zdjecia, podobnie rosnie... generalnie ta moja jest w kiepskim stanie na poczatku wogole nie wystawiala polipow, przez tkanke przeswituje szkielet, teraz zaczela powoli wystawiac polipy, ale sa strasznie 'przykurczone' rozpylam dookola niej PhytoPlan i powoli zaczyna sie coraz bardziej otwierac.

U mnie to tylko swiftia rosnie dosyc szybko, dioda 'pogrubia' ramiona w pierwszej kolejnosci dopiero pozniej zaczyna przyrastac.

Tuby zaczely wypuszczac nowe polipy, co ciekawe ta farbowana tubka gdy wypuszcza nowe polipy to sa one rowniez pofarbowane.

Odkad zaczalem dodawac Coral Vitalizer zauwazylem ze gorgonie sie o wiele lepiej otwieraja, mniej 'grymasza', przyrost zoa jest o wiele szybszy, i wszystkie miekkie niefoto praktycznie sa caly czas napompowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo :googleye

zbiorniczek wygląda prześlicznie! (chociaż i mi podobało się bardziej z ciemnym podłożem :waving)

widać, że praca włożona w opiekę nad zwierzakami zwraca się pięknem i cieszy oko!

:tongues


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natan :

... ale do nastepnego akwarium wsypie jednak czarny...

doprecyzuj to proszę. jakie i kiedy :googleye

aha i pytanko co do oświetlenia, czym planujesz świecić? swoją DIY sprzedajesz a w zamian?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sliczne akwarium - odezwij się na priva, mam coś dla Ciebie z czym sobie na pewno poradzisz, u nas niestety nie mamy warunków do dokarmiania.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz zmontowalem belke 1x24 ... zamierzam swiecic Korallen-Zucht - Coral Light New Generation

Sylwia ma te swietlowki, i starsznie mi sie podoba barwa swiatla i to jak podkracaja kolory korali.

...

a akwarium bedzie jakies 160 - 200 litrow, ale to jeszcze troche czasu musi minac, zapewne za jakies 2-6 miesiecy bedzie przeprowadzka do Wawy i jak sie juz wszytsko mniej wiecej pouklada to zaczne stawiac wieksze :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz zrobilem dzisiaj testy, testy robione po podmianie 10% wody:

ph 8 (salifert)

kh 8 (sera)

Ca 425 (salifert)

Mg za pierwszym razem wyszlo 1500, za drugim 1350 (salifert)

Po4 0 (salifert)

No3 kolor pomiedzy 25 a 50, skala jest za malo czytelna (tetra)

Nie zauwazam zadnych negatywnych skutkow wysokiego no3, ale tak sie zastanawiam, czy mam sie bac, czy nie ?

Wszystkie korale sie otwieraja, bark jakichkolwiek glonow, no poza brazowym nalotem na piachu w miejscach o slabej cyrkulacji, szyby czyszczone raz na dwa tygodnie z bialego wapiennego nalotu... od miesiaca dodaje biodigest.

Zastanawiam sie nad dozowaniem ZEOstart2 i ZEObac, tylko czy jest sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde aż mi szczęka opadła . . . Gratulacje !


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajeczne :)


pzdr

Borys_HD

czas zbierania info i porad :)

"The dream is the aquarium of the night" (V.Hugo)

Aqua Medic Chromis 166L, Deltec 600 MCE, Aqua Medic Ocean Light 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@natan,patrzac na twoje akwa,ciezko jest ubrac w slowa zachwyt jakie we mnie wywoluje twoje akwarium,czlowieku naprawde masz potencjal do tworzenia kolorowych oaz niefotosyntezujacych pieknosci,kolorki naprawde bajka,to juz ociera sie o kunszt,pozdrowka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo Natan to człowiek "niefoto... geniczny" :):bump1:bump1


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.