Skocz do zawartości
Natan

[60 L] :: Niefoto vol. 2 :: Natan

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, dzieki dzieki za mile slowa :)

...

powiem szczeze, ze coraz bardziej odczuwam brak sumpa, no ale mam nadzieje, ze do konca roku to sie zmieni i zaczne stwiac wiekszy zbiorniczek jakies 120 litrow (70x50x35 lub 80x45x35), + ogromny sump z ogromnym refugium + DIY denitryfikator... w dalszych planach lepszy odpieniacz i lepsza cyrkulacja.

ale niestety wszystko musi jeszcze troszke poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne aqa,piekne foty.Pytanie bo probowalem zidentyfikowac ta biela gorgonie ale nie mam jej w mojej ksiazce,pytanie o scleronephthya sp.wyczytalem ze nie mozliwe do utrzymania w aqa i nie wiem czy w ksiazce sa stare info czy masz jakis tajemny sposob na hodowle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez czytalem, ze sie nie da, no ale jest kilka osob ktore je utrzymuja.

wiem jedno - nie lubia duzego no3, albo bardzo szybkiej jego regukcji... i to sie tyczy wszystkich miekkich NPS, no przynajmniej tych ktore sa u mnie.

@Hubert zidentyfikowal gorgonie jako Eunicelle, i na zdjeciach byla bardzo podobna... byla bo niestety nie udalo sie jej odratowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eunicella w mojej ksiazce ma zielone polipy i faktycznie jest podobna tylko gesciej porosnnieta,mozliwe ze twoja to byla inna odmiana.Szkoda jej,a o scleronephthya wyczytałem ze potrzeboja odpowiedniego pradu wody,ale nic wiecej nie rozumie bo ksiazke mam po angielsku.Ładna modlicha:strutin

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To nie modlicha tylko pistolet :)

Swoją drogą Natan - jak udało Ci się wywabić gagatka z ukrycia ?? Ja jedna taką 1cm już unicestwiłem niestety ciągle coś pstryka, znasz jakiś sposób ?? Co prawda już nie prowadzę polowań na czarownicę - przeprowadzka była dobrym powodem - i pogodziłem się z faktem jej bytowania w moim zbiorniku ale jednak... lepiej by się spało :)

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jej nie wywabialem, sma wyszla i probowala zlapac kielza kiełża.

Nie jest jakos mocno uciazliwa, generalnie to strzela z raz-dwa w tygodniu.

pamietam, ze jak jeszcze mialem 25 litrow to tez cos strzelalo w akwa, tylko ze wtedy nie wiedzialem jeszcze o istnieniu krewetki pistoletowej :)

Jak ona strzela ? Dlaczego to jest takie glosne, przeciez jest pod woda to nie powinno byc tego az tak slychac ? Co ma na celu strzelanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Generalnie "pistolet" - czyli przystosowany do strzelania szczypiec jest bronią krewetki pistoletowej. Wytwarza wtedy bąbelek który jest wystrzelany z taką siłą że ogłusza ofiary a czasem zabija. Oczywiście mówimy tutaj o dorosłych krewetkach a nie takich maluchach.

U mnie strzela po zgaszeniu światła - codziennie po kilka lub kilkanaście razy w ciągu godziny. Bywa czasem wkurzająca.

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż dnia wczorajszego miała miejsce przeprowadzka akwarium z Lublina do Wawy.

Generalnie nie polecam :waving

Całość operacji zajęła prawie 11 godzin (13-24), łącznie ze sprzątaniem i herbatka u Łukasza.

Jakieś fotki wrzucę, wszystkie robione telefonem wiec jakość nie powala (przy okazji odrazam zakup telefonu Sony Erricson c902) :

* opróżniamy akwarium

054.jpg

055.jpg

Piasek został przepłukany w karnówce, potem w ro, a przed wsypaniem w solance. Zobaczymy jak się potoczą jego losy :)

* zapakowany na maska Asterix

056.jpg

* Juz w Wawie, powalającą ilość pudelek, boksów, baniaków itp

057.jpg

* Mały burdel

058.jpg

* I koniec

059.jpg

060.jpg

Zwierzaki operacje przeżyły jak na razie bardzo dobrze.

Wszystko pootwierane, ale znając je to jest cisza przed burzą :) czyli spodziewam się ze za 2 dni gorgonie pozrzucają skórę.

Wielkie dzieki dla Jacka i Grześka z Lublina za worki i gumeczki.

Oraz dla Łukasza i Katarzyny za wode, dzieki ktorej poziom no3 spadl do magicznego poziomu 10 :) i całokształt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to witamy nowego Warszawiaka.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan masz u mnie duży szacunek za to non foto :kapelusz Prezentuje się imho lepiej niż niektóre baniaki na sps'ach...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#208728 tomiooo :

bo Natan to człowiek "niefoto... geniczny" :waving:bump1:bump1

nie będę się powtarzał :) mam nadzieję że przeprowadzka nie wpłynie negatywnie na to cacko

Powodzonka


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@natanie,patrzac na te perelke z niefoto,ciezko cos z siebie wydusic,czuje teraz czysty zachyt tak pieknym akwa,dolaczam sie do przedmowcy-pelen szacunek dla tak wspanialego dziela i jego wlasciciela,serdeczne pozdrowka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za mila slowa :waving

tak jak mowilem, korale juz odczuwaja skutki nowej wody, no ale nie ma sie co dziwic jakies 50 % wody jest z innego akwa, gorgonie zrzuca skore i mam nadzieje ze bedzie ok, dzis rano wszystkie byly juz pozamykane.

a dzis wielkie poszukiwania - nie widzialem od wczoraj (od jej wpuszczenia) rozgwiazdy piaskowej, i cos mi sie wydaje ze plukanie piasku nie zadzialalo na nia maksymalnie dobrze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeprowadzce wszystko wrocilo do normy.

No poza mało zadowolona tubka, w ktorej postanowil zamieszkac blazny, przez co ma problemy z jedzeniem :/

Wielkie dzieki dla @smithpl za mozliwosc okradania go z RO :)

Rozgwiazda piaskowa zyje :) co tylko jeszcze bardziej przekonalo mnie w opini, ze żywy piasek to sciema. Ładowanie ludzi w bambuko.

no ale wracajac do tematu.

Przedstawiam jedne z ostatnich... jesli nie ostatnie fotki zbiornika.

062.jpg

061.jpg

A na ciąg dalszy zapraszam tu:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=24718

Pozdrawiam,

Natan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne cukiereczki :)

#221034 Natan :

Po przeprowadzce wszystko wrocilo do normy.

No poza mało zadowolona tubka, w ktorej postanowil zamieszkac blazny, przez co ma problemy z jedzeniem :/

U mnie też błazny zamieszkały w największej Tubie i koral mimo, że je, zaczyna marnieć. W zbiorniku niefoto ciężko błaznom zapodać jakiś zamiennik i zaczynam się zastanawiać, czy nie przenieść Tubek do sump'a.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem tylko tego światełka trochę mało i nie wiem jak takie miękasy sobie będą radzić. Na dzień dzisiejszy Ricordea, Rhodactis, Grzybki jakoś sobie radzą ale Xeni nigdy nie miałem i nie wiem jakie ona ma zapotrzebowanie na światło.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert prawie żadne :) u mnie szczepki to nawet w najciemniejszych zakamarkach dawały radę tylko że się nie rozrastają wtedy.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, to może spacyfikuje kolonie aiptasi :) Tylko żeby nie okazało się, że jest od niej gorsza :)

A tak poważnie to zawsze mi się podobał ten miękas, jej pompowanie to normalnie bajka, tylko ta zła sława...


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.