Skocz do zawartości
ozim

AM SP 3000 - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z pompką która oczywiście przestała pompować. Działała normalnie przez ok 4 miesiące. Smarowałem regularnie, pompka chodzi normalnie ale nie przelewa wody. Zmieniłem wężyk na nowy po pierwszym załączeniu z czujnika poziomu wody dolewała normalnie później znów nie działała. Sprawdzałem wężyki wszystkie są drożne. Może jest jakiś patent którego nie znam albo może robię coś nie tak.

Pozdrowionka

ozim


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zaworek jednokierunkowy zamontowałeś?? oraz zobacz czy czasem wężyk z santoprenu nie jest pękniety


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda następująco, wymieniłem wężyki, wymieniłem zaworek jednokierunkowy na nowy i nic to nie zmieniło.

Pompa się normalnie kręci ale nie ciągnie wody. Czy to możliwe żeby jakoś uszkodziły się rolki?


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie,u mnie pomogło minimalne skrócenie tego wężyka w pompce o parę milimetrów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walczyłem z tą pompką 3 lata...

możliwe przyczyny to:

- w trakcie pracy, wężyk santoprenowy naciska na tą przezroczystą przykrywkę ponieważ przesuwa się on góra-dół względem rolek, jeżeli ta przykrywka się obluzuje to rolki mogą częściowo wypchnąć wężyk w górę i przestanie zasysać.

- metalowe ośki na których są rolki powoli "wcinają" się w ramiona plastikowego wirnika, jak się za bardzo któraś wetnie, chociażby jednym końcem ośki to rolka się cofa i co za tym idzie nie dociska wystarczająco wężyka.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timur: po trzyletniej walce z tą pompką zmieniłeś ją na coś innego ?

Na razie podpiąłem Aquabee 3000 lit i dolewa ale muszę to naprawić a będę myślał o innym rozwiązaniu.

Teraz trochę się boję o zbyt mocne wahania zasolenia. Na razie korale nie zareagowały negatywnie.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ozim :

Timur: po trzyletniej walce z tą pompką zmieniłeś ją na coś innego ?

po 3-letniej walce pompkę ostatecznie szlag trafił - pękł w niej wirnik na pół :)

a ja dolewałem ręcznie 2xdobę


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety próby naprawy pompki na razie się nie powiodły. Timur miałeś rację metalowy trzpień pompki wżera się w plastikową obudowę rolek. Skróciłem wężyk, próbowałem trochę uszczelnić powstałe uszkodzenie. Pobawię się jeszcze może dzisiaj jak nie dam rady to będę reklamował sprzęt. Zastanawia mnie jednak rozwiązanie które mam teraz tzn podłączoną pompkę aquabee, dolewa 2-3 sekundy to co wyparowało z baniaka. Zasolenie utrzymuje się na stabilnym poziomie, korale i ryby się nie stresują. Może podłączę jakiegoś maxi jeta 750 za 70 zł i po problemie


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dolewania wody do akwarium polecam taką pompkę.(tunze w swoich dolewkach używa pomp tego typu)

2chkef8.jpg

Jest na 12v jak zmniejszysz napięcie to będzie dolewać powoli,u mnie pracuje na 5v od 1,5roku bez najmniejszej awarii.

Dostępne na alledrogo za mniej niż 50zł

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze za wezyk, na obudowe, nakleic pasek tasmy izolujacej ? Czasami rolki zbyt slabo naciskaja na wezyk i nie przesuwaja plynu do przodu...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie krzyzaka, neoprenu, przy czestym smarowaniu - chodzi jako tako, a ciagnie wode na 2,5 metra do góry z wydajnością 5-6 litrów na 10H :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.