Skocz do zawartości
guliwer777

PO4 w RO i wodzie ze zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy to możliwe, że po RO i DI mam 0.04 PO4/3- ? W zbiorniku wychodzi 0,05 PO4/3- czyli nie jest źle ale martwi mnie ta watrość po RO.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień żywice


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak, nie wiem czym mierzysz fosforany, ale albo test jest do d... albo membrana się zepsuła. fosforany za względu na mała wielkość czasteczki powinna wyłapywać membrana.

sprawdź

wodę z kranu,

po RO,

i po RO i zywicy

TDSem i jeszcze raz testem n fosorany- jesli masz dostep do pewnej czystej wody to też ją sprawdź


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leoni :

zmień żywice

Jakby to było rozwiązaniem to sam bym to zrobił. Żywica ma kilka dni jest świeżo kupiona i odpowiednio przechowywana.

TMK :

Coś jest nie tak, nie wiem czym mierzysz fosforany, ale albo test jest do d... albo membrana się zepsuła. fosforany za względu na mała wielkość czasteczki powinna wyłapywać membrana.

sprawdź

wodę z kranu,

po RO,

i po RO i zywicy

TDSem i jeszcze raz testem n fosorany- jesli masz dostep do pewnej czystej wody to też ją sprawdź

Test jest dobry mam nadzieje (Hanna). TDS pokazuje "zero"

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywica powinna wyłapać PO4.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skombinuj naprawdę czystą wodę i sprawdź. IMHO to moze być artefakt-

w sensie, że test jest dokładny jeśli jest stosowany do wody morskiej. Czyli daje prawidłowy wynik np (hipotetycznie) od pH powyzej 7,5 albo potrzebuje jakiegoś zwiazku, który jest w w,odzie morskiej jako katalizatora reakcji czy cos w tym stylu.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :

Jakby to było rozwiązaniem to sam bym to zrobił. Żywica ma kilka dni jest świeżo kupiona i odpowiednio przechowywana.

to ze jest nowa to o niczym nieświadczy!!

Ja tez miałem nowa i miałem podobny problem, kupiłem gdzie indziej i sprawa sie rozwiązała momentalnie.

Pewnno masz jakąś regenerowaną .

Zrobisz jak zechcesz, ale ja bym kupił żywice z innego źródła


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Żywica powinna wyłapać PO4.

Troszkę jednak mijałem się z prawdą. Żywica z membraną za mocno PO4 i NO3 nie usuwają.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leoni :
guliwer777 :

Jakby to było rozwiązaniem to sam bym to zrobił. Żywica ma kilka dni jest świeżo kupiona i odpowiednio przechowywana.

to ze jest nowa to o niczym nieświadczy!!

Ja tez miałem nowa i miałem podobny problem, kupiłem gdzie indziej i sprawa sie rozwiązała momentalnie.

Pewnno masz jakąś regenerowaną .

Zrobisz jak zechcesz, ale ja bym kupił żywice z innego źródła

Jak się dowiedziałem od Rebcia RO i DI może przepuszczać PO4. Żywica jest z pewnego źródła nie była regenerowana.

P.S. Jaki miałeś problem z RO, co było w wodzie ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz osmozę ograniczoną baniakiem zbierającym wodę. Jak montuje się RO do użytku w kuchni to tak się robi, a wtedy woda z baniaka jest słabszej jakości. Wystarczy spuścić wodę z baniaka i pozwolić osmozie kapać.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Borsi :

Może masz osmozę ograniczoną baniakiem zbierającym wodę. Jak montuje się RO do użytku w kuchni to tak się robi, a wtedy woda z baniaka jest słabszej jakości. Wystarczy spuścić wodę z baniaka i pozwolić osmozie kapać.

Nie mam takiego baniaka


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak RO DI moze przepuszczac cokolwiek, kiedy TDS pokazuje zero, co znaczy ze w wodzie nie ma ani jednej czesci na milion innej niz woda? chyba ze np 0,4 czesci jednej na milion i tds zaokragla w dol. czyli 0,00000004 z wody po RODI to moga byc fosforany, czyli zdaje sie 12500 razy wiecej w jenostce masy niz CaCL2x2H20 (dwuwodny chlorek wapnia) czysty do analiz moze zawierac metalu ciezkiego jakim jest ołów!

jezeli zle pisze to mnie poprawcie


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co mi wiadomo pomiar TDS to pomiar tak naprawdę przewodności czyli zasolenia, a nie wszystkie związki w wodzie to sole.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

No z tego co mi wiadomo pomiar TDS to pomiar tak naprawdę przewodności czyli zasolenia, a nie wszystkie związki w wodzie to sole.

Zgadza się. Niektóre źródła podają, że ilość zdysocjowanych związków w wodzie rzadko przekracza 30% wszystkich związków w niej rozpuszczonych. Więc teoretycznie pomiar TDS powinno się mnożyć przez 3 lub 4 i wtedy szacunkowo określać łączną ilość wszystkich związków rozpuszczonych w wodzie.

BTW. Przewodność, to nie najlepsze określenie, bo pomiar przewodności wykonuje się innymi urządzeniami, a miarą przewodności są siemensy. Przy TDS lepiej IMHO użyć określenia - pomiar gęstości zdysocjowanych w wodzie związków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie z wami nie zgodzil, bo jak na tds jest zero, to taka woda nie przewodzi pradu. a to znaczy ze to czyste h2o. przeciez osmoza usuwa nawet wirusy!

Guliwer moze jest cos z Twoja hanna nie tak, bo Ty masz 0,04 na czystej wodzie, Peniek u Ciebie mierzyl i wynik byl 0,04 i ja u Ciebie mierzylem z wynikiem 0,04. nie wydaje sie to podejrzane?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witul :

ja bym sie z wami nie zgodzil, bo jak na tds jest zero, to taka woda nie przewodzi pradu. a to znaczy ze to czyste h2o. przeciez osmoza usuwa nawet wirusy!

Guliwer moze jest cos z Twoja hanna nie tak, bo Ty masz 0,04 na czystej wodzie, Peniek u Ciebie mierzyl i wynik byl 0,04 i ja u Ciebie mierzylem z wynikiem 0,04. nie wydaje sie to podejrzane?

Z Hanną jest wszystko OK. Badałem wodę która wg info. nie zawiera PO4 i Hanna pokazała 0,00. Zamontowałem drugie DI do obu wsypałem nową żywicę różnego pochodzenia i jest tak jak było 0,03

Co do TDS'a, mam takie urządzenia trzech producentów i wszystkie pokazują 000 w tym Hanna

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po RO masz DTS 0, czy po DI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz po RO i daj znac powinienes miec rowniez 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

sprawdz po RO i daj znac powinienes miec rowniez 0

Witaj

Słyszałem że niektórzy mają 000 po RO ale ja osobiście nie znam nikogo kto ma 000 po RO. Ja mam 006-008.

Jakie ma znaczenie dla PO4 i NO3 ile jest po RO skoro po DI jest 000 ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem ale 3-4 lata temu wiekszosc osob miala 0 po RO, lacznie ze mna i moim tata, sprawdzane na 2 potem 3 TDS - dziesiatki razy, po jakims czasie wymienilem membrame, byla bardzo brudna (profilaktycznie) .. i zaczely sie klopoty ... 3 membramy dalej nie udalo mi sie uzyskac 0 po RO, na razie wymieniam czesto prefiltry i DI, u ojca bez wymiany jest, miedzy 0 a 1 ale zastosowal jakis odsrodkowy filtr do zasilania calego budynku, zmienil pefilty na 10".. i tak dalej, w kazdym razie pozmienialismy, wszystko i trudno ustalic co u mnie jest nie tak, a dlaczego u ojca nadal wszystko jest w miarę ok, praktycznie u niego została tylko stara membrama...

Wnioski:

- pogorszyla sie jakosc wody - moze jakies nowe regulacje z tym związane - mało prawdopodobne

- zwiekszyl sie rynek na membramy i żywice i pojawiła sie "szara strefa" regenerowanych zywic i uszkodzonych membram - bardzo prawdopodobne !!

Co do badania czystości wody po DI to z jednej z membram miałem 18 a po DI jak zykle 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.