Skocz do zawartości
daimen

[375] Upragniony zbiorniczek - start - daimen plus nowy baniak

Rekomendowane odpowiedzi

hehe dzięki panowie


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się nie podoba, moje jest ładniejsze :):D:mooning

PozdrT :D


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D a masz chwalipięto :)

akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daimen, poprosimy o aktualizację ;)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem możliwość skorzystania z miernika hanny , dziękuje Markowi i wyniki wyszły no jednym słowem nie najlepsze :/

NO3- 3,8 Salifert pokazuje 0

Po4- 0,52 (masakra) Salifert wynik nie znany nie posiadam testu

rowa już dziś wymieniona ogólnie wymieniałem co miesiąc , ale teraz to będę po prostu dosypywać po jednej płaskiej łyżce co tydzień a na początek dam jedną czubatą , wcześniej na miesiąc dawałem koło 40 gramów ,ale jak widać za mało ,albo za rzadko wymieniany, i postanowiłem założyć refugium , wczoraj nabyłem kilka szczepek u Bigwalkera ;) oto i one ;)

zielonaseriaopoora26luty.jpg

talerzyk26luty.jpg

26lutyacra1.jpg

26lutyacra2.jpg

26lutymili.jpg

kocham Acroporki ;)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę Ci dać kilka rad jak poprawić parametry ;) Baniak rośnie w siłę ;)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TY mi glony daj ;)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku było dziś trochę czyszczenia bo glony to mnie już denerwują , trzeba ślimaki kupić bo tylko 3 są w akwarium i widać gołym okiem ,że sobie nie radzą , ostatnio zostały zakupione 2 krewetki czyszczące, kilka fotek...

11-2.jpg

12.jpg

13.jpg

3-5.jpg

4-3.jpg

5-2.jpg

6-2.jpg

7-2.jpg

8-2.jpg

9-1.jpg

2-5.jpg

1-3.jpg

Korale karmie co jakiś czas zootonem(ostatnio zaprzestałem wysokie mam za wysokie PO4) , ostatnio znów zacząłem mielić mrożonki np. daje kostkę zielonego lub czerwonego planktonu i do tego 2 kostki przepłukanego krylu drobnego i to chce dawać do akwarium 2 razy w tygodniu dla korali , z preparatów to po 0,1 mililitra xtrala dziennie, vitlaizer 1 kropla co 2 dni nie mam pojęcia jak ja to zużyje do października ... czy po upływie daty ważności ktoś z Was to stosował :/ , do tego co 4 dni kropelka jodu i kropelka aahc i oczywiście co tydzień podmiana u mnie jest to 10 litrów

Ryby w sumie teraz karmie z raz w tygodniu tylko pokarmem suchym a tak to mrożonki.

Założyłem ostatnio refugium i walczę z PO4.....

Po mału wszytko rośnie no ,ale do tego co sobie wymarzyłem jeszcze długa droga i dużo jeszcze muszę się nauczyć...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie powiesicie na mnie psy i zapewne słusznie , ale zakupiłem żółtka najmniejszego prosiłem, przyjechał do mnie z acropory i właśnie się aklimatyzacja rozpoczęła , mam nadzieję że uda mi się powiększyć baniak ,więc zapadła taka decyzja , oraz nie miałem już siły na walkę z jednym upierdliwym glonem...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc zlym prorokiem ale czy na tym ostatnim zdjeciu nie widac poczatkow hlle?

Ktos bardziej doswiadczony moze potwierdzi, badz zaprzeczy?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki danp za sugestie lepiej mówić o takich rzeczach nawet w ciemno, ja wole dmuchać na zimne , będę bardzo mocno obserwować czy się nie powiększa, lektura już przerobiona o tej chorobie , leczenie całkiem dobre, parametry wody myślę że są dobre, jedzonko też staram się ,aby rybka miała jak najlepsze wczoraj dałem jej spiruline, nori i trochę artemi, dziś spróbuje z lasonogami , czerwonym planktonem...

dla zainteresowanych fajnie opisane: http://www.pawiookie.pl/choroby/hith-hlle.html


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybkiego coś mi się w kamerze przestawiło bo trochę zamazany obraz ,albo szyba brudna bo nie chce stresować żółtka to nie czyszczę tak często na razie..


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super filmik. :)

Jakbyś robił szczepki z tej różowej Euphylli, to chętnie kupię jakąś małą.

Ja swoje szyby właśnie wyczyściłem po ciemku. Idę spać, żeby nocka szybko zleciała, bo sam jestem ciekawy jak mi to wyszło. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] tam kupił ,ja się wole wymienić :) spoko ,jak będzie coś to się odezwę ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh dzięki Rafał przesiadka będzie już niedługo :) , ale jeśli chodzi o kolory korali to chce czegoś więcej ;] fiolet mi ucieka teraz będę podnosił oddawanie xtrala mam nadzieje że pomoże ...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a co on by zrobił jakby mu nie rosło :) by się chłopak zapłakał :) znając życie pewnie Ci tam na gg marudzi, że kolorki, że wolno, że glony..... :)

Fajnie, fajnie panie Kolego :)

PozdrT

Edit: no wystarczy zobaczyć na post wyżej :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletowanie sprzętu :)

tttt-1.jpg


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam hexe, salarisa, żółtka. i 2 nemki :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Daimen.

Nawiązując do postów wcześniejszych-Co tu marudzić i dlaczego?!

Korale rosną w oczach!! Własnie oglądam poprzednie fotki i się nadziwić nie moge jak się co po niektóre zmieniły.

Wg mnie mają całkiem w porządku kolorki,wypolipowane jak należy i naprawde zdrowe a to najważniejsze.

Pragne również zauważyć, że Plerogyra już chyba bardziej zadowolona być nie może.:)

Brawo:clapping

pozdrawiam Sylwia


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.