Skocz do zawartości
daimen

[375] Upragniony zbiorniczek - start - daimen plus nowy baniak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Sylwia za miłe słowa :kapelusz do Ciebie mi daleko :) , najbardziej byłem zadowolony kiedy karmiłem korale zootonem co drugi dzień jednak jak się potem okazało PO4 skoczyło do 0,5 ;/ , troszkę glonów się pojawiło, więc odstawiłem , mam nadzieje że polimerki się sprawdzą i po ich zakupie będę mógł wrócić do karmienia co 2 dzień :) aktualnie borykam się z niskim kh, balling mi się rozjechał ,Ca jechało w górę dobijając do 475 co dla mnie jest już za dużo, a kh było 6,0 na Salifercie ,a zawsze trzymałem 8 , a Ca koło 400-420 , teraz aktualnie daje więcej Kh mniej Ca co raczej nie jest wskazane przy ballingu ;/ i ten fiolet :) to moje bolączki :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh kurcze faktycznie daleko nam do siebie :) już tłumacze czemu.. ja miałam za zadanie karmić i karmić i tak karmić,żeby nie przekarmić :)

O kolorki się martwić nie musiałam bo one jakoś tak od małego żarówiaste.

A u Ciebie?Sam mówisz - Nie dość, że pilnowanie PO4, i ten baling się rozjechał i walka z niskim kh no a i ten fiolet.:) Osiwieć idzie;)

Osobiście nie nadaję się na SPS'y jakoś tak ciężką ręke mam. W zbiornikach w pracy gdy Diacanthus albo Vlaminguś zaczną żebrać, zawsze sypnie mi się za dużo. Lepsi z nich aktorzy na wybłaganie ode mnie czegokolwiek niż kot w butach ze Shreka.

Żarty żartami ale żeby to tak wszystko szło jakbyśmy chcieli nudno by było prawda?A tak ciągle coś się dzieje i to własnie kocham w morskim.Ciągłe udoskonalanie się.Brak stagnacji.

Cięzko jest znależć harmonie pomiędzy czystą wodą a zapotrzebowaniem korali na pokarm a co za tym idzie na ich kondycje.;/ Ja też przyznam sporą nadzieje pokładam w polimery.

Trzymaj się cieplutko. Napewno wszystko co cię trapi jakoś się ułoży.

Zazwyczaj sama nie lubie zdania "będzie dobrze" ale w tym wypadku jakoś mi pasuje idealnie.

Chociaż lekko je zmodyfikuje- Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej;)

pozdrawiam serdecznie Sylwia


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie faktycznie kolory wyglądają ciut blado, ale przypuszczam, że to bardziej kwestia zdjęć, a na żywo jest OK bo to przeważnie tak jest :) Poza tym fajny baniak co tu dużo więcej mówić nie ma się czego uczepić :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach trochę się działo odebrałem stelaż który najpierw dostał podkład , a następnie kolor czarny :) oto jak wygląda:

stelaz1.jpg

stelaz2.jpg

wybrałem sobie płytę która obuduje stelaż, w sobotę pojadę po nią i od razu przytnę, jak również akwarium poszło do szklarza w celu wywiercenia 2 otworów :) również w sobotę będzie u mnie , szybki zostały już też zamówione do sumpa, którego zrobię z obecnego akwarium, skałki łącznie dokupiłem koło 23 kg obecnie w baniaku mam koło 15 kg, zakupiłem pomimo moich obaw 2 pompki jvp102 na początku nie byłem do nich przekonany, ale u kolegi po dokładnym obejrzeniu chyba będę musiał odszczekać to co wcześniej o niech mówiłem no ,ale to wyjdzie u mnie w praniu :) oprócz tego oczywiście w cholerę śrubek kupione i różnych innych dupereli :)

a jak myślicie jak zrobić najlepiej przeprowadzkę tego wszystkiego?? ja się skłaniam do opcji że montiporki, seriatoporki i lps zostaną, a acry pójdą do tomiooo w celu przechowania :/

pozdrawiam


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254688 daimen :

W ostatnich dniach trochę się działo odebrałem stelaż

Ty lepiej napisz prawdę kto Ci go załatwił i dowiózł 50km :) hehe

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe :) no TY TY TY TY :) ,ale ja odebrałem w domu :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dzisiejszej walki :)

11-5.jpg

22-2.jpg

33-2.jpg

44.jpg

pokój został wywrócony do góry nogami jak zresztą widać na fotografiach jutro szkiełko będzie i jadę jak już pisałem po płytę, aby sobie obudować szafkę wszystkie wymiary już mam teraz tylko przyciąć nakleić boki i skręcić :) , dziś stateczniki dostały wtyczki również, jutro jeszcze komin będę wklejać do akwarium to na razie tyle z pola walki ...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-5.jpg

walczę z szafką dziś odebrałem płytę w końcu... akwarium już też mam otwory wywiercone, tylną szybę pomalowałem czarną farbą, zobaczymy jaki będzie efekt... idę walczyć dalej :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze prace , oczywiście jak by poszło wszystko idealnie to by było za dobrze , okazało się że jestem fujara i nie potrafię dodawać... jak to mawiał mój kolega "co za poziom... " i oczywiście zamiast przyciąć płytę na długość 154cm przyciąłem na 152cm ;/ ,no nic zrobię teraz boczna deseczkę dłuższą, ale niestety będzie widać łączenie czego chciałem uniknąć ;/ ,oto dzisiejsze fotki:

222.jpg

111.jpg

444-1.jpg

333-1.jpg

555.jpg

:)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :) Prawie tak ładnie jak u mnie :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, mam nadzieję że na zapowiedziach się nie skończy :p


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roczek

No to roczek został osiągnięty wczoraj akwarium obchodziło swoje pierwsze urodzinki :p , największa porażka -strata żółtka

największy sukces - żaden koral nie padł

W sumie w rybach strata tylko żółtka , jednej krewetki wurdemanni i 6 ślimaków.. . Ślimaki to coś góra pół roku miałem ;/

Najbliższe plany- przeniesienie baniaka do 375 litrów, ZAKUP WIĘKSZEJ ILOŚCI ACROPOR!!! :p

Na początku stosowałem sól Preis i mam o niej jak najlepsze zdanie, po przejściu na sól TM już widzę ze będę musiał ograniczyć podmianki sól jest tak bogata że na skałach pojawił się meszek, i trochę dino wyskoczyło, ale to powinno zejść po odstawieniu wszystkich preparatów i mniejszej ilości podmienianej wody, ogólnie z soli jestem bardzo zadowolony.

Oto krótka historyjka fotograficzna jak to się zmieniało po kolei :

04.05.2009 Start

11-6.jpg

11.05.2009

22-3.jpg

18.05.2009

33-3.jpg

29.05.2009

44-1.jpg

25.06.2009

55.jpg

09.07.2009

66.jpg

30.08.2009- &


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z okazji rocznicy! :p

Już się nie mogę doczekać kolejnej, kiedy te wszystkie SPSy rozkrzewią się w nowym baniaku. :p

A nowe akwarium zapowiada się świetnie! Miłego majsterkowania. :whip


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRATKI :p:clapping:clapping

no ładnie, ładnie, ale co Ty byś beze mnie zrobił :p

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257403 tomiooo :

GRATKI :p:clapping:clapping

no ładnie, ładnie, ale co Ty byś beze mnie zrobił :p

PozdrT

no też się zastanawiam :whip heheheh

#257357 Amnor :

Gratulacje z okazji rocznicy! :bow

Już się nie mogę doczekać kolejnej, kiedy te wszystkie SPSy rozkrzewią się w nowym baniaku. :bow

A nowe akwarium zapowiada się świetnie! Miłego majsterkowania. :p

dzięki mam nadzieje ze masz racje :p


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie będzie :) właśnie aklimatyzuje moje rybki i resztę do nowego baniaka i mam stress ... :) , ale miło że komuś się wątek podoba :kapelusz hehe

a co mi tam pytacie to macie moja jedna z ukochanych acropor :) wcześniej możecie zobaczyć jak wyglądała :) w topiku

IMG_0286.jpg

:)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ułamiesz szczepkę to zatoczy koło :) chyba...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe :) ryby przerzucone trzymajcie kciuki aby żadnych strat nie było... :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w końcu jakieś odświeżenie tematu, bo już miałem pisać, że się opitalasz :)

Dawaj więcej fotek z tego twojego bajzlu :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie skończyłem :) hehehe po wszystkim zdam relacje jak na razie widzę wszystkie zwierzaki prócz hexy i wurdemanni no ale może jeszcze śpią :) heheh


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.