Skocz do zawartości
Martin

AM SP 3000 - pytanie do "elektryków"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pompką AM SP 3000, mianowicie jak jest podpięta pod czujnik poziomu wody to co jakiś czas zaczyna się kręcić w odwrotną stronę i wypompowuje mi wodę z sumpa ... czy całkiem ją trafiło czy jakoś to można naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa, mam już ja jakiś czas. Gwarancja się skończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nowa pompka, to trzeba reklamować.

Jeżeli kupiłeś używaną, to nie pozostaje nic innego jak rozebranie silniczka i sprawdzenie pooprawności ułożenia takiego małego sprzęgiełka. Miałem podobny problem, ale u mnie niestety nie mogłem tego naprawić. Skończyło się na tym, że wężyk podający wodę do sumpa był zakończony kilka centymetrów nad poziomem wody w sumpie i w razie czego pompka pompowała powietrze do zbiornika z wodą. Potem wymieniłem silniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ona jest zasilana 230v czy na jakieś inne napięcie?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

230, normalnie do kontaktu bez żadnego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontuj zaworek jednokierunkowy


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zaworek jednokierunkowy to dobry pomysł ? - nie zepsuje pompy w momencie jak ona będzie chciała zasysać wodę z sumpa wytworzy się przecież podciśnienie w wężyku.

pomysł z końcem wężyka nad poziomem wody w sumpie wydaje się być bardziej trafiony :clowning

nie ma czasem jakiegoś problemu z czujnikami (sterowaniem), tzn układ nie stwierdza zbyt dużego poziomu wody w sumpie i wtedy zaczyna wodę wypompowywać ?


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to jest prosty czujnik z pływakiem. Zresztą najpierw myślałem że może to coś nie tak z czujnikiem i kilkakrotnie włączałem do kontaktu i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewny jesteś, że się odwrotnie kręci ? a może zlatuje Ci woda na zasadzie naczyń połączonych jak rolki się zatrzymają w takiej pozycji, że wężyk santoprenowy nie będzie dobrze dociśnięty.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem pewny, jak wyjmę pompkę, odłączę wężyki i włączę normalnie do kontaktu kręci się ok, jak wyłączę i włączę ponownie kręci się w lewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, aż zajrzę sobie w bebechy mojej sp3000, i tak mam ją przerabiać na napęd dla złoża zraszanego bo rozleciał się w niej wirnik z rolkami, a do kręcenia gąbką nada się w sam raz :clowning

PS: osobiście mam nienajlepsze zdanie o tym modelu


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno jest 230v?

Pamiętam, że gdy używałem AM aquaniveumat zawsze były zasilacze do pompek. Natomiast nie wiem czy to już świadczy o zmianie napięcia, ale bezpośredniej wtyczki do kontaktu nie było.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest 230V. Zwykła pompka AM SP 3000 i dolewka od Dr Wita z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.