Skocz do zawartości
bonsai666

Jaki odpieniacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc! Posiadam akwarium 65L ,35 koralowców-głównie Lps i 3 niewielkie rybki ,odpieniacz sera ps130 kompletnie nie radzi sobie. Poszukuje odpieniacza zawieszanego na zewnątrz z dołączoną pompą w zestawie i jednocześnie wydajnego. Myślałem o Deltec MCE 300,ale się nie mieści. Od ściany do tylnej szyby akwarium mam 10cm , a Deltec ma 17,5cm szerokości, na bocznej szybie jest u mnie 12cm wolnego miejsca ,a on ma 26cm długości. Co sądzicie o Red Sea Prizm 400 Deluxe i jakie są jego wymiary. Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego odpieniacza!!! Moją solniczkę można zobaczyć w galerii pod bonsai666.


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciężko jest dobrać odpieniacz do tak małego akwarium, szczególnie jak masz tak mało miejsca za baniakiem. Odpieniacze np. delteca są do miń 250 L. Może spróbuj odsunąć akw. Od ściany i wtedy uda ci się coś wcisnąć. Możesz jeszcze powiesić jakiś odpieniacz na ściance bocznej, ale efekt wizualny ci to popsuje, chyba że kupisz KZ to będzie wyglądało jak jakaś zabawka zostawiona przez dziecko.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bonsai666- nawet jeśli się zmieści MCE300 to szczerze odradzam Ci jego zakup. Pompa zastosowana w tej maszynce bodajże maxijet 1000 nie produkuje nawet namiastki piany. Być może coś zmieniono w jego konstrukcji od czasu, gdy ja go używałem, jeśli nie to proponuję się rozjerzeć za MCE600, ludzie bardzo chwalą jego konstrukcję. Jeśli nie liczysz się z kosztami to rzeczywiście KZ Mini Hang On pięknie by się prezentował, lecz cena w granicach 4000zł wydaje się zaporowa a i do 65L akwarium mógłby być zdecydowanie za duży. Może wydajność Twojego odpieniacza ogranicza pompka? Odpieniacz to sama rura, ważna jest też odpowiednio silna pompka, która wytworzy bąbelki- może w Twoim przypadku wystarczy zmienić pompkę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze ma skimmer o wymiarach 125 x 55 x 338 mm więc by się zmieścił, jednak nie wiem czy jest to dobry sprzęt. Może ktoś kto posiada taki odpieniacz się wypowie. Dodam że chodzi mi o model 9002.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zastanów się nad Skimmer Beast,pamiętam że kiedyś był w ReefShopie może znów się pojawi.Najlepiej o to zapytać Przemka :clowning


Powstające 72L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ! Dziś widziałem w sklepie odpieniacz turboflotor blue 1000-AQUA MEDIC , wiem ,że nie jest to deltec ani KZ ale pasował by mi idealnie na boczną szybę . Wizualnie też ujdzie i sprzedawca nie stronił od pochwał . Proszę o pomoc . Od założenia akwarium jestem w desperacji kupna wydajnego odpieniacza i niestety te najbardziej polecane nie pasują do mojej małej solniczki .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.