Skocz do zawartości
witul

SUPER PROGRAM NA ANIMAL PLANET

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

czy ktos ogladal program na animal planet w zeszlym tygodniu o odbudowie rafy koralowej?

Moj kolega mi mowil, ze pokazywali jak wstawiaja stalowa rame pod wode w miejscu gdzie umarla rafa koralowa, podlaczali pod te rame prad z akumulatora, i korale w miesiac rosly z wielkosci grepfruta do wielkosci arbuza.

czy ktokolwiek wie cos na ten temat ?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę po akumulator:)


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie słyszałem :clowning


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś film, w którym rzeczywiście zatapiano różne konstrukcje metalowe, które po pewnym czasie porastały koralowce itp,.ale czy było cos o podłączaniu do nich prądu nie pamiętam.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe z tym prądem ale jak to ma pomóc rafie to jestem za.Dzisiaj co bylo ciekawego to że chcą pozyskać wodę słodką z Oceanu za pomocą destylacji i RO,tylko że ta woda odpadowa ma dużo większe zasolenie i wraca do Oceanu ale podobno nic się nie stanie


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było dyskutowane to nawet na tym forum, ale nie mogę znaleźć :clowning ech ta wyszukiwarka..

Pamietam tylko. że był to prąd stały o jakims dość wysokim parametrze (napiecie ? natęzenie ?) no i co ciekawe była to zwykła rdzewiejaca stal. Ale przyspierzało to znacznie wzrost twardych koralowców


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie do konca pozywke, ale prad moze pomagac - moze jakies pole elektromagnetyczne?

znacie jakies ksiazki biologiczne o koralowcach, gdzie mozna dokladnie przeczytac o ich metabolizmie, fizjologii, etc?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taki patent w programie o budowie sztucznej wyspy w kształcie palmy w Dubaju, do zatopionych stalowych konstrukcji podłączyli prąd o napięciu 12V, co przyspieszyło odkładanie się wapnia na konstrukcji. Z tego co tam pokazali uzyskali dość duży przyrost. Szczegółów technicznych niestety nie znam.

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
enigma17 :

Widziałem taki patent w programie o budowie sztucznej wyspy w kształcie palmy w Dubaju, do zatopionych stalowych konstrukcji podłączyli prąd o napięciu 12V, co przyspieszyło odkładanie się wapnia na konstrukcji. Z tego co tam pokazali uzyskali dość duży przyrost. Szczegółów technicznych niestety nie znam.

pozdrawiam

maciek

Również to widziałem .

BTW niezły kurort dla bogaczy.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.