Skocz do zawartości
balon

Oceanarium Wrocław

Rekomendowane odpowiedzi

"Przy tak ogromnych litrażach chyba nie powinno być problemów ze zgonami nawet większych osobnikow?"

Ale wielkość akwarium rafowego (o ile tam takie będzie, ale z tego co pisał snocho to tak) przecież nie będzie raczej odbiegać jakoś krytycznie od normy?


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wroclaw.pl/afrykariumoceanarium-sadza-pierwsze-drzewa

o co chodzi z tymi sztucznymi koralowcami, wie ktoś?

przecież to zalezie glonami całe.

Poza tym, to profanacja... trochę dziwi mnie to bo kompletnie nie rozumiem jak w oceanarium można stawiać na sztuczność.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie planują akwa na wzór magików od "mega akwariów" z discovery gdzie w 24h od zalania pływają ryby... a wystrój jest z silikonu lanego do form.... troszkę smutne bo przy tej skali inwestycji można było pomyśleć nad odtworzeniem środowiska naturalnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mozna by tylko pomyslcie skad wziasc wielkie okazy akropor zeby byly widoczne w basenie. Nie mowimy tu o okazach wielkosci piesci tylko minimum wielkosci telewizora 46cali :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mozna by tylko pomyslcie skad wziasc wielkie okazy akropor zeby byly widoczne w basenie. Nie mowimy tu o okazach wielkosci piesci tylko minimum wielkosci telewizora 46cali :)

Ja o tym bym nie pomyślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anatol, ponoć ciagna rurę z morza czerwonego ;-) south stream..

wysłane przez tapatalk

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dieter25 sol dostacza pewnie najwieksi producenci soli w europie ,

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozbraja jakaś reklama na forum,że sól używa jakieś oceanarium,właśnie z tego powodu nigdy bym jej nie użył do mojej rafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a to ciekawe... Dlaczego?

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek o jakiej reklamie piszesz ? czy ty wiesz ile soli idzie na zalanie takiego zbiornika i pozniej na podmiany ?

http://afrykarium.com.pl/afrykarium_w_liczbach-s103.html

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla tego w takich instytucjach często przeważają względy ekonomiczne a nie jakość produktu.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie dla tego w takich instytucjach często przeważają względy ekonomiczne a nie jakość produktu.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Czy ja wiem?

Wydaje mi się, że projekt który kosztuje 240mln nie będzie oszczędzać na soli i nie da soli do posypywania chodników.

To nie jest ZOO w Chorzowie gdzie są dwa zbiorniki na krzyż ze słoną wodą i wyglądają jak mała umieralnia.

We Wrocławiu liczę na morskie z prawdziwego zdarzenia - i myślę, że tam ekonomia nie wygra z jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora obyś miała rację w tym że odpowiednio skalkulowali budżet utrzymaniowy i mają zapewnione stałe finansowanie przedsięwzięcia przez dłuższy okres czasu, a nie tylko na start do momentu uzyskania kasy z biletów.

Niestety bazując na doświadczeniu przy pracy z klientami publicznymi mam uzasadnione obawy podejrzewać że budżet skalkulowany jest na 2-3, a maksymalnie 5 lat (zależnie jakie jest podstawowe źródło finansowania i jakie warunki gwarancyjne zawarte są w umowie z GW) a po tym okresie okaże się ze o kasę na bieżącą działalność jest kiepsko bo zmienił się klimat polityczny, chyba że zoo ma gwarancję finansowania z budżetu miasta bo tu skala kosztów utrzymania jest skrajnie inna od kolejnego wybiegu.

Co do samego źródła soli to podejrzewam że zostanie rozpisane w osobnym postępowaniu przetargowym - pewnie określą minimalny skład z jakimiś marginesem żeby 2-3 producentów się zmieściło i nie było protestów, a podstawowym kryterium będzie cena.

Przypomnę Wam niedawną smutną historię z halowym torem kolarstwa szybkiego - nawierzchnia za grube miliony wykonana z drewna o surowym reżimie warunków środowiskowych (temperatura/wilgotność) i po sezonie zimowym przed którym zapomnieli że trzeba grzać i nawilżać niezależnie od tego czy ktoś używa hali - kasy na ogrzewanie nie przewidzieli i okazało się że albo tor do wymiany abo hala do przekształcenia na inną działalność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a to ciekawe... Dlaczego?

wysłane przez tapatalk

Bo bogatej soli nie sypali by do sztucznych korali lub mało wymagających korali,tak mi się przynajmniej wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale przecież są też sole przeznaczone dla ryb jak Instant Ocean czy Sea Salt AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież są też sole przeznaczone dla ryb jak Instant Ocean czy Sea Salt AF.

IO nie tylko dla ryb się nadaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól do oceanarium nie będzie pochodziła z żadnego z znanych Wam producentów.. Sól do takich zbiorników jest robiona przez parę firm, właśnie pod zbiorniki tej wielkości. Jest droższa od tej której my używamy. Zaś pierwszy transport do WZO to tylko 150 ton;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sól do oceanarium nie będzie pochodziła z żadnego z znanych Wam producentów.. Sól do takich zbiorników jest robiona przez parę firm, właśnie pod zbiorniki tej wielkości. Jest droższa od tej której my używamy. Zaś pierwszy transport do WZO to tylko 150 ton;)

Przepraszam- a skąd takie informacje?

Temat mnie zaciekawił-bardzo.

Przy czym pewnie badania muszą tam ostre robić żeby wejść z solą do takiego miejsca.

No i normy i wyniki muszą być IGŁA:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja sie nie znam ale Sepher wyjaśnij mi prosze czym się rożni sol do zbiornika 100,200 cz nawet do 1000 litrowego od takiej do mega zbiorników, poza ilościami które są używane.

Pozdro


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól do oceanarium nie będzie pochodziła z żadnego z znanych Wam producentów.. Sól do takich zbiorników jest robiona przez parę firm, właśnie pod zbiorniki tej wielkości. Jest droższa od tej której my używamy. Zaś pierwszy transport do WZO to tylko 150 ton;)

Ja również, podobnie jak Debora wzywam kolegę do tablicy. Rozwiń temat albo podaj jakieś źródło, bo mnie też to bardzo zaciekawiło.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KemoT, źródło jest.. z samego źródła ;) Jednak bez zgody z owego źródła nie napiszę Wam więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem już wiele razy w zoo Wrocław ale to jest wypas i niemoge sie doczekać.

Jeśli chodzi o koszty zwrotu z inwestycji to nie sądzę, że taka inwestycja nie była dobrze skalkulowana bo inaczej nikt by kasy na to nie dał. U mnie w mieście powstał hotel za ponad 200mil i na brak klienta nie narzekają a co dopiero taki unikat w Europie.

Hihi maszyna do robienia pieniędzy :)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.