Skocz do zawartości
ozim

pompa aquabee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dwie pompy aquabee chyba 2000 jedna podpięta pod apf 600 druga do podmian. Obydwie czasami jakby się zawieszały.

Pracują wtedy inaczej, nie pompują, wydają dziwny dźwięk jakby w środku coś stukało. Kiedy wyłączę ją na jakiś czas wszystko wraca do normy. Zastanawiam się może trzeba tylko coś dokręcić żeby wszystko było OK, na pewno macie większe doświadczenie z tym sprzętem, pozdrawiam

ozim


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja UP5000 ma tak samo. U mnie jest to ewidentna wina oświetlenia/stateczników/niskiej jakości pradu . Kiedy startuje oświetlenie ( więcej niż 400W ) pompa gaśnie . Zobacz moze u Ciebie też jest cos nie tak w tę strone :goofy

Ja jak tylko skończe obsadzac zbiornik , zmienie obieg na mocniejszy , zwiększę cyrkulację to kupuję na UPS-a :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wirniku, łopatki lub w przypadku pompy do odpieniacza końcówka igiełkowa jest luźna ( czyli wykonuje jakiś tam obrót)

i są tam tez takie jak by kliny. W momencie kiedy sie wycierają zachodzą na siebie i zakleszczają. Wtedy juz nie ma tego luzu i pompa startuje z obciążeniem dlatego ma problem z ruszeniem . Gdy jest tak jak powinno po wyłączeniu zasilania cofająca sie woda obraca końcówką i przy starcie wirnik ma troche luzu zanim zacznie mielić wode dlatego łatwiej mu wystartować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neno: Skoki napięcia widzę po poziomie wody w kominie. Podobno sprawę załatwi stabilizator napięcia. UPS domyślam się po to żeby mieć zabezpieczenie przed wyłączeniem prądu ?


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wkleiłem nowe kliny ale własnie warczy teraz. wydaje mi sie że z czasem jak się wycieraja to wirnik tak jakby przestaje byc wyważony i wpada w wibracje( stąd głośniejsza praca w zalezności jak sie to ułoży).Pozostaje kupno nowego wirnika żeby było cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o napięcie w gniazdku ( a akurat pracuje w temacie) to jest tak że niby zgodnie z zasadmi UE powinno być 230V +-5% . problem polega na tym że na..piiii..piiii..piiiii liniach zasilajacych nasze budynki nawet jesli podniesiemy napiecie na transformatorze do 245V to 200m dalej jest powiedzmy te 230V ale każdy najmniejszy odbiornik podłączony do sieci obniża je do 210-200V i nie pytajcie dlaczego tak jest ..polecam stabilizatory jak najbardziej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie sądzicie, że to zabezpieczenie przed pracą, na "sucho" zaskakuje, może jakieś pęcherzyki powietrza się dostały, albo trzeba przeczyścić. U mnie AB UP5000 też przy starcie robi kilka podejść, ale później pracuje normalnie. Gdzieś doczytałem się, że ma zabezpieczenie termiczne i przed pracą na sucho, może to to ? Nie sądzę żeby UPS miał wpływ na stabilną pracę, UPS startuje dopiero gdy wykryje spadek napięcia w sieci poniżej 180v, tu musiała by być przetwornica napięcia, czyli falownik, musiałby też pracować stale, ale czy warto ? taniej byłoby zmienić pompę. Falownik z regulacją częstotliwości, ma zaletę, bo można regulować obroty w silnikach indukcyjnych, ale cena ciut koszmarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomajk , zbaczasz z tematu :goofy dawaj u siebie fotki akwa .. a nie tu nad pompami bedziesz sie zastanawial . Ty masz narazie wszystkie nowe wiec przez jakis czas Ciebie to nie dotyczy .

A pompy niestety wyrabiaja sie, tak jak w moim przypadku ja zrobilem kliny z plexi , moze waga inna ? nie wiem , szkoda ze nie da sie tego naprawic na dzien dzisiejszy , znaczy sie da bo mi warkot pomp nie przeszkadza i za jakis czas rozbiore pompe by zobaczyc jak sie wyciera , nastepne wklejenie zrobie z czegos innego ale nowa pompa juz czeka .

zreszta ja mam wszystkiego po dwa :( wiec sie nie boje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pomp AquaBee - raz mi sie zdazylo ze ta lopatka, ktora blokuje przeplyw wody zeby sie nie marnowalo w pompie (taka luzna klapka przy wylocie z komory wirnika) zakleszczyla sie w 1 polozeniu - i jak pompa starowala w zla strone (a to jest losowe) to tez tylko buczala z praktycznie zerowa wydajnoscia, zanim na to wpadlem to po prostu kilka razy wlaczalem/wylaczalem i w koncu zaskakiwala w dobra strone.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD objawy mam podobne moje pompy nie są chyba takie stare jedna ma około pół roku druga 2-3 miesiące. Bardziej wariuje ta młodsza przy apf-ie.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zobacz czy ta klapka porusza sie swobodnie - jak potrzasniesz pompa to powinna latac luzno.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, że w mniejszych pompach AB jest wirnik łopatkowy. No to więcej nie wypowiem się, bo moja AB ma normalny wirnik, nie łopatkowy, żadnych luzów, czy klinikow, ale i tak uważam, że jest do kitu bo piekielnie głośna. Zabezpieczenie przed pracą na sucho ma, i gdy się wyciągnie ją z wody, to nie rabota :goofy

PS. Co mnie tak przeganiacie? pogadać sobie nie można :( tu akurat nic nie wniosłem, więc paps. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wecie co ...u mnie na odpieniaczu przy tej pompie niema zadnej klapki...bede reklamowal u Staniego :goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AB5000 czasem podczas pracy dostaje kaszlu/czkawki szarpie całą hydrauliką. Nie mogłem dojść przyczyny to było losowe parę razy w ciągu dnia albo raz dwa razy.. Problemem była grzałka 400W podczas załączania grzałki pompa dostawała drgawek. Podłączyłem pompę do innej fazy i problem znikł . może to pomoże

Co ciekawe miałem wtedy AB 2000/1 przy odpieniaczu i nic się nie działo .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wymiekam , chyba ze inaczej widzimy objawy ?

u mie dwa lata na pompie AM wystracza (jest przeklejona) odpieniecz na aqabee 2000/1 jest przeklejony. wsio dziala . pewnie za jakis czas beda nowe wirniki ze wzgledu na hałas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JanuszD :

Mam AB5000 czasem podczas pracy dostaje kaszlu/czkawki szarpie całą hydrauliką. Nie mogłem dojść przyczyny to było losowe parę razy w ciągu dnia albo raz dwa razy.. Problemem była grzałka 400W podczas załączania grzałki pompa dostawała drgawek.

Oooo oto właśnie mi chodzi :goofy

Z tym , że u mnie po zapaleniu sie 6*80W pompa staje. Jak ja uruchomie jeszcze raz , pochodzi z 1 minute i tak jak piszesz prawie rzuca odpieniaczem :( Niestety nie pomaga przepiecie pod inny licznik czy inną fazę . Biegałem juz z 40m przedłuzaczem , próbujac 80% gniazdek w budynku i lipa ;(

Na dzień dzisiejszy odpieniek chodzi jak świeci się mniej niż 480W światła ( czyli pracuje ok.14h/dobę) . Jak będzie wolna gotówka to się pomyśli o czymś , czy to o stabilizatorze czy o UPS z ciagłym filtrem ( jeśli takie są ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozglądnę się za stabilizatorem napięcia, ups-y które można podpiąć pod akwa są drogie.

Big-ben widzę że siedzisz w temacie może poradziłbyś czego poszukać żeby hulało wszystko w zbiorniku.

Szukałem na allegro ale nic konkretnego tam nie ma.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.