Skocz do zawartości
jacekkudla

[960l] - relacja z zakładania - jacekkudla

Rekomendowane odpowiedzi

jacekkudla :

suchą mam suchą :goofy Póki co tylko przepuściłem sporo wody przez prefiltry, membrama i żywica są póki co nietknięte :(

Z tego co wiem to nawet jak membrana jest nowa to jest pakowana na mokro hermetycznie :)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku Lublińśki nie wykluczam że masz rację, ale póki co nie ma potrzeby bym ją zalewał, toteż zostanie zanim nie skleje baniaka tak jak jest :goofy

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek_Lublin :

Z tego co wiem to nawet jak membrana jest nowa to jest pakowana na mokro hermetycznie :goofy

Napewno jest pakowana hermetycznie ale na sucho.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja kupiłem 2 membrany i obie były hermetycznie pakowane, ale w środku była ciecz, nie wiele, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja byla sucha,zapakowana pruzniowo wiec wody nie moglo byc,jednak rozne firmy roznie pakuja.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek przecież próżnia nie wyklucza wody tylko powietrze.

Ja nie pisałem, że membrana "pływała" zatopiona w wodzie, tylko że była jakaś ciecz, nie wiem czy woda, czy jakiś płyn konserwujący. Widziałem kilka rożnych membran i widać było, że jakaś ciecz jest w każdej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej zadnego plynu nie bylo, bo folia scisle przylegala do membrany.Moze teraz pakuja z woda,ale ja swoja kupowalem 3 lata temu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tez była zapakowana na mokro, wszędzie piszą że membrana nie może wyschnąć bo traci swoje właściwości. A może za długo trzymałeś i po prostu ciecz się ulotniła mikroporami? Tak czy inaczej trzeba sprawdzić tds-em po zainstalowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze później sprawdzić moją... Bo nawet nie zwróciłem uwagi jaka ona..


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka - ja jak szukałem informacji na temat RO, zmian prefiltrów i membrany z reguły zawsze trafiałem na informację ze nie można membrany wyjąć z foli, zapakować do filtra i jazda z produkcją wody - zawsze kazali przepuścić ileś tam litrow i dopiero wtedy podpiąć do reszty filtra. Z tego co wyczytałem na necie to membrana jest zabezpieczona cieczą która nie pozwala na jej wyschnięcie oraz na to aby jakiekolwiek bakterie się w niej rozwijały - dlatego to nie jest czysta woda tylko coś w rodzju "konserwantu".

P.S. Moja membrana też miała tą ciecz - i tak na oko była gęściejsza od wody.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

Neno, u mnie jest 1-3.

A ja własnie jestem po testach wody z pojemnika na moje dolewki, oczywiście po RO + DI . Woda miała tydzień temu 0 ppm a dziś ma 267ppm.... Sprawdzałem TDSem , dwiema "elektrodami" ( IN i OUT ) i wynik jest ten sam .

Woda jest przechowywana w szklanym naczyniu specjalnie do tego celu zrobionym , przykryta spienionym PCV . A miałem ja jutro solić do sobotniej podmianki ...

Jak tak było do tej pory to przez te 3 miesiące niezły syf lałem do zbiornika , bo zawsze tuż po wlaniu solanki czyściłem szkło jednorazowymi kuchennymi ręcznikami i "nastawiałem" wode na kolejną podmiankę . Stała sobie 5 dni i soliłem ...

Wychodzi na to , że lałem kranówke :goofy Woda RO na start tez stała kilka dni w baniakach .

Ciekawe czy też miała podobne parametry .

Okrzemki były może z 7-10 dni ale nie jakoś specjalnie dużo .

Ma ktoś może kilkudniową wodę RO na dolewkę i mógłby sprawdzić czy ma podobnie ?

Troszkę temat przewodni zaśmiecamy, za co gorąco Cię jacku przepraszam. Jak by co , to uprasza się adminów o wyciagnięcia tego co trzeba i rozpoczęcie nowego tematu .

P.S. Moja mebrana była bardzo szczelnie zapakowana i wyraźnie wilgotna !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie spowodowanej zbieraniem sprzętu :bump1

Po drodze doszło do drobnej korekty planów zkupowych. Szczególnie jeśli chodzi o oświetlenie. Zrezygnowałem póki co z ledów, na rzecz 2 szt lumenarców z 250 W żarnikami reeflux 12000 K, a także na początek dorzuce 4 szt 39 W T5 (jest to akurat pozostałość po słokowodnym akwa). Całość planuje umieścić na aluminiowej konstrukcji która będzie podwieszona do sufitu a całość będzie i tak za koroną...

W najbliższą środę najprawdopodobniej dojedzie do mnie zamówione szkło, mam nadzieję iż TheWald znajdzie chwile i mi to szybko sklei także na początku lipca najpewniej będe zalewał szkiełko...

Także w najblizszych dniach odbieram ceramikę balonową, także już raczej cały sprzęt (przynajmniej ten na start) już mam skompletowany...

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacekkudla :

Także w najblizszych dniach odbieram ceramikę balonową, także już raczej cały sprzęt (przynajmniej ten na start) już mam skompletowany...

Z niecierpliwością czekam !

Daj znać jak wystartujesz to jak znajdę "chwilę" (czyt. wolny dzień ) to wpadnę z prezentami :bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Neno, te prezenty mnie przekonały :bump1


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokonałem próbnego zalania baniaczka, no i mam mały problem ponieważ sump jest troszkę za mały by zebrać całe spiętrzenie wody znad grzebienia a także wodę z komina. Widzę 2 rozwiązania. Muszę zrobić tak by w kominie zostawało trochę wody albo zmniejszyć jedną z przegród w sumpie...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze jak wstawisz rure do komina, to splynie kilka litrow mniej.

Powodzenia!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze w rurce wylotowej wywierc maly otworek odpowietrzajacy na wysokosci styku z woda? No i jak pisze Stani - wsadz rure w komin w miejsce splywu do 3\4 wysokosci komina.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość wody spadającej do sumpa sprawdzałem bez wody zaciąganej z pomp (nawierty zrobię dziś). W kominie mam w śrubunku zrzutu wody niestety wklejone sitko więc an to będe musiał jakoś rurę nałożyć i nakleić.... no to się zaczęła morszczyzna i kombinowanie :) :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomajk :

Peniek przecież próżnia nie wyklucza wody tylko powietrze.

formalnie rzecz ujmując to wyklucza :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo jeśli nie będziesz miał dobrej wentylacji w tej szafce to będziesz miał spora wilgoć , w tym wypadku cała ta elektryka (listwy zasilające a przynajmniej ich styki) zaczną rdzewieć.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azja z tyłu szafki jest przerwa około 2-3 cm także tam bedzie ulatywać nadmiar wilgoci, także skrzydła drzwi zazwyczaj dodatkowo uszczelniane tu poprosiłem by nie były także zobaczymy co z tego wyjdzie :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą próżnią, to tak tylko bo przecież wiadomo, że co to za próżnia, potocznie się gada, bo w końcu jak próżnia to nic a nic :)

jacekkudla Jak tam u ciebie, wodę posoliłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpaliłem RO i się leje, a jako że mam membrame 50GPD to troszkę to zalewanie potrwa :) Pozatym czekam jeszcze na odbłyśniki do HQI także pewnie solenie bedzie na początku przyszłego tygodnia :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekkudla To zabawa się zaczyna :) no i fajnie.

Nie chcę cie martwić, ale jeśli to taka sama membrana co u mnie (też 50GPD) to leciało tej wody RO jak krew z nosa, chyba coś około 70L na dobę

(wkurzony kupiłem drugą membranę). Być może u mnie woda zimniejsza, to dla tego, ciśnionko mam w porządku, bo prawie 5 bar.

Rozejrzyj się też na forum, coś ludzie wspominali, że jak parę dni woda RO postoi odkryta, to nawet 100 na TDSie wyskoczyć może, ja nie przykryłem baniaka, nie bardzo też miałem jak, a woda leciała i leciała prawie 2 tygodnie. Pomyśl o zabezpieczeniu, albo sól od razu i mieszaczkę jakąś daj. Też nie wiem jak bym to teraz rozwiązał. Piszę to bo sam nie wiem czy czasem takie głupie szczególiki nie mają wpływu na późniejsze problemy z dino czy innym świństwem. Nie żebym tam zaraz życzył ci nie wiadomo czego, (a co masz mieć lepiej niż ja :)) ale twoje doświadczenie, będzie tez może i moim w przyszłości jak zrobisz inaczej i się pochwalisz :)

Tak czy siak miłego zalewanka (wkurr...jące strasznie to czekanie na RO, nie ma to jak kranówa :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po półtora dnia laaaaaaaaaania RO mam już 1/3 baniaka.... Strasznie szybko to idzie... no i faktycznie tds podskoczył do 8-10 , ciekaw jestem jak to będzie wyglądało przed samym soleniem....

Najgorsze jest to że musze wyjechać w sobotę poza dom i teraz nie wiem czy zasolić to co się naleje i włączyć pompy cyrkulacjulacyjne?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.