Skocz do zawartości
Jader

Slelaż pod 250l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję porady jak zrobić możliwie prosty stelaż pod akwarium 90x55 (w sumie 250l). Czy wystarczy zwykły prostopadłościan, czy potrzeba jakichś wzmocnień na środku? Jakie kątowniki? Jak można to później poziomować? Chciałbym to komuś zlecić a jestem kompletnym laikiem w dziedzinie konstrukcji :goofy (btw, czy ktoś wie komu to można by zlecić w Poznaniu)

Czy taki stelaż można wykonać całkowicie z drewna/płyty/sklejki (stolarza znam)?

Nie chciałbym robić typowej szafki z płytą z tyłu, ze względu na "przewiewność" konstrukcji (tył zostawiłbym pusty z ew. wywiewem - chłodzenie akwarium spędza mi sen z powiek).


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, pod 250L jak zrobisz z profili 40x40x3mm spokojnie wystarczy 'zwykły prostopadłościan' bez zadnych wzmocnien, na rogach w dole stelaża zrób regulacje na srubach i będzie OK

śruba 28mm

stopka.jpg

tak wygląda mój stelaż pod baniak 570 z tym że ma wzmocnienia przez środek (od góry oraz z tyłu i przodu) całość wykonana z profili 40x40x3

PICT3131.jpg

sump-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pod podobne akwa (90x55x55) z profilu 40x25x3 i tez bez wzmocnien posrodku i uwazam ze jest z duzym naddatkiem

1514-szafka1.jpg


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, do 250l na luzie wystarczy szafka z mdf czy z czegos podobnego... szkoda pieniedzy na stelaże...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zwykła szafka IMO musiała by mieć podporę gdzieś na środku albo pełną płytę z tyłu.

Dzięki za fotki, bardzo mi pomogły :goofy


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje akwarium ma wymiary 90x60x50h. Szafka jest zrobiona tylko i wylacznie z plyty meblowej 18mm bez wzmocnienia na srodku, jedynie blat jest wykonany z podwojnej plyty. Do regulacji sluza nozki regolowane na stalowym gwincie. Jedyne co bym teraz zmienil to zrobilbym 90 wysokie bo obecnie mam 80 i troche jest nie wygodnie podczas siegania w jej glab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość stelaża nijak ma się do wysokości akwarium,może jedynie jeśli ktoś miałby na uwadze grzebanie przy dnie.Bardziej skupiłbym się obsłudze sumpa i sprzętu w nim znajdującego się.Może za wysoka całość oduczyła by grzebania co 5 minut niejednego akwarysty a jak wiemy im mniej tym lepiej.W starym miałem łatwo to łapy były codziennie w wodzie,teraz rzadko kiedy i jakoś z tego powodu nie cierpię.Ja raczej kurdupel jestem,górna krawędź korony jest na wysokości 175 cm a nie mam z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić stelaż pod akwa 240 l 120x40 i zalezy mi na zwykłym prostopadłościenie bez żadnych wzmocnień po środku. Czy zwykłe profile 40x40x3 wystarczą? Zależy mi też na regulowanym poziomie stelażu bo mam krzywą podłoge;/ Jakie śruby można użyc aby wytrzymały taki nacisk?

Edytowane przez Karlos23 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.