Skocz do zawartości
UNSU

VaLoNiA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wszystkich serdecznie i prosze o porade co zrobić z tym paskudztwem mnozy sie jak szalone, a ja już na tym punkcie kota dostaje. Wyjmowałem napoczatku tą valonie pojedynczo jak to w życiu bywa kilka pękło namnozyło się tego jak much na polu po bitwie wiec wyjołem całą skałe i wyszorowałem poczym przepłukałem Ro i był długo spokuj a ty kolejna kochorta sie znowu pojawiła(dziwne i uciążliwe ze tylko na LR ceramiki nietyka a w skale w najcieższe zakamarki sie wcisak co przy eksmisji skutkuje peknięciem;/) KH mam 8, czy znacie jakiegoś naturalnego pożeracza tego paskudztwa? miałem mitraksa ale padł kupić drugiego pomoże? podnieść kh?, jakaś chemia jest dobra na to poza domestosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mitrax sobie poradzil, a mialem duzo tego glona, co prawda krab ma juz chyba z 8cm i wyglada bardzo powaznie, ale z glonami daje sobie ladnie rade.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również Mithrax wykonał zadanie, ale ja miałem stosunkowo mało tego paskudztwa. Niestety teraz znowu zaczęło się pojawiać, a krab zagustował w mrożonkach i już tak ochoczo nie skubie :goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki piekne, a mitrax jedząc nierozpyla tego wszędzie?, jak przegryza i sie rozlewa czy wysysa ?:goofy, borsuk? o to ciekawe musze spradzić(i jakby co dokonać remanentu w stanie rybek), mi sie coś kiedyś o uszy obiło że pokolce to jedzą ale czy wszystkie? i czy to prawda?:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam sporo tego dziadostwa:(.W piątek odbieram borsuka,napiszę jak sobie z tym radzi.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny pomysł:), zmojej strony opatentowałem taki: przy podmianie wody szlaufem z plastikową końcówką pieszcze valonie aby ją obluzować i poruszyć odpada i odrazu ja zasysam pęka, trudno odrazu wszystko w koło zasysam i tak

ot taki mój mały wkład w akwarystyke morską:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak odświeżę temat - jak z tym borsukiem ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk (Siganus vulpinus) wcina jak szalony! Dwa dni i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek.

Przy podmiance twarda rurka zacięta po skosem i jakąś ilość odessiesz reszta to krabik.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie borsuk jako jedyny jadał valonię..także on + chyba parametry i zakończenie dojrzewania akwarium sprawiły ze glony przestały odrastać. do tego na początku przy podmianach zasysałem kuleczki...to chyba najlepszy sposób fizycznego rozprawiania się z tym glonem nie ma ryzyka na rozsiewanie bo nawet jak pęka to jest wciągane.

ale borsuk godny polecenia


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurką nie dam rady bo dużo ich między koralami,wcześniej jak było ich mało to próbowałem jak piszesz Roman.Czyżbym miał fałszywego borsuka,hehe ? Tak czytam właśnie,że krabik by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek.

Ja odciągałem to g^^o przy pomocy patentu który podał mi jacejberet.. Odkurzacz przemysłowy z redukcją na rurkę od RO i wyciągał jak cholera. Z krabów to nie wiem który bo mam mitraxa i pertagona zrobił resztę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokolec krolewski -powinien dac rade- u mine zezarl wszystkie glony twardsze i wodorosty ze skal w kilka dni.....

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar naso elegans, jak tylko go wpuscilem po 2 dniach wykosil wszystkie


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatus jest w planach,wczoraj nawet w Skrzydlicy o nim gadałem i w jednym akwarium wyżarł im wszystko a w innym,inny osobnik nie ruszał.Jeśli chodzi o naso to niedawno mi zszedł i czekam na następnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.