Skocz do zawartości
borovit

filtr kaskadowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jaki jest największy filtr kaskadowy do akwarium żeby się zmieścił odpieniacz mini flotor i jakieś medium filtracyjne podajcie jakieś przykłady pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mini flootera będzie za płytko


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś polecić dobrą kaskade ze skimmerem i dużym pudłem ? Ważne aby była cicha .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze skimmerem to sa chyba tylko te chinskie z allegro, ja sobie takowa zamowilem hbl 502 bodajze.

Wczesniej mialem ta hbl 501 na poczatku byla dosyc glosna, ale jak juz troche popracowala to nie bylo jej praktycznie slychac.

a pudło zawsze mozesz rozszezyc odciac stare i dokleic na super glue jakies wieksze a wszystko przejechac silikonem dla uszczelnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natan :

ze skimmerem to sa chyba tylko te chinskie z allegro, ja sobie takowa zamowilem hbl 502 bodajze.

Wczesniej mialem ta hbl 501 na poczatku byla dosyc glosna, ale jak juz troche popracowala to nie bylo jej praktycznie slychac.

a pudło zawsze mozesz rozszezyc odciac stare i dokleic na super glue jakies wieksze a wszystko przejechac silikonem dla uszczelnienia.

Naczytałem się troche o nich i są podobno dosyć głośne . Mi zależy na czymś bardziej cichym .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skrócę mini flotora do wysokości filtra kaskadowego a co myślicie o kaskadzie Aquaela FZN 3 dobry jest moje akwarium ma być 30*30*30 zmieści się na tylnej szybie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twój akwarium fajny jest podoba mi się ale chciałbym trochę sps i lps małe szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi

aqael fzn 3 sa strasznie wielkie, ja mam kaskade hbl 701 - jest dobra bo ma 2 komory wiec mozna wrzucic wegiel do 1 no i skimmer i jest właściwie bezgłosna. do tego odpieniacz diy ze strzykawki 100 ml jak jestes zainteresowany moge ci taki wyslac ( po kosztach wysyłki i strzykawek) bo zrobilem ze 3 a jeszcze zadnego nie wyprobowalem do konca bo czekam na start akwa do sierpnia

pozdr


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz kupic jakas lepsza kaskade (np. Aquacler) + za ok 18 zl najmniejszego HBL'a zeby wyciagnac sam skimmer. Jak kupisz sam skimmer zaplacisz ponad 30 zl


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ale chodzi mi żeby miał duża powierzchnie filtracyjną właśnie coś takiego jak kolega pisał że w jednej komorze odpieniacz a w drugiej np węgiel lub coś na fosforany,a ten Aquaela FZN -3 jakie ma wymiary czy wejdzie na ściankę długości 30 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, znalazłem w piwnicy u mnie akwarium 170*22*40 czy takie akwarium nada się na solniczkę?Czy w takim jak zastosuje 2 duże filtry kaskadowe to wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
borovit :

witam wszystkich, znalazłem w piwnicy u mnie akwarium 170*22*40 czy takie akwarium nada się na solniczkę?Czy w takim jak zastosuje 2 duże filtry kaskadowe to wystarczy?

wg mnie to zbyt duże akwa, wg powinien być odpieniacz

używany miniflotor kupisz za 50zł, z pompka za 70 wiec nie opłaca się kupować 2 kaskadowych...

a powiedz 22cm to wysokość czy głębokość?

jeżeli to gł to możesz mieć problem z ułozeniem skały... a w tak długim akwa trzeba by było dobrze rozplanować cyrkulację


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 to głębokość a wysokie na 40 to był chyba kiedyś sump,no właśnie cyrkulacje 4 pompki cyrkulacyjne np maxi jet chyba wystarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skałę myślałem o płaskich kawałkach nie dużych postawić pionowo na środku przepływ wody po obu stronach i wtedy można poprzyklejać szczepki korali po obu stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
borovit :

a w jednej z kaskad bym użył mini flotor oczywiście ucięty

Nie wyobrażam sobie tego ;)


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaką filtracje zrobię?Jak on nie ma żadnego otworu w dnie czy z boku.tylko panel zostaje zamiast kaskad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.