Skocz do zawartości
Efendi

balling wysokie Kh i niskie Ca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.....

Mam problem jak w tytule postu. Ballinga stosuje w trzech składnikach: Ca/Mg,dKh,Sól bez NaCl i tak jak kretyn(bo inaczej swojej głupoty nie można określić inaczej) z tygodnia na tydzień podwyższałem dawkę (leje wszystkiego równo) do prawie 200ml/dobę bo myślałem że moje koraliki mają taki za***isty apetyt na Ca (następną myślą była związana ze zmianą soli na TM Bio-Activ) i tu przychodzi do mojej główki myśl ...czy sprawdziłem poziom kH a odpowiedz brzmi ...15.4 w mordę....Więc rodzi się moje pytanie co czynić dalej:

1. Odstawic ballinga aż poziom kH będzie w granicach 9 i czy nie zaszkodzi to koralikom??

2. Odstawic ballinga i ręcznie podwyższyć poziom Ca??

3. Czy.....?? może ktos ma inny pomysł

parametry:

Ca 320

Mg 1260

kH 15,4

No2,No3=0

Ph 8.3

testy salifert Ph komp.

pozdrawiam i czekam na podpowiedzi


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz lac samo CaCl2x2h2o wtedy wzrosnie Ca a spadnie kH.A Mg tez podbij do 1300-1400.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z równowagą jonową....przecież metoda ballinga polega na laniu równych dawek....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie teraz masz rozjechana rownowage.Doprowadz Ca do 430g/l a kH do 8 i dopiero lej ballinga po rowno.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a trzeci składnik sól bez NaCl.. lać czy nie??


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że lanie samego Ca nic nie da, bo skoro teraz wapń sie nie podnosi to dlaczego by miał się podnieść jak będzie lany sam.

Kiedyś miałem taki sam przypadek i pomogło jedynie zaprzestanie dozowania i takie rozwiązanie też polecam, daj sobie spokój na 1-2 tygodnie a parametry na 100% się zrównoważą a przynajmniej bardzo zbliżą się do normy.

Co do ilości lanego płynu to myśle że to 110-150ml będzie ok. ale zacznij od 100, mam podobny litraż i kilkadziesiąt spsów i leje 110ml zachwując Ca na poziomie 440.

Mg musisz podnieść.

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efendi, poczytaj mój temat o laniu nierównych dawek, nadal leję Ca dwa razy więcej niż KH i mówiąc szczerze mam ta całą równowagę w głębokim poważaniu... Nie namawiam oczywiście do kopiowania mojego glębokiego poważania, niemniej w moim baniaku podczas trzymięsięcznych prób nijak nie dałem rady wyprostować tego tak żeby lać po równo...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb....zanim napisał w/w post czytałem wszystko co natrafiłem wraz z twoim postem i mam totalny mętlik w głowie...dokładnie tak jak powyższe odpowiedzi.....

1. lać tylko CaCl2x2h2o....

2. nie podawać niczego...

3. lać ale nie równo...

Mam takie wrażenie że temat ballinga to tak jak walka z cyjno, każdy ma swój sposób na rozwiązanie.... ale kto pyta nie błądzi:strutin


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efendi

W takiej sytuacji podnioslbym nieco Mg i Ca (dalej lac)

kH bym nie dodawal az z czasem samo spadnie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem podobnie,wpierw wyrównałem parametry "ręcznie",póżniej lałem wszystkiego po równo.

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.